راهنمای دریافت ویزای شینگن کویت

کویت کشور کوچکی است اما شرایط اقتصادی رو به رشد، رفاه اجتماعی، نرخ تورم بسیار پایین، نرخ بیکاری کمتر از 3 درصد، عدم دریافت مالیات بر درآمد و ارزش بسیار بالای دینار کویت، باعث شده تا متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به این کشور باشند. اما متأسفانه شرایط دریافت ویزای کویت برای ایرانیان اندکی متفاوت و البته دشوار است.

ویزای توریستی به مدت 90 روز اعتبار دارد و شخص پس از ورود به خاک کویت می‌تواند به عنوان توریست به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کویت باید از طریق کفیل خود اقدام کنند که ممکن است روند دریافت ویزا را با تأخیر مواجه کند.

ویزای شینگن بحرین

مدارک لازم برای ویزای شینگن کویت

immigration-lawyer-mallorca

مراحل دریافت ویزای کویت برای ایرانیان

برای دریافت ویزای کویت، باید شخصی در این کشور، کفالت شما را قبول کرده و برای درخواست ویزای شما اقدام کند. به عبارت دیگر شما باید به کشور کویت دعوت شوید تا امکان اخذ اقامت برایتان فراهم شود.

کفیل شما در کویت، اسکن پاسپورت و مدارکتان را به سازمان گذرنامه و ویزای کویت ارائه می‌کند و برای شما پرونده مهاجرتی تشکیل می‌دهد. تا زمانیکه کفیل شما در حال انجام امور اولیه درخواست ویزا است، لزومی ندارد که به سفارت کویت در ایران مراجعه کنید.

پرونده مهاجرت شما به جریان افتاده و مدارک برای پذیرش، بررسی‌ می‌شوند. در صورتیکه مشکل خاصی نباشد، درخواست شما پذیرفته شده و کفیلتان مدارکی را از جانب سازمان گذرنامه و ویزای کویت برای شما ارسال خواهد کرد. پس از دریافت این مدارک باید به سفارت کویت در ایران مراجعه کنید. در ادامه در مورد سایر مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید توضیحات کاملی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه ویزای شینگن کویت

دریافت ویزای کویت برای شما هزینه‌ای ندارد و تنها ممکن است مبلغی را به کفیل پرداخت کنید تا کارهای درخواست ویزای شما را در کویت انجام دهد.