راهنمای درخواست ویزای شینگن عربستان

عربستان سعودی از طریق ویزای توریستی جدید درهای خود را به جهان باز کرده است. از طریق پورتال آنلاین سریع و آسان، بازدید کنندگان بین المللی از 49 کشور واجد شرایط می توانند برای اخذ ویزا عربستان eVisa درخواست کرده و از میراث غنی، فرهنگ پر جنب و جوش و مناظر متنوع این کشور بازدید کنند. فعلا ایرانیان در این لیست قرار ندارند.

انواع مختلف ویزاها برای ورود به عربستان سعودی به عنوان ویزای توریستی، ویزای بازدید تجاری، ویزای دانشجویی، ویزای دیدار خانوادگی، ویزای حج یا عمره و ویزای ترانزیت برای بازدیدهای کوتاه مدت دسته بندی می شوند. 

ویزای توریستی کشور عربستان در ایران از طریق سازمان حج و زیارت صادر می شود و در قالب ویزای مذهبی بوده و به صورت گروهی است به صورتی که دولت سعی کرده است ورود و خروج به مکه را به صورت قانونی طی نماید. شما برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید یک سری مدارک مهم داشته باشید، هر شخص باید پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماهه داشته باشد، هر شخص می بایست دو قطعه عکس رنگی با حجاب اسلامی ارائه دهد.

 

مدارک لازم برای ویزای شینگن عربستان

پادشاهی عربستان سعودی بسیار نگران عقاید مذهبی خود است. اگر هنگام سفر به عربستان سعودی این موارد خاص را در ذهن داشته باشید ، کمک می کند.

◾️ بازدیدکنندگان نباید در زمان تعیین شده توسط ویزا بیش از حد اقامت کنند.
◾️ بازدید کنندگان از پادشاهی عربستان باید قوانین و مقررات اسلامی این کشور را رعایت کرده و به ارزش ها و سنت های جامعه آن احترام بگذارند.
◾️ قوانین پادشاهی سعودی در مورد قاچاق مواد مخدر بسیار سختگیرانه است. متخلفان از قوانین کشور مجازات شدیدی دارند که ممکن است شامل مجازات اعدام باشد.

هزینه ویزای شینگن عربستان

برای کسانی که می خواهند از عربستان دیدن کنند ، سه گزینه در دسترس است:

پردازش عادی: ظرف 5 روز ، درخواست ویزا شما پردازش می شود و قیمت آن 162.00 دلار آمریکا است (با احتساب هزینه خدمات).

پردازش سریع: ظرف 3 روز می توانید ویزای خود را دریافت کنید و قیمت کل آن 187.00 دلار آمریکا (با احتساب هزینه خدمات) است.

سریعترین انتخاب Super Rush Production است. فقط در طی 24 ساعت می توانید ویزای خود را بگیرید و 212.00 دلار (با احتساب هزینه خدمات) به شما پرداخت می شود.

این برنامه به افراد از 49 کشور از جمله ایالات متحده ، کانادا ، اکثر کشورهای اروپایی و چین اجازه می دهد تا قبل از سفر یا هنگام ورود به منطقه با درخواست ویزا به پادشاهی سفر کنند.

به افراد از کشورهایی که در برنامه ویزا قرار ندارند ، توصیه می شود که با سفارت عربستان یا کنسولگری نزدیک به آنها در وب سایت درخواست ویزا تماس بگیرند.

افراد بالای 18 سال از 49 کشور موجود در این برنامه باید به visa.visitsaudi.com مراجعه کنند و برای ویزا ثبت نام کنند و برای آن درخواست دهند. قبل از سفر یا در کیوسک پس از ورود به عربستان ، آنها می توانند از طریق اینترنت درخواست دهند. پادشاهی می گوید که نیم ساعت دیگر تصمیم گیری می شود. هزینه ویزا 440 ریال سعودی (117 دلار) است و هزینه بیمه درمانی نیز در آن گنجانده شده است. متقاضیان زیر 18 سال باید یک درخواست از یک سرپرست بزرگسال به همراه داشته باشند.


  • این eVisa پس از انتشار ، 1 سال اعتبار دارد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.