ویزای ترانزیت ایالات متحده آمریکا

ویزای ترانزیت ایالات متحده آمریکا

ویزای ترانزیت ایالات متحده آمریکا یک نوع ویزایی است که به افرادی که در حال سفر به یک کشور دیگر هستند و نیاز به عبور از آمریکا دارند، اجازه می دهد تا به مدت محدودی در آمریکا بمانند. این ویزا برای افرادی که به دلایل مختلف به عنوان توریست، تجارتی، یا حتی برای درمان به آمریکا سفر می کنند، مناسب است.

 

معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا

 

برای دریافت ویزای ترانزیت ایالات متحده آمریکا، شما باید به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خود مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. برای درخواست ویزای ترانزیت، شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

1. گذرنامه: شما باید گذرنامه خود را ارائه دهید که حداقل 6 ماه اعتبار دارد.

2. فرم DS-160: شما باید فرم DS-160 را تکمیل کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

3. تصویر پاسپورت: شما باید تصویر پاسپورت خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.

4. اطلاعات پرواز: شما باید اطلاعات پرواز خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.

5. مدارک مالی: شما باید مدارک مالی خود را ارائه دهید تا بتوانید هزینه های سفر خود را تامین کنید.

 

بعد از ثبت درخواست خود، شما باید به مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خودتان مراجعه کنید. در این مصاحبه، شما باید به سوالات ماموران مهاجرتی پاسخ دهید و مدارک خود را ارائه کنید. بعد از مصاحبه، در صورتی که درخواست شما تایید شود، ویزای ترانزیت برای شما صادر خواهد شد.

 

صاحبان این نوع ویزا حق ورود به خاک کشور را ندارند و این ویزا برای مسافران و ورود به سالن ترانزیت صادر شده است. در پاسپورت صاحبان این ویزا مهر ورود به کشور نمی خورد.

ویزای ترانزیت A: دارندگان ویزای A از نوع ترانزیت مجاز به توقف در سالن ترانزیت فرودگاه هستند. انها هواپیما را تعویض می کنند و بقیه مسافرت خود را طی می کنند. نام ویزای نام برده ویزای ترانزیت فرودگاهی یا  Airport Transit Visa می باشد. ویزای ترانزیت فرود گاهی در دسته بندی ویزاهای شینگن به ویزای A معروف است.

ویزای ترانزیت B: مسافر می تواند به فرودگاه مورد نظر در همان شهر یا حتی شهر های دیگر کشور مربوطه برود وبقیه سفر خود را بگذراند. این مدل ویزا در طبقه بندی ویزاهای شینگن به ویزای نوع B شهرت دارد.

ویزای ترانزیت C: مسافرانی که می خواهند از طریق کشور امریکا به کشور سومی مسافرت کنند باید این ویزای ترانزیتی را اخذ کنند. مسافران اگر بخواهند در ایالات متحده امریکا دوستان یا اشنایان خود را ملاقات کنند بایدبرای ویزای B-2 نیز اقدام کنند.

ویزای ترانزیت D: ویزای نوع D به ویزای خدمه کشتی معروف است. کارکنان هواپیما و کشتی این نوع از ویزای امریکایی را اخذ می کنند. اگر خدمه مذکور در جزایر متعلق به ایالات متحده که خارج از محدوده اصلی امریکاست مشغول به فعالیت باشند به جای ویزای خدمه ویزای B-1 را خواهند گرفت.

 

در نهایت، باید به یاد داشته باشید که ویزای ترانزیت فقط برای مدت محدودی صادر می شود و شما نمی توانید در آمریکا کار کنید یا اقامت دائم پیدا کنید.

 

همچنین، برای اطمینان از اینکه بدون مشکل از آمریکا عبور کنید، بهتر است به مسافرت خود از طریق یک مشاور سفر یا وکیل مهاجرتی مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top