راهنمای درخواست ویزای دیجیتال ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما قرار می دهد. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن به ایتالیا سفر کنید، می‌شود.

به طور کلی کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورهای شینگن در اعطای ویزا سخت گیری کمتری دارد. به همین جهت به متقاضیانی که سابقه سفر به حوزه شینگن را ندارند توصیه می کنیم از طریق ایتالیا اقدام به دریافت ویزای شینگن نمایند. 

در صورتی که برای ویزای توریستی ایتالیا، دعوت نامه معتبر ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. دعوت نامه ویزای توریستی ایتالیا، باید از سوی بستگان درجه یک، دوست آشنا و یا یکی از اعضای خانواده شما باشد. در دعوت نامه ویزای ایتالیا، مشخصات دعوت کننده، دعوت شونده، محل اقامت ایشان و همچنین مدت زمان اقامت متقاضی باید ذکر شود. دعوت نامه باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید برسد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

نکاتی مهم در رابطه با دریافت ویزای شنگن از ایتالیا:

سفارت کشور ایتالیا تنها نهادی است که نسبت به صدور ویزای توریستی این کشور اقدام می کند و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به متقاضیان خدمات ارائه می کنند.

همه افرادی که بیش از 12 سال سن دارند، باید در تست انگشت نگاری شرکت کنند.

از طریق ویزای توریستی کشور ایتالیا هر فرد تنها می تواند به مدت 90 روز در کشور این کشور اقامت داشته باشد.

پس از دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا، متقاضی حتما باید در روز نخست، وارد کشور ایتالیا شود اما پس از آن قادر خواهد بود برای سفر به سایر کشورها اقدام کند.

در صورت رد درخواست صدور ویزا، فرد قادر خواهد بود نسبت به رد درخواست خود اعتراض رسمی به ثبت برساند تا مدارک او مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان برای ورود به خاک این کشور راهی این کشور می شوند.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

 هزینه برای صدور ویزا 125 یورو می باشد. این مبلغ باید به یورو و به صورت نقدی به سفارت پرداخت شود

جاذبه های توریستی کشور ایتالیا