روسیه یکی از کشورهای موفق در دنیا با امکانات مدرن، دانشگاه های معتبر در سطح دنیا، جاهای دیدنی و بهترین مراکز خرید شناخته می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر یا حتی مهاجرت کنند. 

گرفتن ویزای روسیه شامل یک سری مراحل و اقداماتی است که بدون داشتن آگاهی از آن ها پروسه ای کاملا زمانبر و پر هزینه خواهد بود. برای گرفتن ویزای روسیه باید قراردادی بین یک آژانس از روسیه و یک آژانس از ایران وجود داشته باشد. این قرارداد باید توسط کنسولی روسیه در ایران به ثبت برسد. درصورت تایید قرارداد توسط کنسولی، آژانس ایران میتواند دعوتنامه های توریستی آژانس روسیه و واچر توریست را به کنسولی برده و برای مسافران ایرانی ویزای روسیه تهیه کند.

در واچر توریستی که به مسافر اختصاص داده می شود، به طور دقیق نوشته شده که مسافر مربوطه می تواند از چه شهرهایی دیدن کند و در کدام هتل ها اقامت داشته باشد. ضمنا تاریخ ورود و خروج وی به روسیه نیز ثبت شده است. بنابراین برای ایجاد هر گونه تغییر در آن نیاز است که به کنسولی روسیه مراجعه شود. 

مدارک لازم برای ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه به دو صورت ویزای 14 روزه و ویزای یک ماهه می باشد. در نوع ویزای 14 روزه افراد می بایست برای 14 روز سفر در این کشور اقامت هتل را نیز پیش از ورود داشته باشند. در صورتی که ویزای یک ماهه اخذ گردید حداقل به میزان دو سوم مدت زمان اقامت خود در این کشور باید رزرو هتل را داشته باشند. مدت زمان صدور ویزای افراد بسته به نوع فوری و عادی بین 2 روز تا 1 هفته زمان می برد. به طور مثال ویزای عادی یک بار ورود به روسیه یک هفته زمان می برد. ویزای عادی دوبار ورود به این کشور نیز به مدت 1 هفته اخذ آن زمان بر است. اما به نسبت ویزای یک بار ورود هزینه بالاتری دارد. ویزاهای یک بار ورود و دوبار ورود فوری سریع تر و به مدت 24 ساعت صادر می گردد.

 از فوریه 2021، امکان دریافت ویزای توریستی روسیه به صورت آنلاین نیز فراهم شده است. شهروندان ایرانی می توانند به صورت آنلاین درخواست خود برای دریافت ویزا را ارائه دهند. معمولا برای صدور ویزای توریستی در کشور روسیه سخت گیری وجود ندارد. در صورتی که دولت روسیه متوجه شود که فرد از نظر امنیتی خطری برای این کشور ایجاد نمی کند، اجازه ورود به این کشور را صادر می کند. در حقیقت می توان گفت که صدور ویزای توریستی در صورت تکمیل بودن پرونده تقریبا قطعی است.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی روسیه

 هزینه ویزای روسیه به همراه تور از شما دریافت می‌شود اما باید توجه داشته باشید که ۹۵ دلار برای درخواست ویزا به سفارت روسیه پرداخت می‌شود. 

به‌طور کلی ویزای معمولی روسیه همان ویزای توریستی روسیه (Russian tourist visa) معرفی می‌شود که برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی آن صادر می‌شود. شما با این ویزا می‌توانید در روسیه به گشت‌وگذار بپردازید یا در جشنواره های روسیه شرکت کنید و به دیدن اقوام خود بروید. همچنین خوب است بدانید این ویزا، با نام های ویزای مسافرتی روسیه و ویزای گردشگری روسیه نیز شناخته می‌شود که تفاوتی با یکدیگر ندارند. این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که با مراجعه به کنسولی روسیه نمی توانید ویزای توریستی دریافت کنید و برای آن باید حتما مراحل گفته شده، از جمله مراجعه به آژانس را انجام دهید.

برای تمدید ویزای تجاری و توریستی باید از کشور خارج شده و دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

باید پاسپورت شما حداقل 6 ماه بیشتر از تاریخ خروج شما از کشور روسیه اعتبار داشته باشد. به این معنی که برای ویزای 1 ماهه باید اعتبار پاسپورت شما حداقل 7 ماه باشد.

  • به‌طور عادی مدت اعتبار این ویزا 30 روزه شناخته می‌شود ولی درموارد خاص، با پرداخت هزینه بیشتر و ارائه مدارک مرتبط تا 90 روز امکان اقامت وجود دارد.
  •  خیر. روسیه در 26 کشور اروپاییِ عضو شینگن قرار ندارد.
  • خیر. ولیکن برای ویزای مولتی روسیه و بیشتر از 3 ماه امکان درخواست حضور شما در کنسولی وجود دارد.
  •  

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست