پلتفرم جدید ویزا شینگن اعلام شد

پلتفرم جدید ویزا شینگن

شورای اتحادیه اروپا با مذاکره درباره پیشنهاد دیجیتالی کردن روند درخواست ویزای شینگن برای همه متقاضیان موافقت کرده است.

 

پیشنهاد دیجیتالی شدن روال ویزا امکان درخواست آنلاین برای ویزای شینگن را معرفی می‌کند و برچسب ویزای فعلی را با ویزای دیجیتال جایگزین می‌کند و این روند را با مشکل کمتر می‌کند.

 

هزینه ویزای شینگن
بیمه ویزای شینگن/ از کجا بیمه ارزان ویزای شینگن پیدا کنم؟

 

SchengenVisaInfo.com گزارش می دهد، علاوه بر این، این پیشنهاد همچنین با هدف کاربردی تر کردن روند درخواست ویزای شینگن و بهبود امنیت منطقه شینگن است.

 

ماریا مالمر استنرگارد، وزیر مهاجرت سوئد، با استقبال از تصمیم شورا، گفت که روال ویزای دیجیتال، درخواست برای همه را آسان‌تر می‌کند.

 

همین موضوع تاکید کرد که دیجیتالی شدن روال ویزای شینگن تعداد سفرها به کنسولگری ها را کاهش می دهد و رسیدگی به درخواست ها را برای مدیران آسان تر می کند.

 

«برنامه های آنلاین تعداد سفر مسافران به کنسولگری را کاهش می دهد و روند را برای ادارات ملی راحت تر می کند. در این بیانیه آمده است که ویزای دیجیتال خطر جعل و سرقت برچسب ویزا را نیز پایان خواهد داد.

 

به گفته شورای اتحادیه اروپا، در صورت تصویب قوانین جدید پیشنهادی، اتحادیه اروپا یک پلت فرم درخواست ویزا ایجاد خواهد کرد. این پلتفرم یک وب سایت واحد خواهد بود و تمامی درخواست های ویزای شینگن از طریق آن انجام می شود.

 

در این پلتفرم، متقاضیان ویزای شینگن می‌توانند تمام اطلاعات مربوطه را ارسال کنند، نسخه‌های الکترونیکی سفر و همچنین مدارک پشتیبانی را آپلود کنند و هزینه‌های خود را پرداخت کنند. همچنین تصمیم در مورد ویزای خود از طریق همین وب سایت به متقاضیان اطلاع داده می شود.

 

این شورا تاکید کرد: حضور حضوری در کنسولگری فقط برای متقاضیانی که برای اولین بار هستند، افرادی که اطلاعات بیومتریک آنها دیگر معتبر نیست و افرادی که دارای سند سفر جدید هستند، ضروری است.

 

همان توضیح داد که در مواردی که فردی بخواهد به چندین کشور شینگن سفر کند، پلتفرم مشخص می کند که کدام یک از کشورهای صادرکننده ویزای شینگن مسئول بررسی درخواست های آنها خواهد بود.

 

با این وجود، همه متقاضیان همچنان این امکان را خواهند داشت که نشان دهند که آیا مایلند درخواست آنها توسط یک کشور عضو خاص منطقه شنگن با توجه به هدف سفر بررسی شود یا خیر.

 

علاوه بر موارد فوق، طبق قوانین جدید پیشنهادی، کلیه ویزاها به صورت دیجیتالی، امضای رمزنگاری شده و به صورت بارکد دوبعدی صادر خواهد شد. این امر خطرات امنیتی مرتبط با برچسب های ویزا و همچنین جعلی را کاهش می دهد.

 

در حال حاضر تمامی متقاضیان ویزای شینگن بسته به نوع ویزای مورد نظر خود ملزم به حضور در مصاحبه و ارائه مدارک متعدد هستند.

 

کسانی که قصد دارند برای مقاصد سفر به این بلوک بروند، باید برای ویزای شینگن توریستی درخواست دهند. این نوع ویزا به همه دارندگان آن اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه در منطقه بمانند.

 

همه متقاضیان ویزای شینگن توریستی باید فرم تکمیل شده درخواست ویزا، پاسپورت خود، دو عکس اخیر و یک رزرو رفت و برگشت را ارسال کنند.

 

علاوه بر این، آنها همچنین باید مدرکی مبنی بر رزرو محل اقامت، مدرکی مبنی بر خرید بیمه درمانی مسافرتی اتحادیه اروپا و مدرکی مبنی بر تمکن مالی ارائه دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top