قطر، از جمله کشورهای عربی در اطراف خلیج فارس محسوب می‌شود که در زمینه گردشگری موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است. اگر می‌خواهید به تماشای جاهای دیدنی قطر بروید، پیشنهاد می‌کنیم به اخذ ویزای قطر اقدام فرمائید. برای دریافت این ویزای توریستی دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و شما به آسانی می‌توانید این ویزا را به صورت الکترونیکی دریافت نمائید. اگر از سابقه بدی در کشور قطر برخوردار نیستید، هیچ گونه مشکلی برای اخذ ویزا نخواهید داشت. 

کشور قطر اجازه ورود بدون اخذ ویزا را به شهروندان 80 کشور داده است.اما ایران جزو این لیست نیست و ایرانیان برای ورود به قطر نیاز به ویزای این کشور دارند.  ویزای قطر برای ایرانیان در حدود ۳ ماه اعتبار دارد اما شما فقط ۳۰ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی قطر 30 روزه و به صورت الکترونیک صادر می شود، 24 ساعت پس از اعلام درخواست و پس از پرداخت هزینه های مربوطه ویزای صادر شده به صورت ایمیل برایتان ارسال می شود.  برای استفاده از ویزا 3 ماه زمان دارید. ویزای قطر را می توانید تا 1 ماه دیگر هم تمدید کنید و تا 59 روز در قطر می توانید بمانید. اما در صورتیکه زمان بیشتری را برای اقامت مطالبه کنید میبایست دعوتنامه داشته باشید.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی قطر

برای دریافت ویزای توریستی ، راه های مختلفی وجود دارد:

اخذ ویزای توریستی قطر از طریق آژانس های هواپیمایی
یکی از راه های اخذ ویزای توریستی مراجعه به آژانس های هواپیمایی صادرکننده ویزای توریستی است که اصطلاحاً e-visa نامیده می شود. برای اخذ این نوع ویزا باید پاسپورت، هزینه صدور ویزا و چک یا سفته ای که ضامن برگشت فرد باشد را به آژانس تحویل داد.

اخذ ویزای توریستی قطر از طریق VFS Global
VFS Global یکی از سرویس های معتبر صدور ویزا است. برای دریافت ویزا از طریق این سرویس باید تصویر بلیط رفت و برگشت، رسید خرید بلیط هواپیما و پرینت حساب بانکی را تهیه کرد. البته اگر یکی از اقوام فرد مقیم قطر باشد با ارائه کد ملی وی از ارائه رسید رزرو هتل برای سفارت معاف خواهد شد.

ضمناً پرینت حساب بانکی باید نشان دهد که شخص حداقل هشت هزار دلار آمریکا در گردش دارد. همچنین اگر فرد بلیط خود را از هواپیمایی قطر تهیه کرده باشد؛ به جای ارائه تصویر بلیط کافی است که شماره بلیط خود را در سامانه درج کند. علاوه بر اینها، هزینه صدور ویزا را نیز باید به صورت الکترونیکی پرداخت کرد. پس قبل از ارائه درخواست باید یک مسترکارت اعتباری بین المللی از قبیل مستر کارت یا ویزا کارت تهیه کرد.

اخذا ویزای توریستی فرودگاهی قطر
افراد پس از سفر به قطر و از داخل فرودگاه هم می توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند که اصطلاحاً ویزای فرودگاهی قطر گفته می شود. برای دریافت ویزای فرودگاهی می بایست بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و حداقل 1500 دلار آمریکا (یا معادل آن ریال ) به همراه داشت.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی قطر

هزینه ویزای توریستی ۱۰۰ ریال قطری و مدت اعتبار این ویزا ۳۰ روز است. این ویزا در فرودگاه قطر صادر می‌شود.

 

قطر به خاطر تابستان های بسیار گرمش معروف است. دما در ماه های تیر و مرداد می تواند به 50 درجه سانتی گراد می رسد و با رطوبت اغلب بالا، تهویه مطبوع ضروری خواهد بود.
و در فصل زمستان دما به حدود 15 درجه سانتیگراد کاهش می یابد، اما میزان بارندگی کم است و به ندرت در یک ماه به 20 میلی متر می رسد.
اندازه کوچک و زمین مسطح قطر به این معنی است که تغییرات منطقه ای حداقل است و آب و هوا برای دوره های زمانی طولانی ثابت است.

به منظور دریافت ویزای توریستی قطر شما باید ۱۰۰ ریال قطری پرداخت کنید. همچنین مدت اعتبار این ویزا ۳۰ روز بوده و ویزای قطر در فرودگاه های این کشور صادر می شود.

همچنین مسافران برای دریافت این ویزا باید پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، بلیط رفت و برگشت، تاریخ پرواز و همچنین تاریخ رزرو هتل خود را به دولت قطر ارائه دهند تا ویزا آن ها صادر شود.

در صورت نداشتن هر یک از این شرایط امکان دریافت ویزای قطر برای شما وجود نخواهد داشت و دولت قطر امکان اجازه ورود به این کشور را برای شما صادر نمی کند.

نرخ ویزای قطر بسته به نوع ویزای موردنظر متفاوت است. در واقع دولت قطر برای هریک از انواع ویزا، قیمتی در نظر گرفته است که این مبلغ با توجه به اینکه متقاضی مقیم کدام کشور هست نیز می تواند کمی فرق داشته باشد.

به عنوان مثال قیمت ویزای توریستی 200 ریال قطر است اما هزینه ویزای مختص شهروندان حوزه خلیج فارس (GCC) و همراه وی 100 ریال قطر می باشد. در حالیکه ویزای 4 روزه ترانزیت قطر یا ویزای دیپلماتیک رایگان هستند. ضمناً هزینه تمدید ویزا نیز 200 ریال است.

  • بررسی اولیه‌‌ی مدارک برای صدور ویزا 4 تا 7 روز کاری طول می‌کشد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست