تخصیص 1 میلیارد دلار برای پناهجویان در کانادا

تخصیص 1 میلیارد دلار برای پناهجویان در کانادا

اگرچه گذرگاه غیر رسمی جاده Roxham در کبک بسته شده است، اما بودجه اخیر دولت لیبرال نشان می‌دهد که کانادا انتظار دارد در سال جاری هزینه صرف شده برای مسکن موقت و مراقبت‌های بهداشتی برای پناهجویان و پناهندگان را افزایش دهد.

 

ایجاد یک مسیر مهاجرتی جدید برای پناهجویان در کانادا

 

یک میلیارد دلار برای اسکان کوتاه مدت و پوشش موقت مراقبت‌های بهداشتی برای پناهجویان و پناهندگان ذکر شده در بودجه، که در 28 مارس منتشر شد، به طور قابل توجهی بیشتر از مبلغی است که دولت فدرال در سال‌های اخیر برای این اقدامات به استان‌ها داده است.

 

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در اوایل ماه مارس به نشنال پست گفت که از سال 2017 مجموعاً 551.6 میلیون دلار به استان‌ها و شهرداری‌ها از طریق برنامه کمک‌های مسکن موقت خود (IHAP) برای «کاهش فشارهای مسکن مرتبط با پناهندگی» ارائه کرده است. اداره مهاجرت حدود 136 میلیون دلار اضافی را بین 20 مارس 2020 تا 31 ژانویه 2023 برای «اسکان موقت» برای مهاجرانی که به طور غیرقانونی از جاده Roxham عبور می‌کنند، هزینه کرده است. اما حتی با هم، میانگین کل کمتر از 150 میلیون دلار در سال است.

 

بودجه جدید فدرال، مجموعاً یک میلیارد دلار را برای سال مالی آینده، در دو بسته پیشنهاد می‌کند: 530 میلیون دلار برای اداره مهاجرت برای ارائه «اسکان‌های کوتاه‌مدت برای پناهجویانی که نمی‌توانند در جای دیگری پناه بگیرند» و 469 میلیون دلار دیگر برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی موقت برای پناهجویان و پناهندگانی که هنوز واجد شرایط پوشش بیمه درمانی استانی یا قلمروی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top