راهنمای درخواست ویزای دیجیتال فرانسه

یکی از زیباترین کشورهای اروپای غربی که به علت برخورداری از جاذبه‌های بسیار هنری طبیعی و تاریخی بسیاری از افراد را سالانه جذب خود می کند. ویزای توریستی فرانسه به جهت اینکه این کشور یکی از چهار کشور دارنده میراث جهانی یونسکو در دنیا محسوب می شود، طرفداران زیادی دارد. به طور میانگین سالانه بیش از 80 میلیون توریست برای گردشگری به کشور فرانسه سفر می کند. 

با اخذ ویزای توریستی فرانسه، امکان بازدید از ۲۵ کشور دیگر که از اعضای حوزه شینگن هستند را در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهید داشت.

متقاضیان ایرانی سفر به فرانسه می‌توانند از دو طریق سفارت فرانسه و مرکز VFS Global نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام کنند. با توجه به استقبال زیاد متقاضیان برای دریافت ویزای فرانسه، سفارت این کشور در تهران جهت تسریع امور متقاضیان، برون سپاری و رسیدگی به بخش اعظمی از امور مهاجرتی خود را به مرکز کارگزاری VFS Global واگذار کرده است. ویزای فرانسه vfs یعنی اقدام برای اخذ ویزای فرانسه از دفتر vfs گلوبال که واقع در میدان هروی تهران می باشد.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی فرانسه

نکاتی  برای درخواست ویزای توریستی فرانسه که باید بدانید:

◾️ گذرنامه خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما دارای شرایط اعتبار است. در غیر اینصورت ، قبل از درخواست ویزا برای درخواست جدید اقدام کنید.

◾️ پرواز خود را به موقع رزرو کنید. پس از اتمام سایر موارد ، آن را برای شب قبل از قرار ویزا رها نکنید. ممکن است در تاریخ مورد نظر خود در پرواز جایی پیدا نکنید.

◾️ اطمینان حاصل کنید که همه چیز به اندازه مورد نیاز است. به خود نگویید “شاید آنها این را متوجه نشوند” یا “آنها نمی توانند با چنین جزئیات کوچک معامله بزرگی انجام دهند.

◾️ افسران کنسولی همه چیز را با نهایت دقت بررسی می کنند ، بنابراین بهتر است تمام مراحل را رعایت کرده و تمام الزامات را برآورده کنید.

◾️ ارسال پرونده برنامه در زمان مناسب برای نتیجه مثبت درخواست ویزای توریستی فرانسه بسیار مهم است.

◾️ طبق قوانین ویزای توریستی فرانسه ، اولین موردی که می توانید درخواست دهید ، شش ماه قبل از رزرو پرواز به فرانسه است.

◾️ از سوی دیگر ، آخرین کاری که می توانید انجام دهید دو هفته قبل از تاریخ سفر مورد نظر شما است.

هزینه ویزای توریستی فرانسه

هزینه ویزای توریستی فرانسه که باید به حساب سفارت واریز شود، برای گروه های سنی مختلف به شرح زیر است:

کودک زیر 6 سال : 25 یورو

کودک بین 6 تا 12 سال : 65 یورو

بزرگسال: 105 یورو

جاذبه های توریستی کشور فرانسه