تغییر قوانین ویزای تحصیلی دوگانه استرالیا برای دانشجویان خارجی

ویزای تحصیلی دوگانه استرالیا

تغییر قوانین ویزای تحصیلی دوگانه استرالیا برای دانشجویان خارجی: دولت استرالیا روز شنبه اعلام کرد که فوراً شکافی در قوانین ویزا که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد به محض ورود به کشور در دوره‌های حرفه‌ای ارزان‌تر ثبت‌نام کنند، می‌بندد.

 

دانشجویان بین المللی می توانند دوره های اضافی را همراه با مطالعات اصلی خود به نام قانون “مطالعه همزمان” بگذرانند، که برای کمک به آماده سازی آنها برای بازار کار از طریق دوره های کوتاه مدت طراحی شده است.

 

کدام کشورها در اروپا بیشترین مجوز اقامت تحصیلی و کاری را صادر کردند؟

 

اما دولت گفت که تحقیقات اخیر نشان داده است که بسیاری از این قانون برای کنار گذاشتن دوره های دانشگاهی خود و تغییر دائمی به دوره های ارزان تر استفاده می کنند.

 

داده‌ها نشان می‌دهد که استفاده از مطالعه هم‌زمان با 17000 ثبت‌نام همزمان در نیمه اول سال 2023 در مقابل 10500 ثبت‌نام همزمان در سال‌های 2019 و 2022 به شدت افزایش یافته است.

 

وزیر آموزش جیسون کلر در بیانیه ای گفت: “این تغییر باعث می شود که ارائه دهندگان “دوم” غارتگر از ثبت نام دانش آموزان قبل از اینکه آنها برای شش ماه مورد نیاز در اولین ارائه دهنده خود درس بخوانند، جلوگیری کند.”

 

کلر گفت که آموزش بین المللی چهارمین صنعت بزرگ صادراتی استرالیا است و حفظ یکپارچگی این بخش برای اقتصاد کشور حیاتی است.

 

دولت همچنین میزان پس‌اندازی را که دانشجویان بین‌المللی برای دریافت ویزای دانشجویی نیاز دارند، افزایش خواهد داد. از اول اکتبر، دانشجویان خارجی باید شواهدی مبنی بر 24505 دلار استرالیا (15693 دلار) تمکن مالی نشان دهند که 17 درصد نسبت به سطوح فعلی افزایش یافته است تا هزینه های زندگی بالاتر را در نظر بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top