انواع ویزاهای کاری آمریکا برای اقامت موقت

ویزاهایی کاری آمریکا

انواع ویزاهای کاری آمریکا برای اقامت موقت: چندین گزینه ویزا برای کار در ایالات متحده وجود دارد. هر ویزای کاری برای ایالات متحده شامل شرایط ورود فرد، مراحل درخواست و هزینه ها می شود. اینکه کدام ویزای ایالات متحده برای شما مناسب است باید به دقت ارزیابی شود. عواملی مانند صلاحیت، ملیت، مدت اقامت برنامه ریزی شده و وابستگی به شرکت نقش تعیین کننده ای در تعیین اینکه کدام دسته برای شما بهتر است، دارند.

 

گرفتن وقت سفارت آمریکا

 

ویزای کار آمریکا چیست؟

اطلاعات اولیه در مورد ویزاهای کاری آمریکا:

هیچ ویزای کاری عمومی برای ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. با این حال، شرکت ها یا کارمندان خارجی آنها که مایل به کار در ایالات متحده هستند، می توانند انواع ویزای کاری ایالات متحده را دریافت کنند.

 

ویزای کار برای ایالات متحده برای اقامت موقت کاری در نظر گرفته شده است. بنابراین آنها فقط به دارنده حق کار در ایالات متحده برای مدت محدودی می دهند. استخدام موقت شامل سفرهای کاری یا مأموریت به ایالات متحده است. اگر می خواهید به طور دائم در ایالات متحده آمریکا زندگی و کار کنید، باید برای ویزای مهاجرت (گرین کارت) اقدام کنید.

 

ویزای کاری ایالات متحده برای هر نوع استخدام موقت اجباری است. با این حال، تصمیم گیری برای درخواست ویزا در طول سفرهای کاری همیشه آسان نیست.

 

اگر می خواهید به عنوان کارآموز، au pair و غیره کار کنید و یا اگر به دنبال شغل تعطیلات هستید، ویزا نیز لازم است. با این حال، ویزای کار معمولاً قابل اجرا نیست. می‌توانید در بخش کارآموزی/تحصیل ما دریابید که کدام گزینه‌های ویزا در دسترس هستند.

 

با این حال، همه ویزاهای کاری ایالات متحده دارای چند نکته مشترک هستند:

 

ویژگی های مشترک ویزای کاری ایالات متحده

شرکت ایالات متحده برای کارمند مربوطه درخواست ویزا می دهد.

شرکت آمریکایی باید وجود داشته باشد.

ویزای کار از نظر زمانی محدود است.

باید یک رابطه کاری منظم وجود داشته باشد.

(بدون فریلنسر، مشاور، کارگر موقت)

این فعالیت باید با کارفرمای ایالات متحده مرتبط باشد.

 

بنابراین، دو اصل مهم وجود دارد که باید همیشه زمانی که شما می خواهید در ایالات متحده کار کنید، در نظر داشته باشید:

 

پیشنهاد شغلی ویزای کاری آمریکا

برای دریافت ویزای کار باید یک پیشنهاد کاری مشخص وجود داشته باشد. دلیل آن این است که این کارمند آینده نیست که برای ویزا درخواست می کند، بلکه همیشه شرکت ایالات متحده به عنوان متقاضی رسمی (= درخواست کننده) برای کارمند خارجی (= ذینفع) است.

 

بنابراین، هر کسی که آرزوی کار در ایالات متحده را دارد، ابتدا باید برای کار در ایالات متحده درخواست دهد. هنگامی که کارفرمایی در ایالات متحده پیدا کردید، او از طرف شما درخواستی برای مجوز کار برای ایالات متحده ارائه می دهد. سپس درخواست واقعی ویزا ارسال می شود.

 

استثناها: اگر قبلاً در ایالات متحده آمریکا کار می کنید، می توانید تحت شرایط خاصی وضعیت ویزای کار را تنظیم کنید. امکان دیگر گرین کارت است – اجازه اقامت و کار نامحدود برای ایالات متحده.

 

هرگز بدون ویزای کار در ایالات متحده کار نکنید

اغلب ما سوالاتی دریافت می کنیم که از چه مدت اقامت در ایالات متحده ویزای کار لازم است. پاسخ این است: ویزای کار آمریکا از روز اول الزامی است! مهم نیست که مدت زمان یا مأموریت کاری چقدر کوتاه باشد، همیشه فقط در صورت اعطای ویزای کار مناسب از نظر قانونی می توان کار را شروع کرد.

 

ما بررسی می کنیم که کدام دسته ویزای کاری مناسب است و به شما کمک می کنیم تا مجوز کار مناسب را دریافت کنید. اجازه دهید مشاوران ویزا ما به شما مشاوره دهند.

هم اکنون یک وقت مشاوره رزرو کنید.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، تعداد زیادی ویزای کار ایالات متحده وجود دارد. نکات زیر بسته به نوع ویزای کاری متفاوت است:

الزامات

مراحل درخواست

هزینه ها

دوره درخواست

 

الزامات

شرایطی که باید برای ویزای کار آمریکا رعایت شود را نباید دست کم گرفت. الزامات خاصی برای شرکت و کارمند مربوطه وجود دارد. در زیر به بررسی اجمالی مهم ترین عوامل می پردازیم:

شرکت:

فرم حقوقی شرکت آمریکایی
حضور یک سایت آمریکایی
اندازه شرکت
صورت فلکی شرکت
مالکیت
استراتژی شرکت

 

کارمندان:

ملیت
دستیابی به امکانات آموزشی
هدف از اقامت
مدت اقامت
طول خدمات
صلاحیت
وضعیت تأهل
سابقه کیفری

علاوه بر این، بسته به دسته ویزا، شرایط بسیار خاص دیگری نیز وجود دارد.

 

کاربرد

به طور سنتی، کارفرمای ایالات متحده در وهله اول باید یک دادخواست به اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده USCIS ارائه کند. برای دریافت ویزای کار، از فرم I-129 قبل از درخواست در کنسولگری ایالات متحده استفاده می شود. در صورت موفقیت آمیز بودن دادخواست، اخطار تایید I-797 از USCIS باید در مرحله بعدی برای شروع پردازش کنسولی ارائه شود. درخواست ویزای کار در کنسولگری مسئول ایالات متحده ثبت می شود، جایی که کارمند باید مصاحبه شخصی ویزای خود را تکمیل کند.

 

لطفاً توجه داشته باشید که درخواست ویزای کار اغلب بسیار پیچیده و وقت گیر است. علاوه بر این، بسته به دسته بندی، تفاوت های قابل توجهی در فرآیند درخواست وجود دارد. بنابراین، شرکت ها و کارمندان آنها باید به دقت بررسی کنند که کدام گزینه در دسترس است. گاهی اوقات می توان از روش های ساده درخواست برای صرفه جویی نه تنها در هزینه، بلکه در زمان نیز استفاده کرد.

 

هزینه ها

هزینه درخواست برای ویزای کار ایالات متحده بسیار متفاوت است. هرچه مراحل درخواست بیشتر مورد نیاز باشد و مقامات ایالات متحده بیشتر درگیر شوند، درخواست ویزا گرانتر خواهد بود.

هزینه های ویزای آمریکا چقدر است؟

 

دوره درخواست

بسته به روند درخواست، گاهی اوقات بیشتر و گاهی کمتر مقامات ایالات متحده درگیر هستند. علاوه بر کنسولگری ایالات متحده، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و وزارت کار ایالات متحده (DOL) نیز مسئول دسته بندی های خاصی هستند.

 

در حالی که می‌توانید چندین هفته برای مراحل درخواست ساده‌شده انتظار داشته باشید، درخواست منظم برای ویزای کار از طریق USCIS و کنسولگری ایالات متحده چندین ماه طول می‌کشد. به همین دلیل، بهتر است هر چه زودتر به موضوع ویزای کار رسیدگی شود.

 

دسته بندی های مهم ویزای کار ایالات متحده

ویزاهای مختلفی وجود دارد که شامل مجوز کار موقت برای ایالات متحده آمریکا می شود. در زیر مهمترین ویزاهای کاری را به ترتیب حروف الفبا ارائه می دهیم.

VISAPURPOSE OF STAY
C-1/D Visa (Combined Transit and Crewman)For crew members of airlines or shipping companies who have to enter the United States for work
E-Registration / Visa (Treaty Trader / Treaty Investor)Simplified application procedure for e-registered US branches based on trade or investment
E-1 Visa (Treaty Trader)For companies and their managers / executives / specialists / supervisors who have significant trade (goods / services) with the USA
E-2 Visa (Treaty Investor)For companies (owners and managers/executives/specialists/supervisors) who invest or have invested considerable capital in the US economy
H-1B visa (Specialty Occupation Workers)For highly qualified workers and persons with an academic degree or equivalent
I-Visa (Foreign News Media)For working visits of journalists / representatives of foreign media companies travelling to the USA on business
L-1 Visa (Intracompany Transferee)For internal company assignments to the USA of senior executives / managers / skilled personnel of all nationalities
L-1 Blanket Registration / VisaSimplified application procedure for all company locations listed in the L-Blanket worldwide
O-1 Visa (Extraordinary Ability)For people with exceptional abilities in the fields of science, art, education, business, sports or media
TN Visa (Treaty NAFTA)For working stays of Canadian and Mexican nationals

در حالی که جدول اولین نمای کلی از دسته های مختلف ویزاهای کاری را ارائه می دهد، ما می خواهیم در زیر به انواع ویزاها با جزئیات بیشتری بپردازیم.

ویزا C-1/D

ویزای C-1/D رسماً ویزای ترانزیت ترکیبی و ویزای خدمه ای نامیده می شود و برای یک گروه هدف بسیار خاص در نظر گرفته شده است. معمولاً برای اعضای خدمه مانند خلبانان، مهمانداران هواپیما، کشتی و پرسنل خدماتی صادر می شود.

 

ثبت نام الکترونیکی / ویزا الکترونیکی

ویزای الکترونیکی یک دسته ویزای کاری است که به دارنده آن این حق را می دهد که بدون توجه به اینکه کارمند چندین سفر کاری یا یک مأموریت طولانی مدت در ایالات متحده انجام می دهد، کار کامل را انجام دهد. برای استفاده از این دسته بندی پرطرفدار، باید یک ثبت الکترونیک معتبر شرکت یا گروه شرکت های ایالات متحده در کنسولگری مربوطه ایالات متحده وجود داشته باشد. شرکت هایی که در کنسولگری مسئول ایالات متحده ثبت نام الکترونیکی دارند، می توانند بر این اساس کارمندان خود را به روشی ساده به ایالات متحده اعزام یا مستقر کنند.

 

ویزای E-1

ویزای تجاری E-1 به طور رسمی به عنوان ویزای تجاری شناخته می شود. ویزای کار E-1 نه تنها برای شرکت های عمده فروشی جالب است، بلکه شرکت های کوچکتر نیز می توانند واجد شرایط این دسته باشند. ما اغلب از طرف مشتریان خود برای ویزای E-1 درخواست می کنیم.

 

ویزای E-2

شاید با ویزای سرمایه گذار پیمان E-2 آشنا باشید. مشاوران ویزا ما اغلب برای ویزای E-2 درخواست می کنند، زیرا دسته E-2 گزینه بسیار خوبی برای کارآفرینان یا شرکت هایی است که سرمایه قابل توجهی در اقتصاد ایالات متحده سرمایه گذاری کرده اند یا در حال سرمایه گذاری هستند. معمولاً سرمایه گذاری در قالب یک شرکت جدید، با افتتاح یک شعبه در ایالات متحده و یا با خرید یک شرکت در ایالات متحده آمریکا انجام می شود.

 

ویزای H-1B

ویزای H-1B نیز یک ویزای کار موقت است. این برای کارگران بسیار ماهر، به اصطلاح کارگران حرفه ای مناسب است. علاوه بر یک پیشنهاد کاری مشخص در ایالات متحده، کارمند خارجی آینده باید بتواند مدرک دانشگاهی ارائه دهد. اما لطفاً توجه داشته باشید: ویزای H-1B مشمول یک سیستم سهمیه‌بندی سالانه است و متأسفانه به سرعت در دسترس نیست.

 

I-VISA

ویزای I-journalist برای کارمندان حوزه، مطبوعات، رسانه ها یا صدا و سیما مناسب است. پیش نیاز اصلی این است که هدف از اقامت گزارش رویدادهای ایالات متحده به صورت مستند باشد.

 

ویزای L-1

ویزای L-1 یکی دیگر از ویزای کار کلاسیک است که برای جابجایی کارمندان داخلی یا در چارچوب وظایف کاری به ایالات متحده استفاده می شود. شرایط مورد نیاز برای دسته L-1 بسیار زیاد است و فقط مدیران، مدیران اجرایی (L-1A) یا متخصصان (L-1B) می توانند برای آن درخواست دهند.

 

L-1 BLANKET Registration / VISA

در صورتی که به اصطلاح ثبت نام L-Blanket وجود داشته باشد، می توان برای ویزای L-1 با روشی ساده درخواست کرد. بر اساس ثبت L-Blanket گروه شرکت ها، تمام مکان های شرکت ذکر شده در “Blanket” می توانند از یک روش درخواست ساده برای کارمندان در سراسر جهان استفاده کنند.

 

ویزای O-1

ویزای O-1 منحصراً برای افراد با استعداد خاص رزرو شده است. توانایی فوق العاده به مهارت های برجسته در زمینه های علم، هنر، آموزش، تجارت، ورزش یا رسانه اشاره دارد. شرایط لازم برای این دسته ویزا بسیار بالا است و تأیید صلاحیت متقاضی توسط یک انجمن حرفه ای ایالات متحده الزامی است.

 

ویزا TN

ویزای TN ویزای کاری ویژه ای است که فقط برای شهروندان کانادایی یا مکزیکی قابل درخواست است. متقاضی مربوطه باید به عنوان یک متخصص نفتا عمل کند. وضعیت TN را می توان توسط حسابداران، مهندسان، وکلا، داروسازان، دانشمندان و معلمان به دست آورد.

 

توجه: تمام کنسولگری های ایالات متحده در سرتاسر جهان مجاز شده اند، فوراً از مصاحبه حضوری مورد نیاز با متقاضیان برای ویزاهای مبتنی بر کار صرف نظر کنند، مشروط بر اینکه شرایط خاصی را داشته باشند. این معافیت به طور خاص برای متقاضیان ویزای کار موقت در دسته‌های H-1، H-3، H-4، L. O، P و Q اعمال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top