نام کشور لهستان باید تداعی کننده ی کشوری سلطنتی در اذهان عمومی باشد چرا که این کشور منزلگاه برخی از باشکوه ترین قلعه ها و کاخ ها مانند قلعه سلطنتی واول، قلعه مالبورک و یک قلعه سلطنتی دیگر در شهر ورشو است. در این کشور شما همیشه فعالیتی متنوع برای انجام دادن خواهید داشت، از بازدید از موزه های هنر گرفته تا تماشای کلیسای عظیم سنت مری یا قدم زدن در خیایان های اطراف میدان کراکوف، همیشه کاری برای سرگرم شدن در این کشور وجود دارد. می توانید از موزه و بنای یادبود اردوگاه آشویتس که در واقع تراژدی نسل کشی نازی ها را به تصویر میکشد، بازدید کنید. 

اگر شما از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید، برای سفر به لهستان نیاز به ویزا ندارید. لهستان جزو کشورهای عضو معاهده ی شینگن است، به همین دلیل می توانید با ویزای شینگن به این کشور سفر کنید.

اتباع خارجی، عمدتا به دلایل گردشگری از جمله گشت و گذار، دیدار با اقوام و غیره، به کشور لهستان سفر می کنند. اگر شما هم به دلایل گردگشری قصد سفر به این کشور را دارید، باید برای ویزای توریستی لهستان اقدام کنید. اخذ ویزای توریستی لهستان چندان هم سخت نیست و مزیت عمده ی این ویزا این است که با اخذ آن می توانید به ۲۳ کشور دیگر نیز با آن سفر کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی لهستان

ویزای دیجیتال لهستان

در شرایطی که برای صدور ویزای توریستی لهستان وجود دارد، نکات مهمی را باید مورد توجه قرار داد و در این بخش لازم می دانیم آن ها را بیان نموده و یادآوری نماییم:

ممکن است برخی افراد برای سفر و اقامت لهستان به صورت موقتی و کوتاه مدت، در لهستان دارای دوست یا خویشاوند نباشند تا بتوانند دعوت نامه دریافت کنند. در این صورت آنها باز هم قادر خواهند بود که برای ویزای توریستی لهستان اقدام نمایند. برای این منظور باید پیش از هر گونه اقدامی، هتلی را در کشور لهستان رزرو نمایند.

کلیه مدارکی که در بالا اشاره گردید، می بایست به زبان انگلیسی یا لهستانی ترجمه شده و ارائه گردند.

دقت داشته باشید که تنها یک بار مجاز به پر کردن فرم درخواست ویزا و ثبت درخواست خود هستید. بنابراین در این مورد دقت نظر کافی را داشته باشید.

اگر سن شما بالای 12 سال است، ملزم هستید در وقت سفارت حضور داشته باشید. چراکه یکی از مراحل صدور ویزا، انجام انگشت نگاری خواهد بود.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی لهستان

سن کمتر از 6 سال رایگان

6 الی 12 سال 35 یورو

بیشتر از 12 سال 60 یورو

 

مدت زمان بررسی درخواست ویزا حدود 2 الی 3 هفته است که ممکن است بیشتر شود. پس لطفا توجه داشته باشید که با توجه به حداقل زمان بررسی درخواست که فوقا به آن اشاره شد، نمی‌توانیم تاریخ مشخصی را جهت بازگرداندن گذرنامه‌ها تضمین کنیم.

ویزای شما از طرف نمایندگی کشور مقصد (سفارت و یا کنسولگری) صادر می‎شود و افراد صادرکننده ویزا در صدور و یا عدم صدور ویزا مختارند.

همان‌گونه که قبلا اشاره شد، ویزای توریستی برای گردش و مسافرت تفریحی ارائه می‌شود. بنابراین شما با داشتن این ویزا نمی‌توانید در کشور مورد نظر کار کنید یا هرگونه فعالیت اجتماعی دیگری داشته باشید.

ویزای شینگن تایپ C یا ویزای کوتاه مدت (Short-Stay Visa) یا یونیفورم ویزا (Uniform Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده، همون ویزایی هست که اکثر ما بهش نیاز داریم. کلیه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره.

تور های مسافرتی معراج گشت به مقصد اروپا معمولا ویزا نور c را در بر دارد

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور لهستان