مسیر مهاجرت جدید برای پذیرش متخصصان فنی ماهر در کانادا آغاز شد

مسیر مهاجرت جدید برای پذیرش متخصصان فنی ماهر در کانادا آغاز شد

مسیر مهاجرت جدید برای پذیرش متخصصان فنی ماهر در کانادا آغاز شد.

 

تغییرات اخیر در سیاست‌های مهاجرت و شهروندی کانادا

 

کانادا روز گذشته اعلام کرد که از افراد با تجربه کاری در مشاغل فنی خاص دعوت می‌کند تا برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم جدید اکسپرس انتری که مبتنی بر دسته‌های شغلی است درخواست دهند.

 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در بیانیه‌ای که روز سه شنبه 1 آگست 2023 منتشر شد گفت، یک مسیر مهاجرتی ساده را برای کارگران ماهر با تخصص خاص در نجاری، لوله کشی و جوش‌کاری را اعلام کرد.

 

این انتخاب مبتنی بر دسته شغلی سومین مورد در فرآیند اکسپرس انتری جدید اعلام شده در ماه می است که به کانادا اجازه می‌دهد تا نیازهای نیروی کار خاص کانادا را تامین کند.

 

مارک میلر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی جدید کانادا در این بیانیه گفت: «برطرف کردن مشکل کمبود کارگران حرفه‌ای ماهر در کانادا کاملاً حیاتی است و بخشی از راه حل کمک به بخش ساخت و ساز کانادا است که کارگران مورد نیاز خود را پیدا و حفظ کنند.»

 

پذیرش متخصصان فنی ماهر در کانادا: قبلاً سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان را بر اساس امتیازی جامع مربوط به سن، وضعیت تأهل، سطح تحصیلات و سایر معیارها بدون توجه به سابقه کاری رتبه بندی می‌کردند.

 

از داوطلبان با سوابق مراقبت‌های بهداشتی و علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) قبلاً دعوت شده است تا از طریق برنامه درخواست دهند.

دولت می گوید، اطلاعیه های بیشتر در مورد سایر دسته‌ها در هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top