تحصیل در پرتغال گزینه‌ای عالی برای دانشجویان ایرانی است. دانشگاه‌های معتبر، هزینه تحصیل مناسب، امکان کار حین تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی، از مهم‌ترین دلایل انتخاب کشور پرتغال برای ادامه تحصیل است.

هزینه تحصیلات عالی در پرتغال مقرون به صرفه ترین در اتحادیه اروپا است. در همان زمان، 4 دانشگاه پرتغالی بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی در بین 500 دانشگاه برتر جهان از نظر کیفیت آموزش و در 300 دانشگاه برتر از نظر قابلیت اشتغال قرار گرفتند.

 تمام کشورهای اروپایی مدارک تحصیلی پرتغال را به رسمیت می شناسند. آموزش در پرتغال از استانداردهای سیستم بولونیای اروپا پیروی می کند. برخی از برنامه های درسی در ارتباط با دانشگاه های انگلستان با فارغ التحصیلان دریافت مدرک دوگانه توسعه یافته است.

یکی از جذابیت های مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل، امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل در پرتغال به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی این کشور امکان پذیر می باشد

چرا تحصیل در پرتغال ؟

 1. هزینه تحصیل بسیار مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 2.  
 3. بدون نیاز به مدرک زبان! داشتن مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی شانس اخذ ویزای دانشجویی پرتغال را بالا برده و تحصیل را برای شما ساده‌تر می‌کند.
 4.  
 5.  بدون محدودیت سنی: محدودیت سنی وجود ندارد البته هر چقدر سن شما پایین‌تر باشد شانس اخذ ویزا بیشتر است.
 6.  
 7. کیفیت آموزشی بالا: بعضی از دانشگاه‌های پرتغال در رنکینگ‌های جهانی رتبه خوبی دارند. کیفیت آموزش‌ها نسبت به کشورهای مطرح اروپایی قابل قبول است.
 8.  
 9.  امکان اخذ ویزای همراه: افرادی که ویزای دانشجویی پرتغال در دست دارند، می‌تواند درخواست صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود کنند.
 10.  
 11.  امکان اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال: بورسیه‌‌های متنوع در مقاطع مختلف وجود دارد که با اخذ آن‌ها بخشی از هزینه‌ تحصیل در پرتغال پوشش داده می‌شود.
 12.  

ویزای تحصیلی پرتغال

به طور کلی، دو نوع ویزای تحصیلی برای پرتغال تعریف شده است:

ویزای کوتاه مدت شنگن (نوع C)

این نوع ویزای مناسب کسانی است که تنها مدت کوتاهی (یعنی کمتر از 90 روز) قصد اقامت در پرتغال را دارند، از جمله:

شهروندان غیر اروپایی که می‌خواهند برای دورها‌ی کوتاه مدت در پرتغال تحصیل کنند؛

پژوهشگرانی که پژوهش علمی‌شان کمتر از سه ماه انجام شود؛

ویزای اقامتی یا بلند مدت (نوع D)

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال برای ورود به پرتغال باید ویزای دانشجویی پرتغال از نوع دوم را دریافت کنند؛ یعنی همان ویزای اقامتی تایپ D.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در پرتغال

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

با وجود دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در کنار موسسات پلی تکنیک مختلف و متعدد در پرتغال، تنوع رشته‌های تحصیلی هم در این کشور زیاد است. از محبوب‌ترین رشته های تحصیلی پرتغال برای دانشجویان ایرانی می‌توان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و حسابداری را نام برد.

بله. مدرک زبان از جمله مدارک ضروری اخذ ویزای تحصیلی نیست و بدون آن هم می توانید در پرتغال تحصیل کنید.

برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل مانند بقیه کشورها باید شرایط لازم را داشته باشید. البته شرایط و قوانین تحصیل در این کشور ساده‌تر از بسیاری کشورهای اروپایی و آمریکایی است. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی پرتغال باید پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه پرتغالی داشته باشند و با تکمیل مدارک برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند.

افرادی که مشغول به تحصیل در پرتغال می باشند به موجب قانون اجازه همراهی خانواده را خواهند داشت. در قانون بین الملل همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال اتخاذ می گردد. متقاضیان تحصیل پرتغال با پذیرش در دانشگاه های پرتغال امکان درخواست ویزای همراه دانشجویی پرتغال یا ویزای وابسته را برای خانواده خود خواهند داشت.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های پرتغال