چند درصد دانشجویان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار می‌کنند؟

یورواستات اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۳ درصد از دانش‌آموزان و دانشجویان (۱۵ تا ۲۹ ساله) مشغول به تحصیل در نظام آموزش رسمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت پاره وقت شاغل و ۳ درصد دیگر نیز جویای مشاغل پاره وقت بوده‌اند.

اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا (یورواستات) با انتشار گزارشی اعلام کرد که ۷۳ درصد دانش‌آموزان و دانشجویانِ ۱۵ تا ۲۹ ساله مشغول به تحصیل در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا طی سال میلادی گذشته خارج از بازار کار قرار داشته‌اند و تمرکز کامل آنها بر تحصیل و آموزش بوده است.

بر پایه این گزارش، در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، دانش‌آموزان و دانشجویان (۱۵ تا ۲۹ ساله) مشغول به تحصیل در هلند با سهمی ۷۰ درصدی بیشترین میزان اشتغال به کار را داشته‌اند. پس از آن، دانمارک (۴۹ درصد) و آلمان (۴۲ درصد) قرار داشته‌اند.

در مقابل، تنها ۲ درصد دانش‌آموزان و دانشجویان (۱۵ تا ۲۹ ساله) مشغول به تحصیل در رومانی شاغل بوده‌اند.

همچنین بالاترین سهم دانش‌آموزان و دانشجویان جویای کار و بیکار در سوئد (۱۴ درصد)، فنلاند (۹ درصد) و هلند (۷ درصد) گزارش شده، در حالی که این نرخ در جمهوری چک، رومانی، مجارستان و کرواسی پایین‌تر از ۱ درصد بوده است.

گزارش یورواستات همچنین نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۱، سهم زنان شرکت کننده در آموزش رسمی ارائه شده در اتحادیه اروپا بیشتر از مردان بوده، به ویژه در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال، سهم زنان ۵۴ درصد در مقابل ۴۵ درصد برای مردان بوده است.

با این حال، در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال، ۷۰ درصد مردان شاغل هستند و تحصیل نمی‌کنند. این نرخ برای زنان ۶۲ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top