راهنمای درخواست ویزای شینگن امارات

ویزای دبی یا به صورت کلی‌تر ویزای امارات یکی از داغ‌ترین عبارت‌های جستجو در میان ایرانیان و دیگر کشورهای دنیا است. بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که در طول عمر خود باید حتما از کشور امارات و شهر رویایی دبی دیدن کنند. دبی را به عنوان نگین خلیج فارس یاد می‌کنند؛ شهری که به قطب تجارت جهانی تبدیل شده و غول‌های تکنولوژی و دیگر صنایع حضور در آن و یا داشتن شعبه در آن را برای خود الزامی می‌بینند. خیلی از افراد به آن سفر کرده‌اند و بسیاری نیز قصد سفر دارند که البته دلایل بسیاری می‌توان نام برد. پیشرفت امارات متحده عربی و به ویژه شهر دبی در طی چند سال اخیر باعث شده تا آن را با سنگاپور و هنگ کنگ مقایسه کنند و چه بسا که در سال‌های آینده بتواند حتی جای این دو را نیز بگیرد.

ویزای دبی یک مدرک مهم برای سفر به یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه است که از نظر گردشگری می‌توان آن را زبان‌زد دانست. البته شهروندان همه کشورها برای ورود به امارات متحده عربی و شهر دبی مستلزم دریافت ویزا نیستند. برای مثال، شهروندان آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن می‌توانند بدون داشتن ویزا تا 30 روز در این کشور حضور داشته باشند. شهروندان کشورهای عضو شینگن نیز می‌توانند با ورود به دبی و ثبت مهر ورودی تا 90 روز اقامت را در مدت 6 ماه به صورت مالتیپل داشته باشند. اما در خصوص کشورهای دیگر از جمله ایران، شخص باید برای ورود ویزای امارات را دریافت کند که برای این کار نیز انواع مختلف ویزا وجود دارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی امارات

نگاه کلی به اخذ ویزای دبی

◾️ ویزای دبی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود. معمولا ویزای امارات در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود.
◾️ توجه داشته باشید که حتما باید از طریق یک کفیل (آژانس مسافرتی و یا کارگزار) برای اخذ ویزا دبی اقدام کنید. 
◾️ مدت زمان جوابدهی به ویزای توریستی 14 روزه دبی 1 تا 7 روز کاری می باشد.
◾️ دختران زیر ۱۸ سال نمی‌توانند تنها به دبی سفر کنند و پسران زیر ۱۸ نیز به شناسنامه پدر و مادر نیاز دارند.
◾️ مدت اعتبار ویزای توریستی دبی، ۱۴ روز می‌باشد.
◾️ ویزای ۱۴ روزه دبی 295 درهم با بیمه و ویزای 30 روزه دبی، 310 درهم می‌باشد.
◾️ توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و فقط ارائه اسکن اصل مدارک کفایت می‌کند.

هزینه ویزای توریستی امارات

با توجه به درخواست انواع ویزای دبی، هزینه متفاوتی باید پرداخت کنید. به طور مثال، قیمت ویزای ۱۴ روزه دبی 295 درهم با بیمه، هزینه ویزای دبی یک ماهه سینگل 310 درهم و هزینه ویزای دبی یک ماه مولتیپل 770 درهم می‌باشد.