یکی از راه های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت، از طریق تحصیل است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری یا ویزای کار مورد توجه می باشد. پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنید و در صورتی که  شرایط لازم را داشته باشید نسبت به اخذ تابعیت میتوانید اقدام نمایید.

 در مورد مهاجرت تحصیلی به نروژ باید دقت کرد که نظام آموزش و پرورش و همینطور نظام آموزش عالی در این کشور رایگان است. نکته جالب اینجاست که تحصیل در نروژ حتی برای کسانی که از سایر کشورها حتی خارج از حوزه اتحادیه اروپا نیز تحصیلات رایگان میباشد.
 
ویژگی خاص و منحصر به فرد کشور نروژ  نسبت به سایر کشورهای اروپایی آن است که به دلیل داشتن ذخایر نفتی طبیعی  دارای بهترین دانشگاه در زمینه رشته های نفت و گاز و رشته های وابسته است. و دیگر اینکه رشته هایی مانند نفت و گاز در دانشگاه های اروپایی بسیار محدود است به این دلیل کشور نروژ یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته های نفت و گاز و پتروشیمی ایرانی برای ادامه تحصیل در اروپا است.

چرا تحصیل در نروژ؟

 1. آموزش با کیفیت بالا
 2. موسسات نروژی با طیف گسترده ای از دوره های با کیفیت بالا و انعطاف پذیری زیاد، ثابت می کنند که یک مقصد تحصیلی ایده آل هستند. از رشته های حرفه ای گرفته تا مقاطع تحصیلات تکمیلی، فرصت های زیادی هم برای دانشجویان مبادله ای و هم برای دانشجویان جویای مدرک وجود دارد تا رویاهای خود را برآورده کنند.
 3.  
 4. همچنین از فضای غیررسمی دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ بهره مند خواهید شد، جایی که اساتید به راحتی قابل دسترسی هستند و کلاس ها اغلب در گروه های کوچک برگزار می شود. در بسیاری از موارد، دانشجویان می‌توانند از شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی هیجان‌انگیز که توسط اساتید هماهنگ می‌شوند، بهره‌مند شوند.
 5.  
 6. روابط نزدیک و برابر دانشجو و استاد
 7. سیاست «درهای باز» اساتید، معلمان و کارکنان اداری در مؤسسات نروژی به خوبی شناخته شده است. آنها برای دانشجویان در دسترس هستند تا بالاترین سطح یادگیری را برای دانشجویان خود ترتیب دهند.
 8.  
 9. تفکر انتقادی تشویق می شود
 10. در سطح تحصیلات تکمیلی از دانشجویان انتظار می رود که هم تدریس اساتید و هم نظریه های موجود در حوزه یادگیری خود را زیر سوال ببرند. تفکر انتقادی و توانایی برخورد با یک مسئله به روش های مختلف، مهارت های ارزشمندی در «کلاس درس» نروژی است.
 11.  
 12. این سنت یادگیری ممکن است برای برخی از دانشجویان بین المللی ناآشنا باشد، اما چیزی است که اغلب به عنوان یک دارایی مهم برای آموزش نروژی شناخته می شود. این اغلب توسط بسیاری از دانشجویان به عنوان یکی از بهترین تجربیات آنها در هنگام تحصیل  در نروژ شناخته می شود.
 13.  
 14. زمان تحصیل
 15. در بیشتر موارد، برنامه های کارشناسی ارشد ارائه شده در موسسات نروژی بیش از 2 سال طول می کشد. این به دانشجویان اجازه می‌دهد تا یک سال کامل روی پایان‌نامه خود کار کنند، به این معنی که دانشجویان این شانس را پیدا می‌کنند که در رشته تحصیلی خود عمیق‌تر شوند.
 16.  
 17. تحصیل به زبان انگلیسی
 18. تعدادی از برنامه ها و دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویان غیر بومی انگلیسی زبان متوجه خواهند شد که مهارت های انگلیسی آنها در طول تحصیل در نروژ بهبود می یابد. سطح بالای تسلط به زبان انگلیسی در جامعه به طور کلی، تحصیل و زندگی در نروژ را آسان می کند.
 19.  
 20. اکثر دانشگاه ها آموزش رایگان ارائه می دهند
 21. اکثر موسسات آموزش عالی نروژی دارای بودجه عمومی و دارای مالکیت هستند. دولت نروژ دسترسی به آموزش عالی با کیفیت بالا را برای همه بخش مهمی از جامعه نروژ می داند و به بخش آموزش عالی منابع زیادی اعطا می کند. بنابراین، در مورد اکثر دانشگاه ها، دانشجویان بین المللی در هنگام تحصیل شهریه پرداخت نمی کنند.
 22.  
 23. قبل از درخواست، حتماً دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید که آیا آنها به شهریه نیاز دارند یا خیر. همچنین باید در نظر داشته باشید که نروژ یک کشور پرهزینه است و دانشجویان بین المللی باید انتظار داشته باشند که سطح مالی خوبی برای تامین هزینه های زندگی خود فراهم کنند.
 24.  
 25. جامعه مدرن و پیشرفته از نظر فناوری
 26. نروژ یک جامعه مدرن است. برابری ارزشی است که عمیقاً در جامعه نروژی ریشه دارد و ریشه در قانون و سنت دارد. دانشجویان در محوطه دانشگاه از استانداردها و خدمات تکنولوژیکی بالا، امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین آموزش نوآورانه بهره می برند. نروژ همچنین به عنوان یک جامعه امن دیده می شود – تقریباً در هر کجا که هستید می توانید احساس امنیت کنید.
 27.  

ویزای تحصیلی نروژ

اگر شما قصد تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌های نروژ را دارید، در اولین گام باید هر چه سریع‌تر برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنید. دانشجویان اروپایی تنها کافی است پس از گذشت ۳ ماه از اقامتشان در کشور نروژ، برای اخذ ویزای دانشجویی نروژ اقدام کنند، اما سایر دانشجویان خارجی باید ابتدا در سفارت یا کنسول گری نروژ در کشور خودشان ویزای تحصیلی نروژ را درخواست دهند  تا در صورت موافقت و دارا بودن شرایط لازم، به نروژ سفر کنند.

برای درخواست ویزای تحصیلی نروژ، اولین قدم، اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور نروژ است. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، باید برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک لازم را به سفارت یا کنسولگری نروژ ارائه دهید.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در نروژ

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

به طور کلی دانشگاه ها و دانشکده های دولتی نروژ شهریه دریافت نمی کنند. این امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند. با این حال، برخی از برنامه ها و دوره های تحصیلی ممکن است هزینه داشته باشند. موسسات خصوصی در نروژ بطور معمول شهریه را دریافت می کنند.

هزینه صدور ویزای تحصیلی نروژ 5300 کرون نروژ(486.43 یورو) در نظر گرفته شده است. علاوه بر این فرد باید 28 یورو به عنوان خدمات VFS نیز پرداخت کند.

کسانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی کشور نروژ در مقاطع مختلف را دارند باید مدارکی همچون ریزنمرات، سوابق تحصیلی، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه، مدرک افتخارات تحصیلی و موارد مشابه را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند.

یکی از شروط تحصیل در کشور نروژ برخورداری از مدرک زبان نروژی و انگلیسی است. البته متقاضیان باید نمره قبولی بالایی را در آزمون زبان نروژی و آزمون آیلتس و تافل به دست آورده باشند در غیر این صورت مدرک آن‌ها هیچ اعتباری نخواهد داشت.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های نروژ