بازگشت محدودیت ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان در کانادا

بازگشت محدودیت ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا به زودی نمیتوانند بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند در پاییز گذشته شان فریزر وزیر مهاجرت وقت فدرال گفت که به طور موقت سقف ۲۰ ساعت کار در هفته را بر تعداد ساعاتی که دانشجویان واجد شرایط میتوانند خارج از محوطه دانشگاه کار کنند برداشته است.

 

روند جدید پذیرش دانشجویان بین المللی در کانادا

 

این تغییر از نوامبر گذشته شروع شده است و در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ به پایان میرسد. دولت فدرال سال گذشته همچنین اعلام کرده بود که از دارندگان مجوز تحصیل همچنان انتظار میرود بین تعهدات تحصیلی و کاری خود تعادل برقرار کنند زیرا کسانی که تحصیل را متوقف میکنند یا دوره تحصیل خود را به پاره وقت تغییر میدهند دیگر واجد شرایط کار تمام وقت خارج از دانشگاه نخواهند بود.

 

سخنگوی اداره مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا، هدف از این اقدام را ارائه فرصت بیشتری به دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای کسب تجربه کاری ارزشمند در کانادا و افزایش دسترسی به نیروی کار برای حفظ رشد اقتصادی کانادا پس از پاندمی عنوان کرد.

 

از آنجایی که دانشجویان بین المللی بار دیگر در سال ۲۰۲۴ به ۲۰ ساعت کار در هفته محدود میشوند ممکن است برخی از آنها تحت فشار اقتصادی قرار گیرند. طبق سازمان آمار کانادا در کانادا یک دانشجوی بین المللی تمام ووقت به طور متوسط ۳۸.۰۸۱ دلار برای برنامه مدرک کارشناسی در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۴ پرداخت می.کند در همین حال دانشجویان کانادایی ۷۰۷۶ دلار پرداخت خواهند کرد.

 

این برنامه موقت توسط اداره مهاجرت که به دانشجویان بین المللی اجازه کار تمام وقت خارج از محوطه دانشگاه را میداد اکنون توسط دولت کانادا در دست ارزیابی است تا ببیند که دانشجویان بین المللی تا چه از آن بهره مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top