راهنمای درخواست ویزای دیجیتال پرتغال

براساس آمار statista قبل از همه گیری ویروس کرونا در جهان تنها در سال 2019 بیش از 16 میلیون گردشگر به قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری بی نظیر پرتغال به این کشور سفر کرده‌اند.

کشور پرتغال یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپای غربی برای سفر است که در طول سال ایرانیان زیادی با هزینه مقرون به صرفه عازم آن می‌شوند.اگر کشور پرتغال را برای بازدید و مسافرت انتخاب کردید برای این کار نیاز به ویزای توریستی پرتغال دارید. این ویزا به شما امکان می‌دهد تا به صورت موقت از جاذبه‌های گردشگری این کشور بازدید کنید یا درصورتی که بستگان یا اقوامی در پرتغال دارید با ویزای توریستی پرتغال از آنها دیدن نمایید.

برای این که ویزای پرتغال بگیریم باید ابتدا وقت سفارت پرتغال را اخذ کنید. پس از این که وقت سفارت پرتغال را اخذ کردید باید سفر خود را به این کشور آغاز کنید. پرتغال یکی از کشورهای دیدنی و زیبای اروپایی است که برای سفر به آن باید ویزای این کشور را اخذ کنید.

ویزای پرتغال در حقیقت به شما اجازه ورود به این کشور را می دهد تا بتوانید از جاذبه های آن لذت ببرید. ویزای پرتغال انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها محدودیت ها و شرایطی را دارد. با توجه به شرایط خود باید نوع ویزا را انتخاب کرد و پس از آن برای اخذ وقت و ویزا اقدام نمود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال حداکثر برای مدت ۳ ماه صادر می شود، اما به طور کلی سفارت پرتغال تصمیم گیرنده در مورد اعتبار ویزای توریستی پرتغال است. گاهی اوقات ممکن است ویزای توریستی را فقط برای چند روز یا فقط برای مدت زمان مورد نظر سفر شما صادر نمایند. به عنوان مثال ممکن است ویزا فقط برای بازه زمانی که هتل رزرو کرده اید صادر گردد.

علاوه بر این، بسته به اعتبار، دو نوع شرایط ویزای توریستی برای پرتغال وجود دارد:

ویزای توریستی پرتغال یکبار ورود:
این نوع ویزا فقط برای یک ورودی در پرتغال و منطقه شنگن معتبر است. پس از خروج، حتی اگر ویزا هنوز معتبر باشد، قادر به ورود مجدد به کشور پرتغال نخواهید بود.

ویزای توریستی پرتغال چند منظوره:
تا زمانی که این ویزا معتبر باشد، می توان چندین بار وارد پرتغال و سایر کشورهای منطقه شنگن شد، اما باید توجه داشت که مجموع روزهایی که در پرتغال/منطقه شنگن می گذرانید نمی تواند از ۹۰ روز تجاوز کند.

هزینه ویزای توریستی پرتغال

برای بزرگسالان: ۸۰ یورو

برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو

برای کودکان زیر ۶ سال: رایگان

جاذبه های توریستی کشور پرتغال