قاضی فدرال مانع اجرای سیاست محدود کردن ورود پناهجویان از مکزیک به آمریکا شد

ورود پناهجویان از مکزیک به آمریکا

قاضی فدرال آمریکا مانع اجرای سیاست محدود کردن ورود پناهجویان از مکزیک به آمریکا شد: این حکم قاضی جان تیگر از ناحیه شمالی کالیفرنیا یک ابزار مهم دولت بایدن برای کنترل مهاجران ورودی به کشور را از آن می‌گیرد.

 

گذرگاه مرزی مکزیک و آمریکا 

26500 ویزای خانوادگی و بشردوستانه استرالیا برای افغان ها

 

یک قاضی فدرال ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۲۵ ژوئیه، با صدور حکمی مانع اجرای قانونی شد که به مقام‌های امور مهاجرت آمریکا اجازه می‌دهد مانع از ورود ورود پناهجویان از مکزیک به آمریکا شوند.

 

به این ترتیب، مقام‌های امور مهاجرت آمریکا می‌توانند در مرز آمریکا و مکزیک تقاضای پناهجویی مهاجرانی را رد کنند که در ابتدا فرم امان‌نامه آنلاین در کشور عبوری خود را پرنکرده‌اند.

 

قاضی اجرای فوری این حکم را برای دو هفته به تاخیر انداخت تا دولت بایدن بتواند برای تقاضای تجدید نظر وقت داشته باشد.

 

با انقضای محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در ماه مه، این حکم قاضی جان تیگر از ناحیه شمالی کالیفرنیا یک ابزار مهم دولت بایدن برای کنترل مهاجران ورودی به کشور را از آن می‌گیرد. استفاده از قانون موسوم به «ماده ۴۲» به ایالات متحده آمریکا اجازه داد تا از اوایل سال ۲۰۲۰ و برای جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ اجازه ورود میلیون‌ها نفر به آمریکا را ندهند.

 

قاضی تیگر نوشت: «مقررات دولت بایدن که برای دو ماه اجرا شد دیگر نمی‌تواند به اجرا درآید.»

 

قانون جدید بایدن محدودیت‌های سختگیرانه جدیدی را بر مهاجران پناهجو اعمال می‌کند اما استثناهایی را نیز قائل است و بر کودکان تنها اعمال نمی‌شود.

 

گروه‌های حقوق مهاجران که از این مقررات شکایت کرده‌اند می‌گویند که این اقدام فارغ از اینکه پناهجویان به چه نحو وارد کشور شده باشند، نقض قوانین ایالات متحده در حفاظت از حقوق آن‌ها است و مهاجران را مجبور می‌کند که در کشورهای فاقد سازوکار پناهندگی و حفاظت از حقوق بشر، به دنبال حفاظت از خود باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top