نحوه پس انداز پول در کانادا به عنوان یک مهاجر تازه وارد 

پس انداز پول در کانادا

نحوه پس انداز پول در کانادا به عنوان یک مهاجر تازه وارد : کانادا به داشتن کیفیت زندگی بالا معروف است. مهاجران تازه وارد به کانادا همزمان با پذیرش زندگی جدید خود خواستار احساس امنیت بیشتر از نظر مالی نیز هستند تا در مسیر درستی قرار گیرند. یکی از راه‌ها داشتن امنیت مالی پس‌انداز برای روز مبادا است و خوشبختانه در کانادا چندین راه عالی برای پس انداز پول وجود دارد:

 

خرید خانه در کانادا آسان تر می شود
دریافت گواهینامه رانندگی به عنوان یک مهاجر تازه وارد در کانادا

 

چرا باید پس‌انداز کرد؟

پس انداز برای همه کانادایی‌ها، از جمله تازه واردان، یکی از جنبه حیاتی سلامت و ثبات مالی است. در واقع دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید روی پس انداز تمرکز کنید:

 

هزینه‌های غیرمنتظره: شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است هزینه غیرمنتظره‌ای پیش بیاید. تعمیر خودرو، هزینه‌های پزشکی یا از دست دادن شغل ممکن است یکی از آنها باشد. کنار گذاشتن پول در یک حساب پس انداز می‌تواند به شما در تامین این هزینه‌های ناخواسته کمک کند.

 

اهداف و رویاهای بلند مدت: ممکن است رویاهایی مانند داشتن خانه، خرید ماشین یا برنامه ریزی برای بازنشستگی داشته باشید. پس‌انداز می‌تواند اولین قدم خوبی برای تحقق این رویاها باشد.

 

برای پس‌انداز چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

راه های مختلفی برای پس انداز پول وجود دارد، اما مهم است که با یک برنامه ریزی شروع کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می‌تواند به شما در شروع کار کمک کند.

 

خرید هوشمند: راه‌های زیادی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید شما وجود دارد، از جمله استفاده از پیشنهادات کارت‌های اعتباری بانک‌های کانادا برای تازه‌ولردان و خرید در حین حراجی‌های. گوش به زنگ تبلیغات و تخفیف‌ها باشید و از آنها به نفع خود استفاده کنید.

 

بودجه بندی: بودجه بندی کلید صرفه جویی در پول است. شما باید هزینه‌های خود را بررسی کنید و بفهمید که هر ماه چقدر می‌توانید پس‌انداز کنید. برنامه‌ها و ابزارهای بودجه بندی زیادی وجود دارد که می‌توانند به شما در پیگیری هزینه‌ها و تعیین بودجه کمک کنند.

 

مطابق با اهداف خود سرمایه‌گذاری کنید: یکی از بهترین راه‌ها برای پس انداز، انتخاب وسیله پس انداز مناسب برای شماست. چندین گزینه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند پس‌انداز خود را افزایش دهید و به اهداف مالی خود برسید. در اینجا چند گزینه وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید:

حساب‌های پس‌انداز: حساب‌های پس‌انداز نرخ بهره بالاتری نسبت به حساب‌های چک دارند که می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر به اهداف مالی خود برسید.

حساب‌های پس‌انداز معاف از مالیات (TFSA): حساب‌های پس‌انداز معاف از مالیات طرح‌های پس‌اندازی ثبت‌شده‌ای هستند که می‌توانید بدون نیاز به پرداخت مالیات از آنها استفاده کنید.

برنامه‌های پس انداز بازنشستگی ثبت شده (RRSP): برنامه‌های پس انداز بازنشستگی ثبت شده به شما کمک می‌کنند تا برای بازنشستگی با کسر مالیات پس‌انداز کنید. بر اساس میزان واریز شما، دولت اعتبار مالیاتی به شما می‌دهد که می‌توانید از آن برای پس انداز برای آینده یا کاهش صورت حساب مالیاتی خود استفاده کنید.

 

حساب پس‌انداز خانه اول (FHSA): این حساب به خانه‌ اولی‌ها می‌کند تا برای پیش پرداخت خانه اول خود پس انداز کنند. واریزها مشمول کسر مالیات و برداشت‌های واجد شرایط معاف از مالیات خواهند بود. این حساب به افراد اجازه می‌دهد تا حداکثر 8 هزار دلار در سال و تا سقف 40 هزار دلار به این حساب واریز و از آن استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top