چگونه می توانم بدون LMIA در کانادا کار کنم؟

گزینه های زیادی برای مجوز کار کانادا برای کارمندان خارجی وجود دارد که نیازی به LMIA ندارند.

هدف از ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) این است که اطمینان حاصل شود که استخدام یک کارگر خارجی تأثیر مثبت یا خنثی بر نیروی کار کانادا خواهد داشت. مجوزهای کاری که نیاز به LMIA دارند تحت برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) قرار می گیرند.

کانادا به برخی از کارگران خارجی اجازه می دهد بدون LMIA به کانادا بیایند و کار کنند. این کارگران تحت برنامه تحرک بین المللی (IMP) قرار می گیرند. هدف IMP ارتقاء منافع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کانادا است. بسیاری از رایج ترین جریان های معاف از LMIA تحت IMP قرار می گیرند که می توان آنها را به دسته های زیر تقسیم کرد:

 

سود قابل توجه
استخدام متقابل
کارمندان خیریه و مذهبی

 

سود قابل توجه
کار پیشنهادی یک تبعه خارجی باید برای کانادا مفید تلقی شود، به این معنی که باید مهم یا قابل توجه باشد. افسران ویزای کانادا در تعیین اینکه چه کسی مجوز کار تحت این دسته را صادر می کند، انعطاف پذیری دارند. برخی از اقدامات عینی برای “منافع اجتماعی یا فرهنگی قابل توجه” عبارتند از:

 

سوابق تحصیلی که نشان می دهد کارگر خارجی دارای مدرک، دیپلم، گواهی یا جایزه از یک موسسه آموزشی مرتبط با حوزه توانایی خود است.
شواهدی از کارفرمایان فعلی یا سابق در مورد تجربه کارگران خارجی در شغل یا حوزه توانایی
تبعه خارجی دریافت کننده جوایز یا اختراعات ملی یا بین المللی است
شواهدی مبنی بر عضویت در سازمان هایی که نیاز به تعالی اعضای آن دارند
شواهدی مبنی بر به رسمیت شناختن دستاوردها و مشارکت های قابل توجه در زمینه خود
شواهدی مبنی بر مشارکت علمی یا علمی در زمینه خود
انتشارات تالیف شده توسط اتباع خارجی در انتشارات دانشگاهی یا صنعتی
نقش مدیریتی در سازمانی با شهرت بالا

در اینجا برخی از برنامه های مجوز کار معاف از LMIA در زیر دسته مزایای قابل توجه آورده شده است.

 

کارآفرینان یا افراد خوداشتغال

کارآفرینان یا افراد خوداشتغالی که می خواهند برای راه اندازی یا اداره یک کسب و کار به کانادا بیایند، ممکن است از معافیت LMIA برخوردار شوند. متقاضی تحت این برنامه باید مالک انحصاری یا اکثریت کسب و کار باشد و باید نشان دهد که این تجارت برای کانادا سود قابل توجهی خواهد داشت. توجه به این نکته مهم است که شما فقط در صورتی واجد شرایط این نوع مجوز کار خواهید بود که کار آنها در کانادا موقتی باشد.

 

انتقال گیرندگان درون شرکتی (ICT)

کسب‌وکارهای خارجی که دارای شرکت مادر، شعبه، شرکت تابعه یا وابسته در کانادا هستند، می‌توانند پرسنل مهمی را از طریق انتقال‌دهندگان درون شرکتی به کانادا بیاورند. متقاضی باید یک مدیر اجرایی یا ارشد، مدیران عملکردی یا کارمندی باشد که دانش تخصصی از محصولات، خدمات، فرآیندها و رویه های شرکت داشته باشد.

 

CUSMA

طبق توافقنامه کانادا-ایالات متحده-مکزیک (CUSMA)، شهروندان ایالات متحده و مکزیک می توانند بدون نیاز به LMIA مجوز کار دریافت کنند.

 

کارگران تولید تلویزیون و فیلم

شرکت های تولید کننده تلویزیون و فیلم می توانند کارگران را به کانادا بیاورند در صورتی که بتوانند نشان دهند که کاری که باید توسط کارگر خارجی انجام شود برای تولید ضروری است.

 

استخدام متقابل
قراردادهای استخدامی متقابل به کارمندان خارجی اجازه می دهد تا زمانی که کانادایی ها فرصت های کار متقابل مشابهی در خارج از کشور دارند، در کانادا کار کنند. این قراردادها می تواند به شکل زیر باشد:

قراردادهای بین المللی: کارگر خارجی باید برای کانادا سود قابل توجهی داشته باشد.
برنامه های تبادل بین المللی: برنامه ای برای جوانان بین المللی که به کانادا می آیند کار کنند.
امور خیریه و مذهبی

کارگر خیریه

خیریه به عنوان رهایی از فقر، پیشرفت تحصیلی یا برخی اهداف دیگر که به نفع جامعه است تعریف می شود. ثبت نام در آژانس درآمد کانادا (CRA) به عنوان یک موسسه خیریه یک شاخص قوی است که یک سازمان ماهیت خیریه دارد، اما کارگران خارجی ممکن است بتوانند در کانادا برای سازمانی که در CRA ثبت نشده است کار کنند.

 

کارگران مذهبی

اتباع خارجی باید بخشی از اعتقادات مذهبی یک جامعه مذهبی خاص باشند که در آن قصد کار دارند. وظايف اوليه كارگر خارجي يك هدف مذهبي خاص است، مانند آموزش يا ترويج يك دين يا مذهب.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top