هشدار سفر به اروپا برای شهروندان ترکیه

هشدار سفر به اروپا برای شهروندان ترکیه

ترکیه با صدور بیانیه‌ای به شهروندان خود هشدار داد که با توجه به فضای اسلام هراسانه در اروپا برای سفر به این قاره احتیاط کنند.

 

کرواسی به کشورهای عضو حوزه یورو و منطقه شنگن پیوست
قانون جدید: ترکیه مهاجران را ملزم به داشتن بیمه قبل از ورود می کند

 

وزارت خارجه ترکیه همچنین به شهروندان خود که در اروپا هشدار داد که از حضور در مناطقی که قرار است تظاهرات ضد اسلام برگزار شود، اجتناب کنند.

 

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود از شهروندان خود خواسته تا تمام موراد احتیاطی را رعایت کنند و در مناطقی که تظاهرات برگزار می‌شود حضور پیدا نکنند. همچنین این بیانیه اضافه کرده اگر شهروان ترکیه با حملات بیگانه‌هراسانه یا نژادپرستانه مواجه شدند، به مقام‌های محلی مراجعه نمایند.

 

ترکیه سوزاندن قرآن توسط پالودان در استکهلم و کپنهاگ را به شدت محکوم کرده است. آنکارا همچنین سفیر هلند را پس از پاره کردن صفحات قرآن توسط یکی از فعالان راست افراطی در لاهه احضار کرد.

 

دولت ترکیه همچنین اعلام کرد که «اعتراضات ضدترکیه» در اروپا توسط «گروه‌های مرتبط با سازمان‌های تروریستی» افزایش یافته است. منظور آنکارا از «سازمان‌های تروریستی» جریان‌های کرد و نزدیک به حزب کارگران کردستان است که در هفته‌های اخیر در تجمع‌های خود در کشورهای مختلف اروپایی و به ویژه سوئد پرچم این حزب را به اهتزاز در آوردند. این تظاهرات در واقع پاسخی به وعده سوئد و فنلاند برای جلوگیری از فعالیت‌های پ‌ک‌ک در کشورهایشان به منظور جلب موافقت ترکیه برای عضویت در ناتو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top