چند درصد خانوارهای اروپایی صاحبخانه‌اند؟

چند درصد خانوارهای اروپایی صاحبخانه‌اند؟

چند درصد خانوارهای اروپایی صاحبخانه‌اند؟ نرخ اجاره‌نشینی در میان خانوارهای ساکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافت.

 

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) اعلام کرد، نرخ اجاره‌نشینی در میان خانوارهای ساکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی سال ۲۰۲۲ به طور متوسط به ۳۰.۹ درصد رسید. بر این اساس، به طور میانگین ۶۹.۱ درصد خانوارهای ساکن در اتحادیه اروپا مالک یا صاحبخانه هستند.

 

متوسط درآمد در اروپا: در کدام کشور اروپایی می‌توانید سالی ۷۴‌هزار یورو حقوق بگیرید؟

 

این در حالی است که نرخ اجاره‌نشینی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰، ۳۰.۳ درصد و نرخ خانوارهای صاحبخانه نیز ۶۹.۷ درصد اعلام شده بود.

 

بدین ترتیب، در فاصله ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، نرخ اجاره‌نشینی در اتحادیه اروپا ۰.۶ واحد درصد افزایش یافته است.

 

چند درصد خانوارهای اروپایی صاحبخانه‌اند؟ داده‌های منتشر شده توسط یورواستات نشان می‌دهد، بالاترین نرخ مالکیت در کشورهای شرق اروپا ثبت شده است، به طوری که ۹۴.۸ درصد خانوارهای ساکن رومانی صاحبخانه‌اند. پس از رومانی، بیشترین نرخ مالکیت واحد مسکونی در کشورهای اسلواکی (۹۳ درصد)، کرواسی (۹۱ درصد) و مجارستان (۹۰ درصد) گزارش شده است.

 

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آلمان تنها کشوری است که همچنان اکثر خانوارها اجاره‌نشین هستند، چنان که ۴۷ درصد خانوارهای ساکن در پرقدرترین اقتصاد اروپا مالک واحد مسکونی هستند.

 

پس از آلمان، بالاترین نرخ اجاره‌نشینی در اتریش (۴۸.۶ درصد)، دانمارک (۴۰.۴ درصد) و فرانسه (۳۶.۶ درصد) وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top