هزینه ساخت پروفایل اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا یک سیستم الکترونیکی است که برای مدیریت برنامه های کارگران ماهر که به دنبال اقامت دائم (PR) و مهاجرت به کانادا هستند، استفاده می شود.

سیستم اکسپرس انتری (که شامل برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) است) مسیری به سوی مهاجرت را نشان می‌دهد که شاهد حجم عظیمی از مهاجرت بوده است. این برنامه از زمان آغاز به کار به بسیاری از کارگران ماهر خارجی کمک کرده است تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

چگونه می توانم از طریق برنامه استانی (PNP) به کانادا مهاجرت کنم؟
چرا فرصت های شغلی در کانادا اینقدر زیاد است و چرا مهاجران در بازار کار بهتر عمل می کنند؟

 

در حالی که اکسپرس انتری یکی از پرتقاضاترین مسیرهای کانادا برای مهاجرت است، هزینه های متعددی نیز با این روند همراه است.

 

هزینه های ارسال نمایه
برای جمع آوری یک نمایه برای کاندیداتوری اکسپرس اینتری، باید موارد زیر را وارد کنید:

کپی پاسپورت/کپی سند مسافرتی؛
آزمون های زبان (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) و برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) برای انگلیسی؛ یا Test d’Évaluation de Français pour le Canada (TEF) و Test de Connaissance du Français (TCF) برای فرانسوی – برای ارزیابی توانایی شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار).
مدرک تحصیلی کانادا یا ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) (برای کسانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند).
نامه نامزدی استانی (در صورت دریافت)؛
نامه پیشنهاد شغلی کتبی از یک کارفرمای کانادایی یا مدرک سابقه کار یا گواهی صلاحیت در یک شغل تجاری (صادر شده توسط استان یا قلمرو کانادا). و
اثبات وجوه تسویه حساب (فقط برای کاندیداهای FSWP و FSTP که پیشنهاد شغلی معتبری در کانادا ندارند).

*توجه: تمام هزینه ها به دلار کانادا ذکر شده است*

با این حال، این اسناد مورد نیاز با هزینه های خاص خود ارائه می شوند. مثلا:

آزمون زبان – بر اساس اینکه آیا کسی به دنبال اعتباربخشی به زبان انگلیسی یا فرانسوی است، (و جایی که آزمون در حال انجام است) قیمت ها ممکن است متفاوت باشد:
هزینه آزمون آیلتس بین 302 تا 311 دلار + مالیات، بسته به مکانی که فرد در آن امتحان می‌کند، متفاوت است.

هزینه CELPIP تست  280 دلار + مالیات.

هزینه TEF تست  440 دلار (طبق گفته Alliance-Francaise) با 75 دلار هزینه غیرقابل استرداد اضافی در صورتی که متقاضی نیاز به لغو یا برنامه ریزی مجدد قبل از روز آزمون داشته باشد.

هزینه TCF تست  460 دلار (طبق گفته Alliance-Francaise) و همان هزینه غیرقابل استرداد 75 دلاری است.

 

ECA
اگر شما در خارج از کشور تحصیل کرده اید، یک ECA برای تعیین اینکه چگونه تحصیلات شما ممکن است با تحصیلات معادل کانادا مقایسه شود مورد نیاز است.

به گفته IRCC، هزینه متوسط ​​دریافت ECA تقریباً 200 دلار است، علاوه بر هزینه های پیک – اگرچه بسته به اینکه کدام سازمان تعیین شده (DO) ارزیابی اعتبار را انجام می دهد، متفاوت است.

ECA هزینه دیگری را در بر میگیرد – هزینه ترجمه اسناد به انگلیسی یا فرانسوی.
هزینه‌ها در اینجا می‌تواند متفاوت باشد – با این حال، قبل از استفاده از خدمات، باید بررسی کنید که آیا ارائه‌دهنده سابقه خوبی در ترجمه برای مقاصد مهاجرت دارد یا خیر و آیا آنها جز دارالترجمه های رسمی است یا خیر.

هزینه نهایی که ممکن است با آن روبرو شوید، اثبات وجوه تسویه حساب است.
*توجه: نامزدهای برنامه CEC و کسانی که مجاز به کار در کانادا هستند، با پیشنهاد شغلی معتبر، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر وجوه تسویه حساب ندارند.

در حالی که این به خودی خود هزینه ندارد، باید مطمئن شوید که در صورت انتخاب برای مهاجرت به کانادا، مقدار پول مورد نیاز در اختیار شماست. این وجوه باید در زمان مهاجرت به آسانی در دسترس باشد (یعنی: به صورت سهام، دارایی یا هر شکلی غیر از وجوه قابل دسترس نباشد). یک نامه رسمی از بانک یا موسسه مالی که پول خود را در آن پس انداز می کنید به عنوان مدرک مورد نیاز است. بسته به تعداد خانواده شما این هزینه ها متفاوت خواهد بود. در وب سایت IRCC، دستورالعمل های زیر ذکر شده است:

1 نفر = 13310 دلار

2 نفر = 16570 دلار

3 نفر = 20371 دلار

در حالی که بسیاری از این هزینه ها ممکن است بالا به نظر برسند، مهاجرانی که در استخر اکسپرس اینتری پذیرفته می شوند و دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) دریافت می کنند، شانس زیادی برای موفقیت در بازار کار دارند.

 

هزینه برنامه ها و موفقیت
همانطور که (IRCC) میگوید، هزینه های مربوط به پردازش درخواست برای اکسپرس اینتری وجود دارد.

هزینه پردازش درخواست برای هر فردی که درخواست می کند 850 دلار است که با همسر، این هزینه دو برابر شده و در مجموع به 1700 دلار می رسد. علاوه بر این، برای هر فرزند 230 دلار هزینه دریافت می شود.

این بدان معناست که یک خانواده سه نفره (به عنوان مثال) باید 1930 دلار صرفاً برای رسیدگی به درخواست های خود بپردازد.

با این حال، اگر خانواده سه نفره در پیشنهاد خود برای اقامت دائم موفق باشند، هر دو بزرگسال باید هزینه اضافی حق اقامت دائم (RPRF) به مبلغ 515 دلار بپردازند که هزینه کل را به 2960 دلار افزایش می دهد.

علاوه بر این، برای جمع آوری یک برنامه (با تعداد بی شماری از اسناد و مدارک مورد نیاز و اسناد رسمی) هزینه های مرتبطی وجود دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top