کانادا از 3750 نامزد در آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری دعوت کرد

کانادا آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری تمام برنامه های خود را در 28 سپتامبر 2022 برگزار کرد. این هفتمین قرعه کشی همه برنامه ها از زمان از سرگیری آنها در 6 ژوئیه بود.

 

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) چیست؟
از فناوری تا حمل و نقل تا مراقبت های بهداشتی: پرتقاضاترین مشاغل کانادا

 

IRCC برای 3750 نامزد با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 504 دعوت نامه صادر کرد. از آنجایی که این قرعه کشی تمام برنامه بود، دعوت نامه هایی برای نامزدهای واجد شرایط از کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، همه برنامه هایی که تحت سیستم اکسپرس اینتری کار می کنند.

 

این قرعه کشی سومین قرعه کشی متوالی است که در آن 500 دعوتنامه نسبت به قرعه کشی قبلی افزایش یافته است. در قرعه کشی 14 سپتامبر 3250 نامزد و قرعه کشی 31 اوت 2750 نفر دعوت شدند. همچنین این کمترین حداقل CRS از زمان از سرگیری قرعه کشی همه برنامه ها است. نمرات CRS از 557 در 6 ژوئیه افزایش یافته است. در پنج تساوی اول، امتیازها برای هر تساوی هشت یا نه امتیاز کاهش یافت. قرعه کشی 14 سپتامبر تنها 6 امتیاز کاهش داشت و تساوی این هفته نیز به همین ترتیب بود.

 

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اخیراً داده‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد درخواست‌های معوقه از 2.7 میلیون به 2.6 بین ژوئیه تا 31 اوت کاهش یافته است. این شامل کاهش تعداد درخواست‌های اکسپرس انتری است که در انتظار رسیدگی هستند. . در اواخر جولای، 51616 نفر در فهرست اکسپرس اینتری وجود داشت. از 31 آگوست، این تعداد به 40180 کاهش یافته است که کاهش بیش از 10000 برنامه در تقریباً شش هفته است.

 

بیش از نیمی از درخواست‌های موجود در فهرست از متقاضیان PNP هستند. این قابل توجه است زیرا چندین PNP با برنامه های Express Entry که به عنوان نامزدهای پیشرفته شناخته می شوند، همسو هستند. به گفته IRCC، تعداد برنامه های کاربردی تحت PNP های پیشرفته کاهش یافته است. با این حال، افزایش تقاضا برای PNP وجود دارد که در آن نامزدها مستقیماً به یک دولت استانی (PNP های پایه) درخواست می دهند.

 

موجودی اکسپرس اینتری
کارگران ماهر فدرال (EE) 11669
کلاس تجربه کانادایی (EE) 5214
مشاغل ماهر (EE) 299
نامزدهای استانی/منطقه ای (EE) 22,998
مجموع 40180

 

تا کنون در سال 2022، کانادا برای 28039 مهاجر از طریق برنامه های اکسپرس انتری دعوت نامه صادر کرده است. این بخشی از برنامه سطوح مهاجرت 2022-2024 است که در آن کانادا حدود 432000 مهاجر جدید را تا پایان سال جاری هدف قرار داده است. تا کنون، به نظر می رسد که کانادا در مسیر رسیدن به این هدف قرار دارد زیرا بیش از 300,000 تازه وارد در تمام رشته های تجاری مورد استقبال قرار گرفته اند.

 

فرصت های شغلی در بالاترین حد خود
اهداف مهاجرتی بالای کانادا، از جمله مواردی که از طریق برنامه‌های اکسپرس اینتری انجام می‌شود، ناشی از عوامل متعددی از جمله نرخ خالی شغلی است که در حال حاضر 5.7 درصد است. همچنین کمبود قابل توجه کارگران ماهر وجود دارد که با رسیدن به سن بازنشستگی 65 ساله در دهه آینده، بزرگترین جمعیت کانادایی در سن کار، که بزرگترین جمعیت کانادایی در سن کار هستند، افزایش خواهد یافت.

 

در پاسخ به کمبود نیروی کار، اکسپرس انتری در سال 2023 تغییر خواهد کرد. IRCC به زودی این اختیار را خواهد داشت که برای داوطلبانی با تجربه کاری، تحصیلات یا توانایی های زبانی خاص که موقعیت خوبی برای حمایت از اقتصاد و نیروی کار کانادا دارند، ITA صادر کند. این تغییر بر اهمیت CRS بالا برای نامزدها تأثیر می گذارد زیرا ممکن است قرعه کشی های هدفمندی وجود داشته باشد که سایر عوامل را سنگین تر کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top