روی آوردن کارفرمایان کانادایی به شبکه‌های اجتماعی برای جذب نیرو

روی آوردن کارفرمایان کانادایی به شبکه‌های اجتماعی برای جذب نیرو

کارفرمایان کانادایی در حال جستجو برای متقاضیان شغلی بالقوه در رسانه‌های اجتماعی قبل از پیشنهاد شغل یا حتی گاهی اوقات مصاحبه هستند. این هم برای تازه واردان و هم برای کانادایی ها به طور یکسان صدق می‌کند.

 

کانادا به 30 هزار کشاورز مهاجر نیاز دارد

 

در ژانویه 2023، یک نظرسنجی توسط Harris Poll، یک شرکت مشاوره و تحقیقات بازار جهانی، به نمایندگی از Express Employment انجام شد. Express Employment یک ارائه دهنده نیروی انسانی پیشرو در جهان است. این نظرسنجی نشان داد که بیش از 60 درصد از شرکت‌های کانادایی می‌گویند که حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی یک متقاضی شغل را بررسی می‌کنند. در میان این گروه، 41 درصد گفتند، محتوایی را در رسانه‌های اجتماعی یک متقاضی شغل پیدا کرده‌اند که باعث شده آن‌ها کار را به او پیشنهاد ندهند.

 

اصلاح و ویرایش رسانه‌های اجتماعی شما باید در مراحل اولیه جستجوی شغل در اولویت باشد. برخی از کارفرمایان در اوایل فرآیند شروع به بررسی رسانه‌های اجتماعی یک متقاضی می‌کنند در حالی که برخی دیگر تا مرحله نهایی فرآیند استخدام منتظر می‌مانند.

 

کارفرمایان به دنبال چه هستند؟

کارفرمایان معمولاً به دنبال هر گونه نشانه‌ای هستند که ممکن است خبر از دردسر بدهد، مانند نظرات یا عکس‌های نامناسب، غیراخلاقی، و افکار قطبی شده و یا افراطی. بسیاری متقاضیان کار به دلیل داشتن افکار سیاسی افراطی و ابراز آن در رسانه‌های اجتماعی خود، از استخدام در یک موقعیت شغلی باز مانده‌اند.

 

مهاجران تازه‌وارد، و همچنین برخی از کانادایی‌ها، ممکن است درک نکنند که دیدگاه‌های سیاسی یا مذهبی می‌تواند «تصویری را در ذهن کارفرمایان ایجاد کند». این امر می‌تواند برای مهاجری که ممکن است از یک محیط سیاسی ناپایدار آمده باشد، مشکل بزرگ‌تری باشد [و] ممکن است تمایل بیشتری به شرکت در گفتگوهای سیاسی یا مشاجرات آنلاین داشته باشد.

 

بررسی رسانه‌های اجتماعی تنها به حساب کاربری LinkedIn محدود نمی‌شود. کارفرمایان بالقوه به احتمال زیاد تمام پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی یک متقاضی را که در جستجوی گوگل پیدا شود، نگاه می‌کنند.

 

همچنین نظارت بر رسانه‌های اجتماعی از جانب کارفرما پس از استخدام متوقف نمی‌شود. داده‌های نظرسنجی Harris Poll نشان می‌دهد که 86 درصد از کارفرمایان گفته‌اند که اگر کارمند فعلی آنها «پست‌های نامناسبی» را منتشر کند، وی را اخراج می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top