سوئد از جمله کشورهای اروپایی محسوب می شود که اتباع ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کشور سوئد جهت بازدید یا هدف های کوتاه مدت درخواست می نمایند. این کشور مورد توجه افراد زیادی در باب مهاجرت نیز قرار گرفته است، سوئد جزو کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد که برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می بایست از مجوز ورود برخوردار شوند.

ایرانیان برای ورود به این کشور با اهداف گردشگری نیازمند اخذ ویزای توریستی سوئد می باشند. از طریق ویزای توریستی سوئد می توانید برای مدت محدودی در این کشور حضور داشته باشید و در این بازه اجازه کار یا تحصیل به شما داده نمی شود. جهت اخذ این ویزا شما باید تمکن مالی لازم برای مدت سفر خود به سوئد را اثبات نمایید. همچنین باید از بیمه درمانی مناسب برخوردار باشید که در صورت بروز بیماری در طول سفر هزینه های درمان شما را پوشش دهد. ب

به دلیل اینکه در سال های اخیر پناهندگی با ویزا سوئد و کشورهای اسکاندیناوی زیاد شده است، سخت گیری سفارت سوئد افزایش یافته و متأسفانه این ویزا به راحتی به ایرانیان داده نمی شود. بنابراین اگر قبلاً ویزای شنگن نداشته اید و از فرد یا شرکتی در سوئد هم دعوتنامه ای ندارید، حتماً قبل از ویزای سوئد برای گرفتن ویزای شنگن از کشور دیگری در حوزه شنگن و یا یک کشور معتبر اقدام کنید تا شانس گرفتن ویزا سوئد را افزایش دهید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئد

در زمان اخذ ویزای توریستی سوئد ، مدت درخواست آن از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کرد. این بسیار بستگی به تایمی دارد که متقاضی درخواست سفر به این کشور را دارد . معمولاً سفارت سوئد در ایران در دو هفته پاسخ خواهد داد و جواب ویزای توریستی را صادر خواهد کرد.

لازم به ذکر است که وقت سفارت سوئد می تواند با توجه به درخواست ها از ایران متفاوت جلوه کند ولی باید در نظر داشت که معولاً برای اطمینان خاطر از زمان سفری که شخص متقاضی می خواهد وارد خاک این کشور شود تقریباً دو ماه قبل اقدام نمایید. به عنوان مثال در ماه های سپتامبر و ژانویه به علت کثرت پرونده ها تایم سفارت طولانی تر خواهد شد.

ویزای توریستی سوئد و ویزای توریستی شنگن در دیگر کشورهای اروپایی نهایت تا 90 روز صادر می شوند و شخص حتی با داشتن ویزاهای 5 ساله مالتیپل نمی تواند در 6 ماه بیش از 90 روز در کشور سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی بماند. قاعده حقوقی بر این است که شخص نمی تواند ویزای توریستی را در خاک آن کشور تمدید کند ولی در صورتی که شخص دلایل قوی جهت تمدید ویزای توریستی خود بتواند ارائه دهد ممکن است با درخواست وی موافقت شود. البته این امر و تمدید ویزای توریستی و افزایش مدت آن از 90 روز بسیار بعید است ولی در صورتی که شخص بتواند دلایل محکم و قوی ای جهت تمدید این ویزا (نظیر انجام عمل پزشکی و …) ارائه دهد ممکن است با درخواست شخص موافقیت شود.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی سوئد

هزینه ویزا توریستی سوئد به دو بخش هزینه سفارت و هزنیه خدمات فلاوینگو تقسیم می شود که در ادامه می آید:

کودک زیر 6 سال : 25 یورو
کودک بین 6 تا 12 سال : 60 یورو
بزرگسال : 85 یورو

 

 حداقل هزینه 60€ (یورو) و رویه کاری 15 روز می باشد که امکان تمدید ویزا نیز مهیا می باشد.

بیمه سلامت، رزرو هتل، مدارک هویتی و نامه تمکن مالی به میزان پوشش هزینه ها در سوئد در طول دوره اقامت.

 

 نوع این ویزا توریستی می باشد که مجوز کار و تحصیل ندارد و حداکثر مدت اعتبار آن 90 روز می باشد.

 قاعده حقوقی بر این است که شخص نمی تواند ویزای توریستی را در خاک آن کشور تمدید کند ولی در صورتی که شخص دلایل قوی جهت تمدید ویزای توریستی خود بتواند ارائه دهد ممکن است با درخواست وی موافقت شود.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور سوئد