کانادا قصد دارد برای تعداد دانشجویان بین‌المللی سقف تعیین کند

کانادا قصد دارد برای تعداد دانشجویان بین‌المللی سقف تعیین کند

کانادا قصد دارد برای تعداد دانشجویان بین‌المللی سقف تعیین کند: شان فریزر که اکنون وظیفه رسیدگی به بحران مسکن در کانادا را بر عهده دارد، می‌گوید که دولت فدرال در حال بررسی تعیین سقف برای تعداد ویزا برای دانشجویان بین‌المللی به منظور کاهش فشار بر بازار مسکن است.

 

تمرکز سیاست‌های مهاجرت بر مشاغل فنی در کانادا

 

شان فریزر، وزیر مسکن، زیرساخت‌ها و جوامع فدرال، روز دوشنبه در شارلوت تاون، به خبرنگاران گفت:

«فکر می‌کنم این یکی از گزینه‌هایی است که باید در نظر بگیریم».
طبق آمار دولت، کانادا در سال گذشته میزبان بیش از 800 هزار دانشجوی بین‌المللی بود.

فریزر، که تا زمان خانه ‌تکانی در کابینه در ماه گذشته وزیر مهاجرت بود، گفت که قصد دارد با دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی گفتگو کند تا دریابد که برای تسهیل یافتن فضای زندگی برای دانشجویان در بازار اجاره‌ای فشرده چه کاری می‌توان انجام داد.

 

او گفت: «اگر دانشگاه‌ها قرار است به پذیرش تعداد بی‌سابقه‌ای از دانشجویان بین‌المللی ادامه دهند، باید اطمینان حاصل کنند که این دانشجویان جایی برای زندگی خواهند داشت.»

 

او همچنین از موسسات آموزش عالی که 5 تا 6 برابر فضای اسکان خود، دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرند، به شدت انتقاد کرد و کار آنها را «استثمار» دانشجوی بین‌المللی خواند.

 

رسیدگی به بحران مسکن یکی از اهداف اصلی کابینه جدید نخست وزیر جاستین ترودو است که برای نشست سنتی قبل از آغاز به کار مجدد پارلمان در ماه آینده تشکیل می‌شود.

 

طبق اعلام شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC)، کانادا باید تا سال 2030 بیش از 5.8 میلیون خانه جدید، از جمله دو میلیون واحد اجاره‌ای، بسازد تا مسکن برای کانادایی‌ها مقرون به صرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top