چهار استان کانادا نتایج قرعه کشی را برای برنامه های استانی خود را منتشر کردند

سه استان کانادا نتایج قرعه کشی برنامه استانی (PNP) خود را در هفته گذشته منتشر کردند و کبک اخیراً قرعه کشی را از طریق آریما انجام داد.

 

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند. اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند با به حداکثر رساندن امتیاز CRS شما به عنوان اولین گام در جهت کسب وضعیت اقامت دائم برای داوطلبان واجد شرایط عمل کند. به عنوان مثال، نامزدهای PNP با نمایه های اکسپرس اینتری که نامزدی دریافت می کنند، 600 امتیاز به امتیاز خود اضافه می کنند. آنها همچنین واجد شرایط دعوت به درخواست برای یک دور دعوت نامه خاص PNP هستند.

 

نتایج قرعه کشی PNP 19-25 اوت

بریتیش کلمبیا

در 23 اوت، بیش از 210 نامزد برای برنامه استانی در بریتیش کلمبیا دعوت شدند. BC معمولاً هر هفته یک قرعه کشی نامزدهای استانی برگزار می کند.

اکثریت نامزدها، 205 نفر، در یک قرعه کشی هدفمند منطقه ای که شامل مشاغل فنی می شد، دعوت شدند. این دعوت‌نامه‌ها برای داوطلبان گروه‌های کارگر ماهر و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی صادر شد و شامل کاندیداهای اکسپرس اینتری نیز می‌شد. این قرعه کشی شامل داوطلبان سطح ورودی و نیمه ماهر نیز بود.

 

حداقل امتیاز SIRS برای قرعه کشی منطقه ای هدف بین 106 برای کارگران ماهر با اکسپرس اینتری تا 75 برای کاندیداهای سطح ورودی و نیمه ماهر بود. SIRS بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) عمل می کند اما فقط برای PNP بریتیش کلمبیا استفاده می شود.

 

این استان همچنین دورهای دعوت از نامزدهای شاغل در مشاغل زیر را برگزار کرد.

مربیان و دستیاران دوران کودکی (NOC 4214) با حداقل امتیاز 60. و
5 کارمند بهداشتی با حداقل امتیاز 60.
دستیاران مراقبت های بهداشتی با حداقل امتیاز 60

 

ساسکاچوان

ساسکاچوان اخیرا دو قرعه کشی انجام داده است. در 18 آگوست، 668 داوطلب با حداقل نمره 67 و 629 داوطلب در 25 آگوست با حداقل امتیاز 65 دعوت شدند.

همه نامزدها از طریق اکسپرس انتری و مشاغل مورد تقاضا در برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) دعوت شدند. این روند اخیر ساسکاچوان برای برگزاری قرعه کشی های PNP تقریبا هر هفته ادامه می یابد. در ماه جولای، استان چهار قرعه کشی برگزار کرد و هر بار بیش از 200 نامزد را دعوت کرد. تا ماه جولای، ساسکاچوان فقط هر دو ماه یک بار قرعه کشی می کرد.

 

جزیره پرنس ادوارد

برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) در 18 اوت از 121 کاندیدای مهاجرت دعوت کرد.

کاندیداهای Express Entry و Labor Impact بیشترین دعوتنامه را دریافت کردند که مجموعاً 117 دعوت نامه بود.

PEI حدود یک قرعه کشی در ماه انجام می دهد و برنامه خود را برای سال از قبل منتشر می کند

 

کبک

کبک بیش از هر استان دیگری در سیستم مهاجرتی خود استقلال دارد و بنابراین در PNP شرکت نمی کند.

کسانی که مایل به مهاجرت به کبک هستند، باید یک نمایه برای یک استخر استانی به نام Arrima درخواست ارسال کنند. سپس مقامات استانی از نامزدهایی دعوت می کنند که مشخصات آنها با معیارهای یک برنامه مهاجرتی مطابقت دارد. نامزدهای دعوت شده برای نامزدی استانی یا Certificat de sélection du Québec (CSQ) در کبک درخواست می دهند.

در 9 اوت، وزارت مهاجرت، MIFI (MIFI) از 58 نامزد دعوت کرد تا برای انتخاب دائمی تحت برنامه کارگران ماهر منظم کبک (QSWP) درخواست دهند.

کاندیداها باید پروفایل هایی در سیستم ابراز علاقه Arrima با امتیاز داشته باشند و آنها یک پیشنهاد شغلی معتبر در خارج از منطقه متروپولیتن مونترال داشتند.

 

اکسپرس اینتری و PNP
اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت برنامه است که نامزدهای برنامه کارگران ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی و برنامه تجارت ماهر فدرال را رتبه بندی و ارزیابی می کند. داوطلبان این برنامه ها وارد یک استخر می شوند و با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) در مقابل یکدیگر رتبه بندی می شوند. CRS بر اساس تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات و سایر عوامل سرمایه انسانی به آنها امتیاز می دهد.

دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز به امتیاز CRS افراد می‌افزاید و احتمال اینکه آنها برای اقامت دائم از IRCC یک ITA دریافت کنند بسیار زیاد است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top