کانادا به 30 هزار کشاورز مهاجر نیاز دارد

کانادا به 30 هزار کشاورز مهاجر نیاز دارد

کانادا در ده سال آینده به 30 هزار کشاورز مهاجر نیاز دارد که یا در مزارع موجود کار کنند یا مزرعه خود را راه اندازی کنند.

 

آمار صدور دعوتنامه‌های اکسپرس انتری در سال 2022

 

بر اساس گزارش رویال بانک کانادا، طی 10 سال آینده، سن 60 درصد مزرعه داران امروزی بالای 65 سال خواهد بود. علاوه بر این، تعداد مزرعه داران زیر 55 سال از سال 2001 تاکنون 54 درصد کاهش یافته.

 

راه حل فوری این مشکل، استفاده از کشاورزان مهاجر است. اعطای اقامت دائم به بیش از 24 هزار کارگر مزرعه و 30 هزار مزرعه دار می تواند به پر کردن شکاف های موجودکمک کند. این امر به بخش کشاورزی کمک می کند تا نیازهای غذایی داخلی و خارجی را برآورده کند.

 

آخرین داده های وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) نشان می دهد که بخش کشاورزی کانادا برای برطرف کردن کمبود نیروی کار خود، به طور فزاینده ای بر روی مهاجران تمرکز کرده است.

 

در سال 2022، کانادا برای پر کردن مشاغل در بخش کشاورزی از 970 نفر مهاجر با اقامت دائم از جمله 155 مدیر، 530 پیمانکار خدمات کشاورزی، سوپروایزر مزرعه و کارگران متخصص دام و 285 کارگر معمولی مزرعه استقبال کرد.

 

این تعداد پذیرش مهاجر در زمینه کشاورزی نسبت به سال 2021 که 625 نفر بود، افزایش 55.2 درصدی داشته است.

 

داده‌های وزارت مهاجرت نشان می ‌دهد که در سال ۲۰۱۹، تعداد ۷۱۰ نفر با دریافت اقامت دائم برای پر کردن این نوع مشاغل به کانادا آمدند.

 

اما روند صعودی مهاجران در زمینه کشاورزی تازه شروع شده . در دو ماه اول سال جاری، 320 نفر برای پر کردن چنین مشاغلی به کانادا آمده اند. اگر همین روند ادامه پیدا کند، در بقیه سال  نیز1920 نفر دیگر به  کانادا پذیرفته خواهند شد.

 

بحران مهارت های کشاورزی کانادا در حال حاضر یکی از بدترین نمونه ها در جهان است. کانادا در مقایسه با سایر کشورهای عمده صادرکننده مواد غذایی، بیشترین کمبود را در زمینه نیرو برای تولید مواد غذایی دارد.

 

به گزارش RBC، برنامه مهاجرتی کارگران خارجی دارای اقامت موقت TFWP می تواند برای احل این مشکل مفید باشد اما معایب خود را دارد. اول اینکه، این یک راه حل موقت برای یک مشکل مزمن است. ثانیا، بسیاری از این کارگران خارجی دارای اقامت موقت باید برای دوره‌ های کوتاهی به کشور خود بازگردند و اگر بنا به دلایلی نتوانند به کانادا بازگردند، در این صورت نیروی کار در مزارع کانادا به طور چشمگیری کاهش می یابد. بنابراین تسهیل کردن روند دریافت اقامت دائم کارگران خارجی کم مهارت می تواند این نوع کمبود را برطرف کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top