چطور ویزای تحصیلی انگلستان بگیریم؟

چطور ویزای تحصیلی انگلستان بگیریم؟

چطور ویزای تحصیلی انگلستان بگیریم؟ انتخاب تحصیل در انگلستان احتمالا بهترین فرصت ممکنی است که به خود می دهید. ساختار آکادمیک انعطاف پذیر، شناخت بین المللی و بدنه دانشجویی متنوع از سراسر جهان به شما فرصتی پویا می دهد تا پیشینه خود را به اشتراک بگذارید و افکار و دیدگاه های جدید را کشف کنید. به طور خلاصه تحصیل در انگلستان به رزومه شما برتری می دهد و به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد شایسته در همه جنبه ها رشد کنید.

 

مهمترین آزمون ها برای تحصیل در انگلستان

 

روند درخواست ویزای انگلستان چندان پیچیده نیست. نرخ موفقیت ویزای تحصیلی انگلستان در نزدیک به 90 درصد است.

 

مقدار اطلاعات مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان ممکن است ظاهراً کمی طاقت فرسا به نظر برسد، اما جمع آوری، گردآوری و سازماندهی تمام مدارک ضروری قبل از زمان، همواره استرس را کاهش می دهد.

 

در اینجا سعی می کنیم با ارائه تمامی اطلاعات لازم شما را برای درخواست ویزای انگلستان و مهاجرت راهنمایی کنیم. ملیت شما، مدت اقامت و هدف از اقامت شما سه فاکتور ضروری برای ویزای بریتانیا هستند.

 

اگر مقیم هر کشوری هستید که متعلق به EE، EEA یا سوئیس است، به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز نخواهید داشت. اما برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ویزای انگلستان اجباری است.

 

سه نوع ویزای بریتانیا 

ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این ویزای تحصیلی برای دانشجویانی قابل استفاده است که یک دوره کوتاه تابستانی یا یک پروژه تحقیقاتی کوتاه را به عنوان بخشی یا در کنار کار دوره خود برای مدت 11 ماه می گذرانند.

ویزای دانشجویی Tier 4 -Child-: کودکان بین 4 تا 17 سال که مایل به تحصیل در مدارس انگلستان هستند می توانند برای این نوع خاص از ویزا درخواست دهند.

ویزای دانشجویی Tier 4 –General-: برای دانش آموزان بالای 18 سال با ثبت نام در هر مدرسه یا دانشگاهی در انگلستان برای اخذ مدرک لیسانس یا فوق لیسانس قابل اجرا است.

 

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای دانشجویی درجه Tier 4 –General طولانی ترین ویزای اقامت و اجازه اقامت است. معمولاً 3 هفته طول می کشد تا ویزا دریافت کنید، اما همیشه به شما پیشنهاد می شود که حداقل 3 ماه قبل از شروع دوره در هر مکان برنامه ریزی شده برای آن درخواست دهید. به یاد داشته باشید که از وب سایت های رسمی دانشگاه های مورد نظر خود سر بزنید و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. پرسنل یا مشاوران ویزا در دانشگاه ها وجود دارند که شما را به طور کامل در مورد روند درخواست ویزای انگلستان راهنمایی می کنند. مراقب مشاورانی باشید که می توانند شما را به روشی اشتباه فریب دهند.

 

در درجه اول دو راه وجود دارد که فرآیند درخواست شما ممکن است شروع شود. شما می توانید از طریق سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود برای ویزای انگلستان اقدام کنید. علاوه بر این، شما می توانید درخواست آنلاین ویزای انگلستان را از طریق وب سایت رسمی دولت بریتانیا به جز برای ساکنان کره شمالی انجام دهید.

 

هنگام درخواست، باید به اثر انگشت و عکس های گرفته شده در مرکز درخواست ویزا نیاز داشته باشید. این برای اجازه اقامت بیومتریک که بخشی اجتناب ناپذیر از روند درخواست ویزا شما است، مورد نیاز است. شما موظف هستید این مجوز را ظرف 10 روز پس از ورود برنامه ریزی شده خود (همانطور که در درخواست ذکر شده است) در انگلستان دریافت کنید.

 

وقت فوری و عادی سفارت انگلستان

 

شرایط ویزای انگلستان

درخواست ویزای بریتانیا شما باید به مدرکی مبنی بر صلاحیت شما در زبان انگلیسی نیاز داشته باشد. شما باید واجد شرایط یک آزمون امن زبان انگلیسی یا SELT باشید. اگر در سطح مدرک یا بالاتر تحصیل می کنید، باید سطح مهارت زبان CEFR B2 را داشته باشید. اگر قبلاً مدرکی معادل مدرک انگلستان کسب کرده اید، ضروری نیست.

 

هزینه درخواست ویزای انگلستان

برای هر مقیم خارج از بریتانیا، هزینه درخواست ویزای انگلستان 335 پوند است. اگر همراه وابسته دارید، باید همان مبلغ را برای هر نفر بپردازید. هزینه اضافی برای هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی که بخشی از درخواست ویزای بریتانیا شما است، وجود دارد. لطفاً قبل از درخواست، تمام اطلاعات مربوط به هزینه های فرآیند درخواست را از طریق وب سایت های رسمی بررسی کنید.

 

ویزای Tier 4  انگلستان

پاسپورت معتبر و سایر مدارک مسافرتی

فرم درخواست ویزای دانشجویی Tier 4 تکمیل شده

عکس رنگی سایز پاسپورت

یک مدرک معتبر برای حمایت مالی از خود در طول اقامت بدون کمک گرفتن از هیچ وسیله دیگری

نتایج آزمایش سل (بسته به کشور شما)

مدرک معتبری مبنی بر رضایت والدین شما در صورتی که زیر 18 سال دارید

مدرک معتبر از رابطه بین شما و والدینتان.

فرم خود ارزیابی پیوست 8 با تمام مدارک ضروری پیوست شده به آن در صورتی که فقط به صورت آفلاین درخواست می دهید.

هر مدرک دیگری که مخصوص کشور شما مورد نیاز است

 

قوانین جدید ویزای تحصیلی انگلستان

طبق قوانین جدید ویزای کار دانشجویی ردیف 4 پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان اجازه دارند تا شش ماه پس از پایان برنامه های تحصیلی خود در بریتانیا بمانند. قبل از سال 2018، دوره بازگشت چهار ماه پس از یک برنامه یک ساله بود. برای برنامه هایی که بیش از شش ماه و کمتر از یک سال اجرا می شوند، مدت اقامت چهار ماه است. دانشجویان بین المللی می توانند به دنبال کارآموزی، سایر برنامه های تحصیلی و حتی مشاغل دائمی باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top