با وجود اینکه کنیا هم جزو کشورهای آفریقایی محسوب می شود، ولی از نظر گردشگری مکان خوبی برای توریست های خارجی محسوب می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید صنعت گردشگری حدود 12 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر آب و هوایی برای گردشگران خارجی مطلوب است و از نظر افزایش یا کاهش دما در طول سال افراطی نیست. احتمالا علت این مسئله قرار داشتن کنیا در ارتفاعات است. 

شهروندان اکثر کشورهای دنیا برای ورود و سفر به کشور کنیا نیازمند اخذ ویزای کنیا هستند. همان طور که اطلاع دارید ساده ترین روش برای درخواست ویزای کنیا اخذ ویزای الکترونیکی کنیا است. اما کشور کنیا درخواست ویزای توریستی کنیا را برای برخی از کشورها از جمله ایران به شکل الکترونیک فراهم کرده است که ویزای خود را به شکل آنلاین درخواست دهند. برای این کار نیاز به ایمیل و کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ویزا دارید.

برای مسافرانی که قصد سفر توریستی، بازدید، امور تجاری و پزشکی به کنیا را دارند، صادر می شود. اعتبار ویزای توریستی کنیا ۹۰ روز است که بسته به نوع ملیت شما از طریق ویزای الکترونیکی کنیا قابل درخواست است. بیشترین اجازه اقامت در خاک کنیا برای مسافرینی که ویزای یکبار ورود (توریستی) کنیا را دریافت کرده اند، ۶ ماه می باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کنیا

مراحل دریافت ویزای توریستی کنیا  

توجه داشته باشید که اعتبار ویزای کنیا سه ماه است و مدت اقامت برای ویزای گردشگری با توجه به تاریخ بلیط رفت و برگشت از سوی سفارت این کشور تعیین می‌شود و مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزا 4 تا 7 روز کاری می‌باشد.

1. تکمیل مدارک و پر کردن فرم ویزا

2. تماس با سفارت کنیا جهت بررسی باز بودن و وقت مراجعه

3. مراجعه به سفارت کنیا جهت ارائه مدارک و مبلغ ویزا 

4. انتظار جهت صدور ویزا

5. صدور ویزا و گرفت ویزا از سفارت

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی کنیا

برای سفر به کنیا هنگام درخواست ویزا باید 51 دلار را به عنوان هزینه این کار به سفارت پرداخت کنید. این هزینه در صورت ریجکت شدن ویزا غیر قابل استرداد خواهد بود. هزینه خدمات الکترونیکی این ویزا 59 دلار و هزینه کل آن 110 دلار خواهد بود. 

کنیا درخواست ویزای توریستی کنیا را برای برخی از کشورها از جمله ایران به شکل الکترونیک فراهم کرده است که ویزای خود را به شکل آنلاین درخواست دهند.

مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزا 4 تا 7 روز کاری می‌باشد.

زمانی که درخواست ویزای کنیا از سوی سفارت رد می شود، معمولاً به این دلیل است که متقاضی هنگام تکمیل فرم اشتباه کرده یا برخی از اطلاعات مهم را در اختیار کنسولگری و افسران ویزا قرار نداده است. اگر مسافر تمام شرایط لازم برای ویزا را نداشته باشد ممکن است از سوی افسر ویزا ریجکت شود.

 

اعتبار ویزای توریستی کنیا ۹۰ روز است که بسته به نوع ملیت شما از طریق ویزای الکترونیکی کنیا قابل درخواست است.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور کنیا