پاسخ به تمام سوالات لاتاری گرین کارت شما

سؤالات متداول جامع ما باید به سؤالات شما در مورد برنامه گرین کارت پاسخ دهد. اگر سوال شما در زیر پاسخ داده نشد، لطفا با ما تماس بگیرید. ما هفت روز در هفته در تمام طول سال اینجا برای شما هستیم تا به شما در انجام کلیه امور قرعه کشی گرین کارت کمک کنیم.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

اگر نخواهم فوراً به ایالات متحده نقل مکان کنم چه اتفاقی می افتد؟

به طور کلی، گرین کارت دائمی و مادام العمر است. البته باید بعد از 10 سال تمدید شود، اما این فقط یک امر رسمی است. اگر برنده DV-2023 هستید، حداکثر تا پایان  برنامه DV-2023 فرصت دارید به ایالات متحده سفر کنید و گرین کارت خود را فعال کنید. در اولین سفر خود به ایالات متحده، نیازی به اقامت طولانی مدت نیست. از نظر تئوری، شما می توانید وارد ایالات متحده شوید و تنها یک روز اقامت داشته باشید.

 

اگرچه قرار نیست این کارت تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید ذخیره شود: باید آماده باشید که چند سال پس از دریافت گرین کارت زمان بیشتری را در ایالات متحده سپری کنید. تا زمانی که برای مهاجرت کامل به ایالات متحده آماده شوید، باید هر سال (حداقل هر 364 روز یک بار) به مکان مورد نظر خود در ایالات متحده سفر کنید. در صورت درخواست، حتی ممکن است 2 سال را در خارج از ایالات متحده بدون از دست دادن وضعیت خود بگذرانید. حداکثر پس از 3 سال، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنید یا خیر. طبیعتا، ما خیلی خوشحالیم که از شما در مورد این موضوع و قوانین قانونی داشتن این ویزای مهاجرتی پشتیبانی می کنیم. ما حتی برای شما مدتها پس از دریافت گرین کارت خود اینجا هستیم!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اگر بعد از دریافت اطلاعیه دریافت گرین کارت ازدواج کنم یا بچه دار شوم چه اتفاقی می افتد؟

پس از اطلاع از برنده شدن، شما فرصت دارید تا فرم کنسولگری ایالات متحده DS-260 را تکمیل کنید. در این زمان، می توانید ازدواج کنید یا صاحب فرزند شوید و عضو جدید خانواده به طور خودکار واجد شرایط دریافت گرین کارت در نظر گرفته می شود. حتی می توانید با ازدواج با شریک زندگی خود، برنده شدن گرین کارت را جشن بگیرید تا هر یک از اعضای خانواده گرین کارت دریافت کنند. در همه موارد، لطفاً با ما تماس بگیرید تا بتوانیم مشاوره فردی برای مورد خاص شما ارائه دهیم.

 

آیا می توانم به عنوان دارنده گرین کارت به ارتش ایالات متحده بپیوندم؟

شما می توانید به عنوان دارنده گرین کارت به ارتش ایالات متحده بپیوندید. برای مناطقی که مجاز به کار در آن هستید محدودیت هایی وجود دارد. برخی از شاخه های ارتش و سیاست از شما می خواهند که تابعیت ایالات متحده داشته باشید.

 

ثبت نام لاتاری 2025
زمان اعلام نتایج لاتاری 2024/ راهنمای مشاهده نتایج

 

آیا والدین یا خواهر و برادرهای من گرین کارت نیز دریافت می کنند؟

اگر گرین کارت برنده شوید، والدین و خواهر و برادر شما به طور خودکار گرین کارت را دریافت نمی کنند. با این حال غیرممکن نیست. هنگامی که شما در ایالات متحده هستید و شهروند ایالات متحده می شوید، اعضای خانواده شما (مادر، برادر و غیره) می توانند برای گرین کارت مبتنی بر خانواده درخواست دهند تا آنها نیز بتوانند از مزایای ویزای مهاجرتی ایالات متحده برخوردار شوند! مشاوران ما می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد گرین کارت های خانوادگی در اختیار شما بگذارد. لطفا برای مشاوره با ما تماس بگیرید

 

DV-Program چیست؟

برنامه DV (همچنین به نام قرعه کشی کارت سبز یا DV Lottery) یک قرعه کشی سالانه ویزای مهاجرت ایالات متحده است که توسط دولت ایالات متحده برگزار می شود.

 

مخفف “DV” مخفف “Diversity Visa” است که قبلاً معنای برنامه DV را نشان می داد: مهاجرت مداوم به ایالات متحده آمریکا که تنوع و موفقیت ایالات متحده را تضمین می کند.

 

هر سال به 55000 برنده از همه کشورهای شرکت کننده حق زندگی و کار در ایالات متحده بدون محدودیت از طریق برنامه DV داده می شود.

 

تعیین رسمی مقامات ایالات متحده با یک سال دنبال می شود که البته سال ثبت نام را نشان نمی دهد بلکه سال مالیاتی آمریکا را نشان می دهد که در آن برندگان زودتر به ایالات متحده مهاجرت می کنند.

 

مثلا:

کسانی که برای لاتاری در سال 2021 ثبت نام می کند در DV-2023  شرکت خواهند کرد. سپس نتایج قرعه کشی در بهار 2022 اعلام می شود. سال مالیاتی آمریکا از 1 اکتبر 2022 تا 30 سپتامبر 2023 است، به این معنی که برندگان گرین کارت خود را در سال مالیاتی 2023 دریافت خواهند کرد.

 

تنها شرط لازم برای شرکت در برنامه DV داشتن گذرنامه معتبر ( که از امسال لغو می شود) و مقدار مشخصی از تحصیل یا آموزش حرفه ای است. ضمناً متقاضی گرین کارت باید متولد یکی از کشورهای شرکت کننده باشد.

 

 

مهلت ثبت نام  DV-2025 چه زمانی است؟

برای شرکت در لاتاری گرین کارت، باید درخواست تکمیل شده خود و عکس فعلی خود را قبل از 15 اکتبر 2022 برای  ما ارسال کنید. درخواست کامل شما باید شامل عکسی باشد که شرایط تعیین شده توسط مقامات ایالات متحده را برآورده کند. شما می توانید بدون عکس برای ما درخواست ارسال کنید، اما برای ارسال به موقع درخواست شما به عکس همه اعضای خانواده نیاز داریم. لطفا اگر هر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

 

آیا راه های دیگری برای دریافت گرین کارت وجود دارد؟

به عنوان یک قاعده، نه. اگر 1 میلیون دلار آمریکا در ایالات متحده سرمایه گذاری کنید، اعضای خانواده نزدیک خود را در حال حاضر در آنجا داشته باشید یا شغلی با کارفرمایی داشته باشید که مایل است که شما را تضمین کند، ممکن است. حتی اگر در ایالات متحده شغلی پیدا کنید، کارفرمای شما باید به دولت ایالات متحده ثابت کند که شما شغلی را از یک آمریکایی که می تواند به همان خوبی انجام دهد، نمی گیرید. درگیر شدن در چنین پرونده ای با وزارت کار ایالات متحده می تواند سال ها طول بکشد و گران تمام شود.

 

یعنی: برای افرادی که هیچ اسپانسری در ایالات متحده ندارند، گرفتن گرین کارت بدون برنامه قرعه کشی گرین کارت تقریبا غیرممکن است. اگر فکر می‌کنید شرایط خاصی دارید یا می‌توانید در ایالات متحده سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید با تماس با ما اطلاعات بیشتری کسب کنید. طبیعتاً ما بسیار خرسند خواهیم بود که در برنامه های شما به شما کمک کنیم.

 

بهترین روش ها برای دریافت گرین کارت ایالات متحده

 

شانس برنده شدن چقدر است؟

با توجه به تعداد شرکت کنندگان و شرایط قانونی، شانس برنده شدن گرین کارت از سالی به سال دیگر متفاوت است. هر منطقه جهان تعداد معینی گرین کارت دریافت می کند.

 

با توجه به مقررات جدید حذف گذرنامه، در سال 2022 تعداد شرکت کنندگان به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد بود. از نظر آماری، شانس برنده شدن گرین کارت از شانس برنده شدن پول در لاتاری بیشتر است!

 

من و همسرم جدا شدیم چکار کنم؟

اگر جدا شده اید یا در حال حاضر در مرحله طلاق هستید، باید همسر خود را در درخواست خود بگنجانید. اگر در زمان ارسال درخواست در ماه اکتبر/نوامبر هنوز از نظر قانونی ازدواج کرده اید، همسر شما باید در درخواست گنجانده شود. البته باید بعداً مدرک طلاق خود را ارائه دهید. حتی اگر با برنده شدن گرین کارت ازدواج کرده اید، الزامی نیست که همسرتان گرین کارت را بپذیرد. شما باید به مقامات ایالات متحده اطلاع دهید که قصد دارید به تنهایی به ایالات متحده سفر کنید.

 

اگر نتوانید ازدواج قانونی را در فرم درخواست خود وارد کنید، مقامات ایالات متحده این را به عنوان ارائه اطلاعات نادرست می دانند و درخواست شما از برنامه گرین کارت رد می شود. خطر رد صلاحیت شدن را نداشته باشید و با تمام اطلاعاتی که در درخواست خود می دهید صادق باشید. لطفا اگر هر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید. خوشحال می شویم که کمکتان کنیم.

 

آیا من اجازه دارم شریک یا شریک همجنس خود را در برنامه گرین کارت خود لحاظ کنم؟

شراکت همجنس (اتحادیه مدنی) به عنوان یک ازدواج قانونی در هنگام درخواست معتبر نیست.

 

چه مشکلی در هنگام ارسال درخواست من ممکن است رخ دهد؟

بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید! در قرعه کشی های قبلی، درصد درخواست های رد صلاحیت شده به دلیل اشتباهات رسمی بین 30 تا 41 درصد متغیر بود! این درخواست ها رد صلاحیت شدند زیرا یا الزامات سختگیرانه مقامات ایالات متحده را برآورده نمی کردند یا در زمان ثبت نام ارسال نشده بودند. قسمت سخت: مقامات ایالات متحده در صورت عدم صلاحیت درخواست متقاضیان را مطلع نمی کنند.

 

کارکنان متخصص ما هر درخواست برای قرعه کشی را به صورت جداگانه بررسی می کنند و شرکت شما را در قرعه کشی تضمین می کنند. برنامه ای که به طور دقیق و به موقع ارسال شود، بیشترین شانس را برای برنده شدن دارد. با ما، شانس شما بالاست.

 

شرایط عکس چیست؟

هنگام گرفتن عکس، لطفاً مطمئن شوید که به وضوح به دوربین نگاه می کنید و پس زمینه عکس یک رنگ خنثی روشن است. سر شما باید نیم تا یک سوم عکس را اشغال کند و بالای شانه های شما نیز باید در عکس دیده شود.

 

لطفا توجه داشته باشید که تمام عکس ها باید شرایط زیر را داشته باشند:

فقط عکس های رنگی

پس زمینه روشن و سفید

بدون عینک و قطعاً بدون عینک آفتابی

بدون کلاه یا وسایل دیگری که چهره را بپوشاند

جلوی دوربین، بدون نمای جانبی یا نمایه

عکس در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد

عکس های قرعه کشی های قبلی نباید استفاده شود

بدون کپی از پاسپورت یا سایر اسناد

دقیقه 300 نقطه در اینچ، 51×51 میلی‌متر، 600×600 پیکسل، فایل JPEG

 

در حین ثبت نام می توانید عکس های خود را در حساب خود آپلود کنید. با ابزار انحصاری عکس ما، آپلود عکس های شما به راحتی و به سرعت انجام می شود.

 

الزامات فنی مانند اندازه و پس زمینه مستقیما بررسی می شود و در صورت لزوم به طور خودکار اصلاح می شود. پس از درخواست شما، کارشناسان ما دوباره عکس را به صورت جداگانه بررسی می کنند و سپس بازخورد فردی را برای شما ارسال می کنند.

 

 

من خارج از ازدواجم بچه دارم / همسرم بچه دار نمی شود. کدام کودکان را در برنامه قرار می دهیم؟

همه کودکان باید در برنامه گنجانده شوند. این بسیار مهم است که همه کودکان در برنامه گنجانده شوند! هر فرزندخوانده یا بیولوژیکی زیر 21 سال باید در درخواست گنجانده شود. حتی اگر شما حضانت فرزند را ندارید، همه فرزندان شما و همچنین تمام فرزندان همسرتان باید در درخواست ذکر شوند.

 

اگر در قرعه کشی برنده شوید، باید تصمیم بگیرید که کدام کودکان گرین کارت دریافت کنند. اگر فرزندتان را وارد نکنید، درخواست شما رد صلاحیت خواهد شد.

 

چگونه می توانم شانس برنده شدن خود را افزایش دهم؟

هر ساله تا 40 درصد از شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت به دلیل اشتباهات رسمی یا ضرب الاجل رد صلاحیت می شوند. اگر با کمک ما شرکت کنید، شانس شما برای برنده شدن به طور قابل توجهی بالاتر است!

 

ما درخواست شما را به دقت بررسی می کنیم و تضمین می کنیم که به درستی و به موقع به مقامات ایالات متحده می رسد. بنابراین، لازم نیست از رد صلاحیت بترسید.

 

اگر متاهل هستید، می توانید از این فرصت مضاعف نیز استفاده کنید:

اگر همسر شما نیز در قرعه کشی گرین کارت شرکت کند، شانس برنده شدن شما به طور خودکار دو برابر می شود. این به این دلیل است که در صورت برنده شدن، شخص مقابل به طور خودکار گرین کارت نیز دریافت می کند!

 

برندگان گرین کارت چگونه انتخاب می شوند؟

تمامی شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت یک کد تاییدیه کامپیوتری دریافت می کنند. سپس برندگان به طور تصادفی توسط یک برنامه کامپیوتری از وزارت امور خارجه ایالات متحده انتخاب می شوند. تقریباً 55000 متقاضی در سراسر جهان گرین کارت دریافت می کنند.

 

اگر شما جزو برندگان خوش شانس قرعه کشی گرین کارت ما هستید، یک اعلان رسمی برنده از وزارت امور خارجه ایالات متحده از ما دریافت خواهید کرد ما همچنین مشاوره هایی را برای مراحل بعد تکمیل فرم ها و وقت مصاحبه سفارت به شما ارائه می دهیم. فهرست تمام مدارکی که باید برای مصاحبه بیاورید بسیار مهم است و ما مطمئن می شویم که با مدارک مناسب برای مصاحبه خود آماده شده اید: به عنوان مثال. هزینه ویزای مهاجرت، گواهی ازدواج، مدرک تحصیلی مناسب، گواهی پلیس و … در صورت موفقیت آمیز بودن مصاحبه شما در کنسولگری، ویزای مهاجرت شما بلافاصله صادر می شود.

 

در صورت برنده شدن، چه زمانی به من اطلاع داده می شود؟ بعد از آن چگونه اقدام کنم؟

شما می توانید گرین کارت را تنها در چند مرحله دریافت کنید:

مقامات ایالات متحده نتایج قرعه کشی گرین کارت را در بهار 2022، سال پس از ارسال، اعلام می کنند.

 

اگر برنده خوش شانسی هستید، باید چندین فرم را پر کنید و برای وقت مصاحبه در سفارت ایالات متحده آماده شوید. در این مصاحبه در سفارت ایالات متحده، شما باید مدارکی دال بر مدارک خود (سطح تحصیلات یا صلاحیت کاری) و همچنین مدارک دیگر ارائه دهید.

 

مشاوران ما اینجا هستند تا در هر مرحله از شما حمایت کنند.

 

برای قرعه کشی چه سطحی از تحصیلات لازم است؟

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت، باید حداقل یک فرم تحصیلات متوسطه معادل دیپلم دبیرستان ایالات متحده را تکمیل کرده باشید. برای سایر کشورها، معادل دبیرستان به عنوان تکمیل 12 سال دبیرستان تعریف می شود. اصولاً تا زمانی که متقاضی شرایط مدرسه را داشته باشد، برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت محدودیت سنی وجود ندارد. در واقع، شرکت کنندگان زیر 18 سال واجد شرایط نیستند زیرا تحصیلات خود را تکمیل نکرده اند.

 

از طرف دیگر، می توانید ثابت کنید که یک نوع مدرسه حرفه ای را به پایان رسانده اید. برای واجد شرایط بودن شغل خود، باید حداقل دو سال سابقه کار در 5 سال گذشته در یک حرفه واجد شرایط داشته باشید. شغلی که در آن کار می کنید باید حداقل به 2 سال آموزش نیاز داشته باشد. مهم است که بتوانید شغل خود را در بانک اطلاعات مشاغل ایالات متحده به نام O*Net پیدا کنید. حرفه شما باید بیشتر، اما نه همه معیارهای فهرست شده در O*Net را برآورده کند.

ما با کمال میل به شما کمک خواهیم کرد تا فرم ها و مدارک خود را برای اثبات صلاحیت خود تهیه کنید. سپس می توانید مطمئن باشید که مدارک شما توسط مقامات ایالات متحده پذیرفته خواهد شد!

 

متأسفانه هرکسی که شرایط شرکت در بالا را نداشته باشد نمی تواند در قرعه کشی شرکت کند. همه برندگان گرین کارت باید شرایط لازم را داشته باشند و بتوانند آن را با گواهی مدرسه یا مراجع کاری در سفارت آمریکا ثابت کنند.

 

چرا کشور تولد من بیشتر از کشور تابعیت من مرتبط است؟

هنگام شرکت در لاتاری گرین کارت، کشور محل تولد شما، با توجه به مرزهای فعلی، بیشتر از کشور شهروندی شما مرتبط است. کشور تولد شما مستقل از تابعیتی است که دارید، برای مثال تابعیتی که در گذرنامه شما ذکر شده است. در طول چند دهه اخیر، مرزهای بین‌المللی کشورها تغییرات زیادی را تجربه کرده‌اند و کشور محل تولد شما مطابق با مرزهای فعلی است. موارد فردی بسیار زیادی برای بررسی وجود دارد، بنابراین مقامات ایالات متحده هیچ استثنایی قائل نیستند. برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت لطفا کشور محل تولد خود را ذکر کنید. در صورت برنده شدن، کشور تابعیت شما مرتبط خواهد شد.

 

گرین کارت چیست؟ چگونه گرین کارت آمریکا بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top