کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند

درخواست برای مهاجرت به کانادا

IRCC بیش از 4.8 میلیون درخواست برای مهاجرت به کانادا را در سال 2022 پردازش کرده است کاهش درخواست ها در موجودی در کنار یک سال رکوردشکنی برای پذیرش است.

 

برنامه استانی ساسکاچوان چیست؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از کاهش کلی نزدیک به نیم میلیون درخواست برای مهاجرت به کانادا از آگوست امسال خبر می دهد. این تقریباً دو برابر تعداد درخواست‌هایی است که در مدت مشابه در سال 2021 پردازش شده است، زمانی که این وزارتخانه 2.5 میلیون درخواست را پردازش کرد.

 

این پیشرفت در حالی است که IRCC در مسیر پذیرش رکورد شکستن 431000 ساکن دائمی جدید در کانادا تا پایان سال 2022 است.

 

بیشترین تعداد درخواست برای مهاجرت به کانادا رسیدگی شده در دسته اقامت موقت قرار دارد. IRCC نزدیک به 700,000 مجوز کار و 670,000 مجوز تحصیل را در سال 2022 پردازش کرد. کانادا همچنین از حدود 251,000 شهروند جدید بین آوریل و نوامبر استقبال کرد.

 

شان فریزر، وزیر مهاجرت، می گوید: «دولت ما تعداد معوقه های همه گیر خود را نزدیک به نیم میلیون کاهش داده است، در حالی که در سال جاری تعداد بی سابقه ای از درخواست های مهاجرت را نیز پردازش کرده است. برای کار، تحصیل، بازدید و یا اقامت در کانادا به کانادا بیایید. از طریق فداکاری و سخت کوشی کسانی است که سیستم مهاجرت ما را اداره می کنند، و تمایل ما برای مدرن سازی و سازگاری، ما می توانیم شهرت کانادا را به عنوان کشوری پذیرا و فراگیر حفظ کنیم.”

 

عقب ماندگی پرونده ها همچنان رو به کاهش است

تا 2 دسامبر سال جاری، IRCC 2.2 میلیون درخواست در فهرست موجودی داشت. داده‌های IRCC از 30 نوامبر نشان می‌دهد که 1.09 میلیون برنامه، کمی بیش از 50 درصد از کل برنامه‌ها، به‌عنوان عقب مانده در نظر گرفته می‌شوند یا در استانداردهای خدمات پردازش نشده‌اند. آخرین داده ها بهبودی نسبت به داده های 3 نوامبر است، زمانی که 2.4 میلیون برنامه در موجودی موجودی وجود داشت و نسبت به 2.6 میلیون در سپتامبر کاهش قابل توجهی داشته است.

 

IRCC می‌گوید که به دلیل تلاش‌ها برای مدرن‌سازی خدمات، همه درخواست‌های جدید حمایت از همسر اکنون در استاندارد خدمات پیش از همه‌گیری 12 ماهه و درخواست‌های جدید اکسپرس اینتری ظرف 6 ماه پردازش می‌شوند. IRCC همچنین 99 درصد از برنامه های عقب افتاده خود برای تمدید کارت اقامت دائم خود را کاهش داده است.

 

تلاش‌های IRCC برای مدرن‌سازی و ساده‌سازی

در طول سال، IRCC با حجم عظیمی از برنامه‌های کاربردی ناشی از محدودیت‌های سفر و تعطیلی دفاتر مربوط به همه‌گیری COVID-19 مقابله کرده است.

 

در پاسخ، IRCC تغییراتی را برای اصلاح ناکارآمدی‌های عملیاتی مانند دیجیتالی کردن برنامه‌ها اعمال کرده است. به عنوان مثال، اکنون درخواست های شهروندی برای افراد بالای 18 سال 100٪ دیجیتال است و از 318000 درخواست شهروندی موجود در فهرست، تنها 28٪ به عنوان عقب افتاده در نظر گرفته می شود.

 

علاوه بر این، این بخش در ماه آگوست اعلام کرد که تا پایان سال 1250 کارمند جدید را برای کمک به ساده‌سازی پردازش درخواست‌ها استخدام خواهد کرد.

 

استانداردهای خدمات

یک برنامه در بک لاگ به این معنی است که در استانداردهای خدمات پردازش نشده است. این استانداردها جدول زمانی یا هدف مورد انتظار را برای مدت زمانی که باید برای پردازش یک درخواست طول بکشد، ارائه می‌کنند. استاندارد خدمات با مدت زمانی که IRCC برای پردازش برنامه ها صرف می کند متفاوت است.

 

هدف IRCC پردازش 80٪ از برنامه های کاربردی در تمام خطوط تجاری در چارچوب استانداردهای خدمات است. استاندارد خدمات بسته به نوع برنامه متفاوت است. به عنوان مثال، درخواست اقامت دائم از طریق برنامه اکسپرس اینتری دارای استاندارد شش ماهه است. برای سایر مشاغل کلاس اقتصادی طولانی تر است. IRCC استاندارد خدمات خود را برای حمایت از خانواده همسر و فرزند 12 ماه اعلام می کند.

 

درخواست های اقامت موقت دارای استانداردهای خدماتی هستند که بسته به نوع درخواست (کار یا تحصیل) و اینکه آیا در داخل کانادا یا از خارج از کشور ارسال شده باشد، بین 60 تا 120 روز متغیر است. IRCC می گوید که آنها اکنون در حال پردازش بیشتر مجوزهای مطالعه جدید در چارچوب استانداردهای خدمات هستند.

 

کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند

برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 با هدف دعوت از پذیرش بیش از 500000 مقیم دائم جدید در کانادا تا پایان سال 2025 در هر سال انجام می شود.

 

هدف بالا در حالی است که کشور به دنبال پر کردن شکاف های فوری در نیروی کار است. پیش بینی می شود که تا سال 2030 تا 9 میلیون کانادایی به سن بازنشستگی می رسند و کانادایی های طبیعی متولد شده به اندازه کافی برای پر کردن مشاغل خالی وجود ندارد.

 

در طول سال گذشته، IRCC اقدامات متعددی را برای افزایش تعداد مهاجرانی که وارد کانادا می شوند، ارائه کرده است. به عنوان مثال، IRCC مجوزهای کار را برای همسران و افراد تحت تکفل کارگران خارجی موقت در سن کار تمدید کرده و سقف 20 ساعت کار در هفته را برای دانشجویان بین المللی برداشته است.

 

همچنین برنامه های مهاجرتی آتلانتیک (AIP) که در اوایل امسال دائمی شد و برنامه آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی توسعه یافته است. علاوه بر این، برنامه آزمایشی تحرک اقتصادی بودجه اضافی برای حمایت از 2000 پناهنده ماهر دریافت کرده است.

 

ابتکارات خاص بخش نیز معرفی شده است، به ویژه در مراقبت های بهداشتی با حذف موانع برای پزشکانی که قبلاً با ویزای کار موقت در کانادا هستند، و همچنین معرفی برنامه شناسایی اعتبار خارجی، که بر حمایت از نیروی کار متمرکز است. ادغام بازار تازه واردان ماهر در بخش بهداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top