ویزای توریستی کانادا، با اهداف گردشگری، تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده صادر می‌شود. به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان کشور کانادا و همچنین شرایط عالی ویزای توریستی کانادا، درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است. با دریافت ویزای توریستی کانادا، گردشگران مجاز هستند تا ۶ ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند. شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، مجاز به کار کردن و یا تحصیل در این کشور نخواهید بود.

ایرانیانی که باهدف اقامت کوتاه‌مدت به کانادا سفر می‌کنند نیازمند ویزای توریستی هستند؛ مگراینکه دارای اجازهٔ اقامت دائم باشند یا شهروندی کانادا را دریافت کرده باشند. اگر هدف‌تان بازدید از جاذبه‌های این کشور است یا برای شرکت در کنفرانس‌ها یا همایش‌ها، دیدن دوستان، آشنایان و اعضای خانواده یا ملاقات‌های کاری به کانادا می‌روید، باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.خوب است بدانید کانادا هزینه‌های درمانی و بیمارستانی گردشگران را پرداخت نمی‌کند. بنابراین بهتر است پیش از سفر، برای خرید بیمهٔ سفر با پوشش‌های مناسب پزشکی اقدام کنید.

با توجه به این که کانادا در ایران سفارت خانه ای ندارد پس کلیه متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه وقت سفارت گرفته و سفر کنند.برای اخذ ویزا می توانید به یکی از شهرها مانند آنکارا، استانبول، ایروان، دبی، ابوظبی و … مراجعه کنید تا بتوانید درخواست خود را به سفارت ابلاغ نمایید.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا اغلب به دو نوع کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

ویزای سینگل کانادا

با ویزای سینگل کانادا اجازه دارید تنها یک بار در مدت مشخص شده وارد خاک کانادا شده و تا پایان اعتبار ویزای‌تان در این کشور اقامت کنید. با خروج از کانادا ویزای شما بی اعتبار می‌شود، حتی اگر تاریخ پایان اعتبار آن فرا نرسیده باشد. بنابراین برای ورود به خاک کانادا باید دوباره درخواست ویزا کنید، مگر اینکه مستقیما به ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشید.

ویزای مولتیپل کانادا

این ویزا که به ویزای مولتی کانادا نیز شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا پایان اعتبار ویزا‌، به صورت نامحدود به کانادا رفت‌و‌آمد و در هر بار ورود به کانادا تا ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. پس از پایان مدت ۶ ماهه، کافی ا‌ست تنها چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید و در ورود دوباره به کانادا، اجازه ۶ ماه اقامت مجدد در کانادا را خواهید داشت. این تمدید ۶ ماهه در شرایطی قابل افزایش است. کافی است برای افزایش این مدت اقامت درخواست بدهید؛ درصورت قانع‌کننده بودن شرایط‌تان با درخواست شما موافقت خواهد شد.از آنجایی که مدت اعتبار پاسپورت یا گذرنامه ایرانی ۵ سال است این ویزا به عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. البته مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل شما برابر با مدت زمان اعتبار گذرنامه‌تان خواهد بود.یکی از مراحل اخذ ویزای توریستی، انگشت‌نگاری است. 

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی کانادا


هزینه بررسی پرونده ویزای توریستی کانادا 100 دلار و هزینه بیومتریک یا انگشت نگاری 85 دلار (جمعا 185 دلار کانادا) می‌باشد.
البته افرادی که سن آنها کمتر از 14 یا بالاتر از 79 سال می‌باشند نیاز به انجام انگشت نگاری ندارند. لذا هزینه ویزای کانادا برای آنها یکصد دلار می‌باشد.

قبل از اقدام برای دریافت روادید باید از شرایط ویزای توریستی کانادا مطلع باشید. برای آنکه بتوانید ویزا توریستی کانادا را دریافت کنید:

 اول، لازم است نوع ویزای مسافرتی کانادا را برای اخذ مشخص کنید.

دوم، باید دلایلی برای بازگشت به وطن خود بعد از اتمام اعتبار ویزا به افسر مهاجرت ارائه دهید.

این دلایل می تواند شامل داشتن خانواده، همسر، فرزند، شغل و … باشد.

همچنین باید ثابت کنید که تمکن مالی برای گذراندن مدت زمان اقامت توریستی کانادا دارید.

این هزینه به نوع، محل اقامت شما (هتل، منزل آشنایان و … ) بستگی دارد.

​​​​​​​ویزای کانادا با اهداف مختلفی نظیر بازدید اقوام و دوستان، شرکت در یک رویداد نظیر کنفرانس، سمینار یا نماشگاه، دیدار از جاذبه‌های گرشگری منحصر به فرد کانادا به ویژه آبشار نیاگارا، بررسی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در یک استان خاص صادر می‌شود

اگر در هنگام ورود، افسر مرزبانی موسوم به CBSA Officer در پاسپورت شما تاریخ خروج را مشخص نکند می‌توانید تا شش ماه در کانادا بمانید. ولی اگر تاریخ دقیق خروج مشخص شده باشد می‌بایستی حتما یا قبل از آن تاریخ از کانادا خارج شوید یا برای تمدید ویزای کانادا اقدام کنید.

بصورت کلی پاسخ به این سوال مثبت است. می‌توانید از داخل کانادا برای تمدید ویزا یا اکستنشن آن درخواست دهید. ولی می‌بایستی دلیل قانع کننده‌ای برای تمدید ویزا به همراه ساپورت مالی برای پرداخت هزینه مدت زمان اضافه‌ای که درخواست داده‌اید نشان دهید.

 

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا حداقل ۳ ماه می باشد، اما این زمان بسته به تعداد درخواست ها و سپری شدن پروسه هر فرد متفاوت است.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور کانادا