راهکاری برای تسریع رسیدگی به درخواست‌ ویزای ویزیتوری و سوپر ویزا کانادا

ویزای ویزیتوری و سوپر ویزا کانادا

اداره مهاجرت کانادا به تازگی جزئیات خط مشی عمومی موقت جدید خود مبنی بر تسریع در رسیدگی به درخواست‌های‌ ویزای ویزیتوری و سوپرویزای کانادا را منتشر کرده است.

 

بهداشت و درمان و STEM مشاغل واجد شرایط برنامه اکسپرس انتری

 

در اصل، این سیاست عمومی موقت که برای جلوگیری از انباشت پرونده‌های ویزای ویزیتوری و سوپر ویزا کانادا ارائه شد با امضای شان فریزر وزیر مهاجرت در 28 فوریه 2023 اجرایی شد و تا 31 دسامبر 2023 معتبر است.

طبق آخرین داده‌های موجود، اداره مهاجرت کانادا حدود 2.25 میلیون درخواست مهاجرت و ویزا را پردازش کرده است.

 

از این تعداد، 1.3 میلیون درخواست ویزای اقامت موقت است که شامل مجوزهای تحصیلی، ویزای ویزیتوری، سوپر ویزا و مجوزهای کاری است.

خط مشی موقت جدید اداره مهاجرت با هدف پردازش تمامی درخواست‌های انباشته شده ویزای ویزیتوری و سوپر ویزا برای جذب بازدیدکننده، اعضای خانواده و نیروی کار اعلام شده است.
با این حال، به گفته اداره مهاجرت این خط مشی فقط برای درخواست‌های ویزای ویزیتوری یا سوپر‌ ویزای ارسال شده در تاریخ 16 ژانویه 2023 یا قبل از آن اعمال می‌شود.

 

بر اساس این سیاست جدید، افسر ویزا نمی‌تواند ارزیابی کند که آیا یک تبعه خارجی تا پایان دوره مجاز اقامت خود، در حین رسیدگی به درخواست ویزای بازدیدکننده یا سوپر ویزا، کانادا را ترک خواهد کرد یا خیر.

 

در حال حاضر، این خط مشی فقط برای درخواست‌های ویزای بازدیدکننده یا سوپر ویزای ارسال شده در تاریخ 16 ژانویه 2023 یا قبل از آن اعمال می‌شود.

 

بر اساس این راهبرد جدید، افسر ویزا در حین رسیدگی به درخواست ویزای ویزیتوری و سوپر ویزا کانادا ، نمی‌تواند ارزیابی کند که یک تبعه خارجی تا پایان دوره مجاز اقامت خود،  کانادا را ترک خواهد کرد یا خیر.

 

با تسهیل پردازش درخواست‌های موجود و کاهش استانداردهای واجد شرایط بودن از این طریق، اداره مهاجرت کانادا امیدوار است زمان‌بندی پردازش درخواست‌ها را به سطح پیش از پاندمی باز گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top