چگونه قبل از ورود در کانادا مسکن پیدا کنیم؟/ مقرون به صرفه ترین مکان ها در کانادا

یافتن مسکن در کانادا یکی از اولین چیزهایی است که هر دانشجوی بین‌المللی می‌خواهد فهرست کارهای خود را حذف کند. بسته به مورد خود، ممکن است بخواهید ابتدا مسکن موقت در کانادا پیدا کنید در حالی که به دنبال آپارتمان یا خانه برای اجاره هستید.

 

این مقاله توصیه می‌کند قبل از ورود به شب اول و بعد از آن در کانادا مسکن پیدا کنید. اجازه دهید به آنها برسیم.

 

کانادا هنوز بیش از یک میلیون شغل خالی دارد
فرصت های شغلی کانادا همچنان در حال افزایش است/ مشاغل مورد نیاز

 

مسکن موقت در کانادا

قبل از ورود، یافتن مسکن در کانادا یا حداقل در جایی برای چند شب اول ضروری است.

هتل ها و هاستل ها در مناطق شهری فراوان هستند. با این حال، می توانید آنها را از قبل رزرو کنید تا مطمئن شوید که وسیع ترین انتخاب مسکن موقت در کشور مقصد را دارید.

اگر بودجه مورد نظر شما محدود است، هاستل های زیادی در کانادا برای اقامت کوتاه مدت وجود دارد که متناسب با هر بودجه ای باشد.

اکثر هتل ها و هاستل ها در کانادا دارای وب سایتی هستند که اطلاعاتی از قبیل:

قیمت،
محل،
عکس ها،
و خدماتی که ارائه می دهند.

 

همچنین می‌توانید نظراتی درباره آنها در انجمن‌ها، راهنمای سفر و سایر وب‌سایت‌ها پیدا کنید. رزرو مسکن بدون غذا، شاید برای چند هفته یا حتی یک یا دو ماه، نیز یک راه عملی برای یافتن مسکن در کانادا برای ورود شما است.

Airbnb بازیگر اصلی در این بازار است، اما برخی از شرکت‌های اجاره آپارتمان موقت مخصوص شهر نیز وجود دارند که باید بتوانید از طریق جستجوی سریع وب آنها را شناسایی کنید.

 

متداول ترین انواع اقامت در کانادا عبارتند از:

خانه مجزا با وسایل،
خانه نیمه مستقل و شهری که در آن هر خانه با دیگری دیوار مشترک دارد،
کاندو یا کاندومینیوم،

آپارتمان های اجاره ای شامل:
آپارتمان های 1 تا 3 خوابه
واحدهای متشکل از یک اتاق یک نفره به عنوان قسمت نشیمن و اتاق خواب،
اتاق های اجاره معمولا خانه های بزرگی هستند که به اتاق های خصوصی تقسیم می شوند که می توانید اجاره کنید.

 

آژانس مسکن ملی کانادا، شرکت وام مسکن و مسکن کانادا نام دارد. بخش مسکن برای تازه واردان آنها اطلاعات مفیدی در مورد اجاره و خرید خانه دارد.

 

یافتن مسکن در کانادا برای اجاره

انواع مختلفی از مسکن اجاره ای در کانادا وجود دارد که شامل کاندومینیوم، آپارتمان و خانه می شود.

برخی از خانه ها قابل اجاره هستند، در حالی که برخی به چندین واحد مختلف تقسیم می شوند. به خانه ای که به دو واحد مختلف تقسیم می شود، دوبلکس می گویند و آن هایی که به سه قسمت تقسیم می شوند به عنوان تریپلکس شناخته می شوند. برای اجاره، اتاق هایی در برخی از خانه ها با فضای زندگی مشترک و امکانات حمام موجود است.

انواع آپارتمان برای اجاره در این کشور از واحدهایی که در آن یک اتاق یک نفره به عنوان قسمت نشیمن و اتاق خواب عمل می کند تا چندین اتاق خواب و مناطق نشیمن جداگانه متفاوت است.

هزینه خدمات آب و برق، مانند آب و برق، ممکن است در اجاره لحاظ شود یا نباشد.

می توانید آپارتمان ها و خانه های اجاره ای در کانادا را در بخش طبقه بندی روزنامه ها، آگهی ها و وب سایت های محلی بیابید. گروه های فیس بوک و حساب های توییتر برای تازه واردان به کانادا نیز مفید هستند.

همچنین می‌توانید در بسیاری از شهرها در اطراف محله دلخواه خود قدم بزنید و اجاره‌ها را بررسی کنید، زیرا صاحبان املاک تابلوهایی را در خارج از اتاق‌های موجود برای تبلیغ ملک خود ارسال می‌کنند.

 

اجاره آپارتمان یا خانه در کانادا

مالکان ملک معمولاً قبل از پیشنهاد اجاره به شما در کانادا، اطلاعاتی در مورد توانایی شما برای پرداخت اجاره درخواست می کنند. مدارک درخواستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

صورت حساب بانکی به شرطی که پس انداز کافی برای پوشش اجاره را داشته باشید.
نامه ای از کارفرمای فعلی یا اخیر شما که درآمد سالانه شما را نشان می دهد.
معرفی نامه از صاحبان ملک قبلی.
بسیاری از صاحبان املاک اسناد کانادایی را ترجیح می دهند، که ممکن است برای تازه واردان سخت یا غیرممکن باشد.

همیشه صاحبان ملکی هستند که مایلند آپارتمان ها و خانه های خود را در کانادا به تازه واردان اجاره دهند، پس به تلاش خود ادامه دهید.

 

هنگام جستجو برای یافتن مسکن در کانادا به عنوان یک تازه وارد، عواملی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

اجاره در کانادا از اول هر ماه شروع می شود و تعداد کمتری در پانزدهم موجود است. سفر خود را با در نظر گرفتن این موضوع برنامه ریزی کنید زیرا می خواهید مطمئن شوید که گزینه های خوبی دارید. توصیه می شود حدود دو هفته قبل از پایان ماه وارد شوید زیرا زمان زیادی برای اطلاع از مقصد، محیط اطراف خود و یافتن آپارتمان یا خانه های مناسب برای اجاره دارید.
اکثر آپارتمان‌ها و خانه‌های اجاره‌ای در کانادا حداقل به نیم ماه اجاره به عنوان وثیقه نیاز دارند.
خانه های اجاره ای در کانادا اغلب مبله است، بنابراین همیشه قبل از بازدید بپرسید. تجهیز یک مکان می تواند زمان و هزینه ببرد، بنابراین Craigslist را برای چیزهای ارزان امتحان کنید.
بهترین زمان برای دستیابی به معاملات عالی در مورد مبلمان، اواخر ماه است زیرا مردم در حال جابجایی هستند و اغلب دارایی های خود را با قیمت های پایین می فروشند.
حقوق خود را به عنوان مستاجر در کانادا بدانید. با قانون اجاره در استان مقصد آشنا شوید.

اگر شغل، مرجع یا سابقه اعتباری برای یافتن مسکن در کانادا پس از ورود ندارید، می توانید از یک سازمان خدمات مهاجر کمک بگیرید.

 

نرخ پیدا کردن مسکن برای دانشجویان بین المللی

کانادا کشور بزرگی است، بنابراین پاسخ به این سوال چالش برانگیز است. با این حال سعی می کنیم پاسخ دهیم که اجاره بها در کانادا چقدر است.

از دسامبر 2021، Rentseeker.ca، بستری برای اجاره آپارتمان در کانادا، نشان می دهد که هزینه اجاره در محبوب ترین شهرها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

به عنوان مثال، یک آپارتمان یک خوابه عالی در ادمونتون بین 700 تا 1200 دلار برای یک ماه هزینه دارد، اما همان آپارتمان یک خوابه در ونکوور بیش از 2000 دلار برای یک ماه هزینه دارد.

ممکن است متوجه شوید که کلگری، همیلتون و مونترال بین این محدوده ها هستند. در همان زمان، اتاوا و تورنتو به پایان گران‌تر نزدیک‌تر هستند، به‌ویژه بازار اجاره تورنتو طی سال‌ها گران‌تر شده است.

Rentals.ca فاش می کند که انتاریو و بریتیش کلمبیا 12 شهر برتر برای اجاره در کانادا هستند. شاید جای تعجب نباشد که مناطق تورنتو و ونکوور در صدر این فهرست قرار دارند.

با توجه به مقایسه هزینه زندگی، Numbeo.com، آپارتمان های یک خوابه در مرکز شهر در تورنتو و ونکوور اکنون بیش از 2000 دلار در ماه است.

بنابراین ممکن است در برخی زمینه ها مصالحه کنید. شاید محله‌ای مقرون به صرفه‌تر در خارج از مرکز شهر با حمل‌ونقل عمومی خوب برای یافتن مسکن در کانادا وجود داشته باشد، یا ممکن است حداقل برای شروع، به اشتراک گذاشتن آدرس با دیگران فکر کنید.

 

پرداخت برای یافتن مسکن در کانادا

مگر اینکه توافق دیگری صورت گیرد، احتمالاً اجاره نامه ای را برای مدت معین، اغلب یک ساله امضا کرده اید. پس از سپری شدن مدت معین، مدت ممکن است برای یک سال دیگر تمدید شود یا به ترتیب ماه به ماه تغییر کند.

قوانین افزایش اجاره بها از استانی به استان دیگر متفاوت است. همیشه قبل از امضای اجاره نامه با صاحب ملک خود صحبت کنید.

در انتاریو، افزایش اجاره بها باید حداقل 12 ماه از هم جدا شود، و ساکنان باید حداقل 90 روز اخطار دریافت کنند. دولت استان حداکثر افزایش مجاز اجاره را تعیین می کند. دستورالعمل افزایش اجاره بها در انتاریو 1.2 درصد برای سال 2022 است.

قوانین مشابهی در بریتیش کلمبیا اعمال می شود، جایی که حداکثر افزایش اجاره بها برای سال 2022 در سال قبل از میلاد 1.5٪ است.

اجاره در آلبرتا نیز تنها در صورتی ممکن است افزایش یابد که بیش از یک سال از افزایش قبلی گذشته باشد. با این حال، هیچ سقفی مانند انتاریو و بریتیش کلمبیا برای افزایش وجود ندارد.

 

به طور خلاصه، شما معمولاً باید در روز اول هر ماه، اجاره بها را به سرپرست، مدیر دارایی یا صاحب ملک بپردازید.

 

می توانید اجاره مورد نظر خود را به صورت نقدی یا چک پس از تاریخ پرداخت کنید. بسیاری از صاحبان ملک برای 12 ماه آینده 12 چک به تاریخ اول هر ماه درخواست می کنند. همچنین می‌توانید با چک‌های تضمینی، پرداخت کنید. بسیاری از صاحبان ملک برای ماه اول و آخر درخواست چک تضمین شده دارند.

 

مطمئن شوید که از صاحب ملک خود یک رسید بخواهید و مدرک پرداخت آن را نگه دارید.

در برخی مکان‌ها، اجاره شما ممکن است شامل برخی یا همه خدمات شما مانند گرما، آب و برق باشد. اگر در اجاره شما وجود ندارد، باید خودتان این قبوض را پرداخت کنید.

 

مقرون به صرفه ترین مکان ها در کانادا
مونترال مقرون به صرفه ترین شهر بزرگ برای اجاره مسکن در کانادا است. میانگین قیمت اجاره ماهانه در دومین شهر بزرگ کانادا هنوز کمتر از 1000 دلار است و اگر مسکن مشترک داشته باشید بسیار کمتر است.

مونترال با سایر شهرهای بزرگ کانادا قابل مقایسه است. شهرهای دیگر کبک، مانند شهر کبک و گاتینو، حتی برای اجاره‌کنندگان مقرون به صرفه‌تر هستند.

داده‌های آنها همچنین روشن می‌کند که در حالی که انتاریو خانه گران‌ترین شهرهای کانادا برای اجاره است، در برخی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین شهرهای کانادا نیز در این شهر است. تازه واردانی که به دنبال اجاره های مقرون به صرفه تر هستند باید به شهرهای کوچکتر در کبک و انتاریو نگاه کنند.

برخی از داده‌های اخیر روشن می‌کنند که در حالی که انتاریو خانه گران‌ترین شهرهای کانادا برای اجاره است، همانطور که در بالا ذکر شد، این شهر همچنین خانه برخی از ارزان‌ترین شهرهای کانادا است. Sault Ste. Marie، Timmins و Cornwall مسکن مناسبی برای اجاره با کسری از هزینه ای که در تورنتو پیدا می کنید، دارند.

دانشجویان بین المللی و تازه واردان به کانادا که به دنبال اجاره های مقرون به صرفه تر هستند، ممکن است به شهرهای کوچکتر در انتاریو و کبک نگاه کنند.

 

نتیجه

اگر شما یک دانشجوی دانشگاهی هستید که قصد تحصیل در کانادا را دارید، ضروری است که قبل از ورود به این کشور مسکن در کانادا پیدا کنید، مخصوصا برای روزهای اول. بسیاری از هتل ها و هاستل ها در مناطق شهری هستند، اما برخی از افراد ترجیح می دهند آپارتمان یا خانه اجاره کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top