مسیرهای ریلی جدید در اروپا: سفرهایی ارزان‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر

مسیرهای ریلی جدید در اروپا

شرکت ترن‌ایتالیا در تلاش است با ایجاد خط قطار سریع‌السیر میان مادرید و پاریس تا پایان سال ۲۰۲۴ به رؤیای سفر سریع میان این دو شهر را عملی کند. اپراتور ترن‌ایتالیا قرار است از قطارهای فوق سریع Freccia rossa در این مسیر ریلی جدید استفاده کند.

 

چگونه ویزای توریستی شینگن بگیریم؟
کشور کرواسی عضو منطقه شنگن می‌شود

 

قطارهای فوق سریع «Freccia rossa» که توسط ترن‌ایتالیا یکی از شرکت‌های تابعه «فروویه دلو» متعلق به دولت ایتالیا ساخته شده‌اند، از دسامبر ۲۰۲۱ میان پاریس، لیون و میلان در حرکت هستند. این قطار همچنین از نوامبر ۲۰۲۲ میان بارسلونا، ساراگوسا و مادرید در حرکت است.

 

مسیرهای ریلی جدید در اروپا با استفاده از قطارهای سریع‌السیر ایتالیایی، پاریس را به بارسلونا و از آنجا با استفاده از خط موجود به مادرید متصل خواهد کرد. لوئیجی فراریس، مدیرعامل ترن‌ایتالیا اتصال خط قطارهای سریع‌السیر از مادرید به ایتالیا از طریق فرانسه را امکان‌پذیر می‌داند.

 

سرعت قطارهای سریع‌السیر ترن‌ایتالیا
نام قطارهای «Freccia rossa» که به معنای «پیکان قرمز» است پیش از سال ۲۰۰۸ با عنوان «یورواستار ایتالیا» شناخته می‌شد. سرعت این قطارهای مدرن و فوق سریع می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

 

بر اساس اعلام ترن‌ایتالیا، مسیر ریلی پاریس به میلان در حاضر به طور متوسط ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می‌برد که این زمان با استفاده از قطار «Freccia rossa» با بلیت‌هایی به قیمت ۲۹ یورو به حدود ۷ ساعت کاهش می‌یابد.

 

مسیرهای ریلی جدید در اروپا 
مسیرهای ریلی جدید در اروپا با راه‌اندازی قطارهای سریع‌السیر و شبانه جدید احیا می‌شوند، سفرهایی که ارزان‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر خواهند بود.

 

شرکت راه آهن چک به تازگی اعلام کرده است که حرکت قطارهای شبانه سابق خود را بین پراگ و زوریخ در سوئیس از طریق شهرهای درسدن، لایپزیک، فرانکفورت و بازل دوباره از سر می‌گیرد.

 

اپراتور قطار اتریشی «نایت‌جت» هم به تازگی از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی قطار شبانه بین اشتوتگارت، ونیز، وین، بوداپست، لیوبلیانا و زاگرب رونمایی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top