هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

در میان جوامع چندفرهنگی متنوع در جهان، ایالات متحده آمریکا به یک جهان وطنی شلوغ با جمعیتی در هم آمیخته با طیف گسترده ای از فرهنگ ها، تبدیل شده است. این کشور به عنوان برترین اقتصادهای جهان در حال ظهور است و منابع عمده خود را برای بهبود نیروی انسانی ماهر خود سرمایه گذاری کرده است. قصد تحصیل در ایالات متحده را دارید اما مطمئن نیستید که چقدر هزینه دارد؟ از طریق این وبلاگ، ما نگاهی به هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان خواهیم داشت، از هزینه های تحصیل تا هزینه های اقامت که باید قبل از درخواست برای دانشگاه در این کشور از آن آگاه باشید.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

هزینه تحصیل در آمریکا

برای محاسبه هزینه تحصیل در ایالات متحده، موارد خاصی وجود دارد که هنگام بررسی گزینه مهاجرت به تحصیل در خارج از کشور باید در نظر داشته باشید. این پیش نیازها عبارتند از:

شهریه دوره انتخابی شما

هزینه های اسکان

هزینه های غذا

مخارج سفر

هزینه های متفرقه مانند کتاب، سرگرمی، پوشاک، اوقات فراغت و غیره.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

ما کمتر از میانگین هزینه سالانه برای دنبال کردن مدرک کارشناسی در دانشگاه های مختلف در ایالات متحده ارائه کرده ایم:

 

کالج

$17,930

دانشگاه خصوصی

$52,500

دانشگاه دولتی

$41,950

 

بیایید اکنون به میانگین هزینه های سالانه تحصیلات تکمیلی نگاهی بیندازیم:

دانشگاه خصوصی

$41,000
دانشگاه دولتی

$25,000

 

برای پوشش دادن این هزینه ها و هزینه های زندگی در ایالات متحده، دانشجویان بین المللی نیز این فرصت را دارند که به مدت 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و دانشجویان علمی نیز ممکن است فرصتی برای درخواست دستیار تحقیقاتی داشته باشند. این دستیار همراه با کمک هزینه ای است که به رزومه شما اضافه می کند و در عین حال درآمدی اضافی برای شما فراهم می کند. بیایید نگاهی به عوامل مختلفی بیندازیم که باید بررسی کنید تا خلاصه ای از هزینه های زندگی به همراه متوسط ​​شهریه هایی را که باید آماده باشید تا بپردازید تا بتوانید به آن توجه کنید.

 

دانشگاه های دولتی و خصوصی

هزینه تحصیل در ایالات متحده بستگی به نوع دانشگاهی دارد که شما به دنبال پذیرش در آن هستید. بنابراین، اگر هزینه های تحصیل در یک دانشگاه دولتی مانند موسسه فناوری جورجیا یا دانشگاه کالیفرنیا را با هم مقایسه کنیم، هزینه های مورد انتظار ممکن است در مقایسه با کسانی که می خواهند در یک موسسه خصوصی مانند دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرند متفاوت باشد. برای دانشگاه استنفورد، شما باید آماده باشید تا مبلغ بیشتری را صرف کنید. بنابراین، برای دستیابی به میانگین شهریه دانشگاه‌های مختلف، فهرستی از برترین دانشگاه‌ها و شهریه‌های آن‌ها را طبق داده‌های ارائه‌شده توسط US News ایجاد کرده‌ایم.

Institution US News Ranking
2021 
Average Tuition Fees 
(approximately)
Princeton University#1$52,000
Harvard University#2$52,000
Columbia University#3$62,000
Massachusetts Institute of
Technology
#3$54,000
Yale University#3$55,000
Stanford University#6$54,000
University of Chicago#6$60,000
University of Pennsylvania#6$58,000
Northwestern University#9$57,000

 

رشته تحصیلی

رشته ای که انتخاب می کنید یک معیار مهم برای تصمیم گیری در مورد اینکه هزینه متوسط ​​تحصیل و زندگی در ایالات متحده چگونه به نظر می رسد است. بنابراین، اگر برای MBA از مدرسه بازرگانی هاروارد بروید، باید 74,000 دلار آمریکا برای شهریه هزینه کنید. اما اگر مدرک لیسانس یا فوق لیسانس را از موسسه ای مانند CalTech انتخاب می کنید، در این صورت، بر اساس Caltech حدود 45000 دلار آمریکا به دلیل دانشجوی بین المللی بودن هزینه می کنید.

 

انتخاب شهر

یکی از عوامل مهمی که در هزینه زندگی در ایالات متحده موثر است بستگی به ایالت یا مکانی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. پس برای تحصیل یا اشتغال، آماده باشید که مبالغ هنگفتی را خرج کنید، زیرا مدیریت هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا به ویژه در یک شهر بزرگ، تصمیم مقرون به صرفه ای نخواهد بود. بنابراین، اگر به شهرهایی مانند نیویورک، سانفرانسیسکو، هونولولو، بوستون، ماساچوست، واشنگتن، اوکلند، سن خوزه، سن دیگو نقل مکان می کنید، قطعا هزینه های زندگی شما را افزایش می دهد. اما در عین حال، می توانید برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی مطابق با دانشگاه ها یا دوره های مربوطه درخواست دهید تا واجد شرایط دریافت کمک مالی شوید که به شما کمک می کند هزینه های خود را متعادل کنید.

 

هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

شهریه بزرگترین هزینه در ایالات متحده است، اما جدای از آن، دانشجویان باید هزینه زندگی در ایالات متحده را نیز متقبل شوند. همه دانشجویان بین المللی باید هزینه هایی مانند سفر، اقامت، بیمه درمانی و هزینه های متفرقه مانند کتاب، فعالیت های اوقات فراغت و هزینه های تلفن را پوشش دهند. هزینه ماهانه دانشجویان بین المللی می تواند بین 1000 تا 4000 دلار باشد.

 

تسهیلات هاستل همچنین می تواند به طور بالقوه بر هزینه زندگی در ایالات متحده تأثیر بگذارد و تأثیر زیادی بر بودجه شما بگذارد زیرا زندگی در یک آپارتمان اجاره ای ممکن است واقعاً در هزینه های شما تأثیر بگذارد.

 

قیمت اجاره بسته به ایالت و شهر بسیار متفاوت است. برخی از گران ترین شهرهای ایالات متحده برای اجاره عبارتند از: نیویورک، سانفرانسیسکو، لس آنجلس، واشنگتن دی سی و بوستون. اینها گران ترین شهرها به ازای هر فوت مربع هستند، بنابراین قیمت اجاره بالاتر مساوی با فضای بیشتر نیست.

 

منطقه کلمبیا با 2324 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه بالاترین میانگین اجاره را در ایالات متحده دارد. ماساچوست با 1995 دلار در ماه و کالیفرنیا با 1777 دلار در ماه پس از آن قرار دارند. هاوایی و نیوجرسی با 1687 دلار و 1595 دلار در رده پنج اجاره‌ای برتر قرار دارند. اجاره معمولاً در ایالت هایی با درآمد بالاتر بالاتر است. به عنوان مثال، هر پنج ایالت با بالاترین میانگین قیمت اجاره در میان ده ایالت پردرآمد هستند. متوسط ​​درآمد خانوار دی سی حدود 85203 دلار در سال، ماساچوست 81215 دلار، کالیفرنیا 75235 دلار، هاوایی 81275 دلار و نیوجرسی 82545 دلار است.

 

بیست و یک ایالت میانگین قیمت اجاره زیر 1000 دلار در ماه دارند. ویرجینیای غربی با 628 دلار در ماه کمترین میانگین اجاره بها را در ایالات متحده دارد و پس از آن مونتانا با 678 دلار و اوکلاهاما با 699 دلار قرار دارند. اینها تنها سه ایالت با اجاره کمتر از 700 دلار در ماه هستند. وایومینگ و کانزاس با 706 دلار و 713 دلار به دنبال آن هستند. با این حال، متوسط ​​درآمد خانوار نیز کمتر است. به عنوان مثال، متوسط ​​درآمد خانوار در ویرجینیای غربی 46711 دلار است، که دومین درآمد متوسط ​​خانوار در ایالات متحده است.

 

هزینه های زندگی

هزینه ماهانه زندگی در ایالات متحده آمریکا حدود 700 تا 1000 دلار  است که سالانه 10000 تا 12000 دلار  است. هزینه ها شامل محل اقامت، غذای اتاق، سفر، کتاب های درسی و سایر ملزومات اضافی است. بیایید به تفکیک هزینه ها نگاهی بیندازیم:

 

هزینه اقامت سالانه حدود 5000-7000 دلار  است.

برای اقامت در خارج از دانشگاه، هزینه های اجاره نزدیک به 300 تا 400 دلار در ماه است.

تخمین زده می شود که غذا حدود 2500 دلار  در سال باشد.

هزینه سفر در داخل ایالات متحده بسته به موقعیت مکانی بین 300-700 دلار  متغیر است.

هزینه کتاب‌های درسی و مواد مطالعه سالانه تقریباً 500 تا 1000 دلار است.

سایر هزینه ها سالانه حدود 2000 دلار  خواهد بود.

 

هزینه زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی به طور کلی بالا است، زیرا دانشجویان از سراسر جهان قصد دارند تحصیلات عالی خود را در ایالات متحده دنبال کنند. با این حال، هزینه بسته به مکان انتخابی نیز متفاوت است. به عنوان مثال، اگر دانشگاه در شهری مانند نیویورک باشد، هزینه زندگی برای دانشجویان بسیار بالا است. در حالی که، برعکس، برای دانشگاه هایی که در مناطق حومه شهر قرار دارند، خواه اوهایو یا ایندیانا، هزینه زندگی بسیار پایین است.

 

محل اقامت

محل اقامت در مرحله بعدی هنگام محاسبه هزینه زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی است. اکثر دانشگاه های آمریکا به دانشجویان بین المللی محل اقامت در محوطه دانشگاه ارائه می دهند که قطعاً گزینه ارزان تری است. شما همچنین می توانید در آپارتمانی در نزدیکی دانشکده خود زندگی کنید. هزینه اقامت سالانه بین 6000 تا 12000 دلار  متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند برای کاهش هزینه‌ها، برای کاهش هزینه‌ها، به سراغ گزینه‌هایی مانند هاستل یا زندگی با خانواده های محلی یا بستگان خود بروند.

 

بیمه سلامت

بیمه درمانی یک هزینه حیاتی است که نیاز به پوشش دارد. اکثر دانشگاه ها برنامه های بهداشتی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر از دانشجویان انتظار دارند که برنامه های بیمه خود را جستجو کنند. هزینه متوسط ​​بیمه درمانی برای دانشجویان بین 1500 تا 2500 دلار  در سال است.

 

حمل و نقل

دانشجویان بین المللی برای حمل و نقل و سفر به حمل و نقل عمومی متکی هستند، بنابراین هزینه ماهانه سفر بین 40 تا 100 دلار بسته به محل زندگی و مسافت طی شده است.

 

سایر هزینه های ضروری

هزینه های دیگری تحت عنوان هزینه زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان مانند غذا، پوشاک، کتاب، لوازم التحریر و هزینه های متفرقه وجود دارد که دانشجویان بین المللی باید آنها را باید در نظر بگیرند. هزینه این اقلام نیز بسته به فرد و شهر متفاوت است. هزینه سالانه این اقلام می تواند چیزی بین 5000 تا 6000 دلار یا بیشتر باشد.

 

هزینه های اضافی

اکنون هزینه های برآورد شده در بالا، هزینه های یک زندگی عمومی است. با این حال، هزینه ها ممکن است به دلیل برخی از هزینه های اضافی افزایش یابد که عبارتند از:

 

هزینه سفر از ایران به ایالات متحده و بالعکس در طول تعطیلات

هزینه هایی مانند اجاره ماشین یا سایر کالاهای ضروری.

هزینه های پزشکی که تحت پوشش بیمه سلامت نیستند، به عنوان مثال. چکاپ دندان، چکاپ چشم و درمان های زیبایی

سرگرمی، گردش های اجتماعی، سفرهای آخر هفته

 

ویزای دانشجویی و هزینه درخواست

دانشجویان بین المللی پس از دریافت نامه پذیرش باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. هنگامی که توسط یک کالج یا دانشگاه پذیرفته شدید، باید در سیستم اطلاعات بازدیدکنندگان تبادلی و دانشجویی (SEVIS) ثبت نام کنید و هزینه آن را بپردازید، یعنی 350 دلار. سپس دانشجویان بین المللی باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند و هزینه آن را 160 دلار بپردازند.

 

گرانترین و ارزانترین شهرهای ایالات متحده آمریکا

اگر دانشجویی قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارد، باید از شهرهایی که کمترین هزینه زندگی را دارند و شهرهایی که هزینه های زندگی بسیار بالایی دارند، آگاه باشد. ما برخی از شهرهای ایالات متحده با هزینه های متوسط ​​زندگی را در زیر فهرست کرده ایم:

 

میشیگان

نیومکزیکو

جورجیا

کاناس

می سی سی پی

میسوری

اوکلاهما

آرکانزاس

تنسی

 

اکنون، بیایید نگاهی به برخی از گران ترین شهرهای ایالات متحده بیندازیم:

هاوایی

کلمبیا

کالیفرنیا

نیویورک

اورگان

 

میانگین هزینه زندگی در آمریکا برای افراد مجرد

برای اینکه ایده ای بهتر و دقیق به شما بدهیم، هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا را ارائه کرده ایم. به تمام هزینه های اصلی و جزئی Numbeo نگاهی بیندازید.

 

 

 

هزینه های ذکر شده در بالا مهمترین هزینه های تخمینی تحصیل و زندگی در ایالات متحده آمریکا بر اساس اطلاعات دقیق ارائه شده توسط ورودی های مختلف است که سپس به صورت تقریبی قرار می گیرد. اگر شما فردی هستید که مشتاق تحصیل در خارج از کشور هستید، واضح است که ایالات متحده در صدر لیست شما قرار دارد. اما قبل از انتخاب، باید تعدادی از عوامل مانند هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا، هزینه تخمینی زندگی و درخواست ویزا را در نظر بگیرید. برای ساده سازی این فرآیند پیچیده، کارشناسان ما در visashi اینجا هستند تا شما را در انتخاب رشته و دانشگاه مناسب، ایجاد یک درخواست چشمگیر و همچنین کمک به شما در طول مراحل مهاجرت و ویزا راهنمایی کنند.

 

راهنمای تحصیل در آمریکا 2022-2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top