نکاتی درباره ویزای آمریکا برای ایرانیان

نکاتی درباره ویزای آمریکا برای ایرانیان

نکاتی درباره ویزای آمریکا برای ایرانیان: ما قویاً توصیه می کنیم که متقاضیان ایرانی با یک وکیل مهاجرت که با مسائل خاصی که متقاضیان ایرانی با آن مواجه هستند آشنا هستند کار کنند.

 

اطلاعات ویژه برای ویزای آمریکا برای اتباع ایرانی:

مسائل متعددی وجود دارد که اخذ ویزای آمریکا را برای شهروندان و مقیمان ایرانی دشوارتر می کند. نکته مهم این است که ایالات متحده سفارت خود را در ایران ندارد. صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان از طریق سفارتخانه های آمریکا در ابوظبی، آنکارا، ایروان، عمان و .. امکان پذیر است.

 

وقت سفارت آمریکا در ترکیه
وقت سفارت آمریکا در ابوظبی
وقت سفارت آمریکا در ایروان

 

مسائل فرهنگی:
ما با برخی از تفاوت های حقوقی و فرهنگی آشنا هستیم که می تواند فرآیند صدور ویزا برای ساکنان ایرانی را به فرآیندی پیچیده و طولانی تبدیل کند.

 

تغییرات اعتبار ویزای دانشجویی ایران – تغییرات اخیر:

از 20 می 2011، متقاضیان ایرانی واجد شرایط برای ویزای ایران ایالات متحده در رده های F، J و M برای رشته های تحصیلی و تحقیقاتی غیر حساس و غیر فنی و وابستگان آنها واجد شرایط دریافت ویزای دو ساله، چندگانه خواهند بود.

 

این تغییر به دانشجویان ایرانی و تبادل بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا راحت‌تر سفر کنند.

 

ایرانیانی که در حال حاضر در ایالات متحده با ویزای سه ماهه و یکبار ورود به ایران در یکی از این دسته بندی ها به سر می برند، باید مجدداً در خارج از ایالات متحده در یک پست کنسولی برای دریافت ویزای دو ساله و چند بار ورود اقدام کنند. به خاطر داشته باشید که اعتبار ویزا به مدت زمانی است که دارنده ویزا باید وارد ایالات متحده شود. این هیچ تاثیری بر مدت اقامت مجاز توسط گمرکات و مقامات حفاظت مرزی ایالات متحده در بندر ورودی ندارد.

 

دانشجویان ایرانی و بازدیدکنندگان مبادله ای که وضعیت خوبی در ایالات متحده دارند، تا پس از خروج از ایالات متحده نیازی به درخواست ویزای جدید ندارند.

 

یادداشت دولت ایالات متحده در مورد حقوق خانواده ایران:

حقوق خانواده ایرانیان: قوانین خانواده ایرانی بر اساس شرع، بسیار متفاوت از قوانین خانواده ایالات متحده است و می تواند منجر به عوارضی در روند IV شود.

دولت ایالات متحده ازدواج های نیابتی را به رسمیت می شناسد، اما تنها در صورتی که بتوان ثابت کرد که ازدواج انجام شده است (یعنی زوج در همان زمان در یک مکان بوده اند).

طلاق رجعی توسط ایالات متحده به رسمیت شناخته نمی شود. در صورتی که متقاضی طلاق رجعی در ایران دریافت کرده باشد، باید طلاق قطعی شده و در صیغه طلاق قطعی شده و در شناسنامه ثبت شود.

متقاضیان دارای چند همسر باید قبل از رفتن به ایالات متحده بقیه همسران به جز یکی را طلاق دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top