با اخذ ویزای توریستی اسپانیا می توانید به این کشور بی نظیر اروپایی سفر کنید. این کشور جاذبه های بی نظیری دارد. طبیعت بی نظیر، ساختمان های قدیمی و زیبا، خیابان های سنگ فرش شده، آسمانی پاک و آب و هوایی فوق العاده از جاذبه های بی نظیر این کشور هستند. برای این که از این جاذبه های دیدن کنید باید ویزای اسپانیا را اخذ کنید. اگر اهل گردش هستید پس تا اسپانیا را به چشم خود مشاهده نکرده اید، از گردش ننشینید. در اسپانیا از گردش و تفریح سیر نخواهید شد و در هر گوشه این کشور جاذبه هایی را خواهید یافت که شما را متعجب می کند.

 اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارد به کشور اسپانیا با هدف توریستی و بازدید از مکان های توریستی، مناظر بکر و سواحل زیبا به  این کشور سفر کنید باید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت نمایید.ویزای شنگن اسپانیا، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت اسپانیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. 

برای دریافت ویزای اسپانیا، بهتر است که به صورت تور گروهی اقدام کنید. جواب دهی ویزای اسپانیا ۲۱ روز کاری به طول می‌انجامد. گردش حساب، تمکن مالی و تاریخچه سفری از شرایط اخذ ویزای اسپانیا می‌باشد. اگر قصد سفر به اسپانیا دارید، یا به صورت تور گروهی اقدام کنید و یا از یک کشور شینگن دیگر اقدام به گرفتن ویزا کنید که با آن اجازه سفر به اسپانیا را داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق ویزای توریستی


ذکر این نکته ضروری است که هیچ قانونی برای تبدیل نمودن اقامت موقت به اقامت دائم در کشور اسپانیا وجود ندارد؛ به ویژه در دوران اخیر که قاره سبز با هجوم پناهندگان مواجه شده است، قوانین سختگیرانه‌تری نسبت به قبل برای صدور روادیدهای موقت ایجاد شده و به شدت با ارائه پناهندگی به افرادی که با ویزای موقت وارد کشور اسپانیا شده‌اند مقابله می‌شود.

البته باید توجه داشت که حضور در کشور اسپانیا فرصتی برای دیدار با مراکز آموزشی جهت پذیرش تحصیلی و همچنین شرکت‌‌های تجاری برای بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی ایجاد می‌نماید. که می‌تواند منجر به تحصیل یا اشتغال در اسپانیا و اخذ اقامت دائم شود. از طرفی فرصت آشنایی با شهروندان اسپانیایی و ازدواج با آن‌ها نیز وجود خواهد داشت.

ویزای توریستی اسپانیا برای حداکثر 90 روز حضور در هر 180 روز در آن کشور صادر شده و دارندگان آن بیش از مدت مشخص شده اجازه حضور در آن کشور را ندارند. به غیر از مواردی که با دلایل موجه و قبل از اتمام مهلت قانونی اقدام به تمدید مدت ویزای توریستی اسپانیا نمایند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

هزینه ویزای شینگن ۸۰ یورو برای بزرگسالان، ۴۰ یورو برای کودکان در سنین بین ۶ تا ۱۲ سال است و این ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است

برای پیگیری جواب ویزای اسپانیا می توانید به صورت حضوری به دفتر بی ال اس در تهران مراجعه کنید. در بیشتر مواقع طی مدت زمان 14 روز سفارت جواب درخواست شما می دهد به همین دلیل نیاز ضروری به پیگیری ویزای اسپانیا نخواهید داشت.

زمانی که ویزای شما مدت زمانش به پایان می رسد مجدد باید مدارک مورد نیاز و پروسه ای که هر بار برای اخذ ویزا طی کرده اید را مجددا طی کنید تا بتوانید دوباره ویزای خود را داشته باشید.

ویزای توریستی اسپانیا، نوعی مجوز اقامت کوتاه مدت (ویزای نوع C) است که برای افرادی که به مقاصد گردشگری به این کشور سفر میکنند، اعطا میشود. ویزای توریستی به شما این امکان را میدهد تا در دوره ی ۱۸۰ روزه، به مدت ۹۰ روز(طبق قانون اقامت کوتاه مدت ۹۰ روزه اسپانیا) در این کشور اقامت داشته باشید. با اخذ این ویزا همچنین می توانید در این بازه زمانی به دیگر کشورهای منطقه شینگن سفر کنید.

فقط در موارد بسیار خاص اعم از ورود دیرهنگام، دلایل بشردوستانه یا سایر دلایل مهم شخصی میتوانید ویزای توریستی اسپانیا را تمدید کنید. اگر می خواهید ویزای توریستی اسپانیا را بخاطر اهداف کاری خود تمدید کنید، باید برای ویزای کاری اسپانیا یا ویزای کار و تعطیلات درخواست دهید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور اسپانیا