کدام کشورهای اروپایی بهترین مهارت‌های زبان انگلیسی را دارند؟

کدام کشورهای اروپایی بهترین مهارت‌های زبان انگلیسی را دارند؟

کدام کشورهای اروپایی بهترین مهارت‌های زبان انگلیسی را دارند؟- هر ساله موسسه بین‌المللی «اجوکیشن فرست» (EF) با انتشار فهرستی، کشورهای مختلف را در زمینه شاخص دانستن مهارت زبان انگلیسی رده‌بندی می‌کند. تازه‌ترین فهرست منتشره، حاصل تجزیه و تحلیل نتایج آزمون استاندارد انگلیسی این موسسه در سال گذشته است که ۲.۲ میلیون بزرگسال در آن شرکت کرده‌اند.

 

متوسط درآمد در اروپا: در کدام کشور اروپایی می‌توانید سالی ۷۴‌هزار یورو حقوق بگیرید؟

 

همانند سال ۲۰۲۲، هلند بار دیگر با کسب ۶۴۷ امتیاز جایگاه اول را به خود اختصاص داده و بهترین مهارت‌های زبان دوم (انگلیسی) را هم در اروپا و هم در بین ۱۱۳ کشور در سطح جهان کسب کرده است.

اما کشورهای دیگری نیز در اروپا وجود دارد که اگر به انگلیسی صحبت کنید، احتمالاً مردم آنجا خواهند توانست با شما ارتباط بگیرند. اتریش در میان این کشورهای دارای تسلط «تسلط بسیار بالا» قرار گرفته و با ۶۱۶ امتیاز جایگاه سوم جهانی را کسب کرده است.

کشورهای شمال اروپا شامل دانمارک، نروژ و سوئد در سه رتبه بعدی قرار داشتند و پس از آن بلژیک، پرتغال، آلمان، کرواسی و یونان جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

کشورهای اروپایی با «تسلط بالا» به زبان انگلیسی شامل لهستان، فنلاند، رومانی، بلغارستان، مجارستان، اسلواکی، لیتوانی، لوکزامبورگ، استونی، صربستان، جمهوری چک و سوئیس بودند.

 

در سال ۲۰۲۲ فرانسه با ۵۴۱ امتیاز به «تسلط متوسط» سقوط کرد و در رده ۳۴ قرار گرفت. این در شرایطی است که امسال نیز این کشور پرطرفدار اروپا با کسب ۵۳۱ امتیاز به رتبه ۴۳ در سطح جهانی سقوط کرد، هرچند رتبه ۳۴ فرانسه در اروپا حفظ شده است. این پایین‌ترین رتبه در بین تمام کشورهای اروپای شمالی است که در این مطالعه حضور داشتند.

ایتالیا و اسپانیا نیز در رده‌بندی امسال با ۵۳۵ امتیاز به رده «تسلط متوسط» سقوط کرده‌اند و به طور مشترک در رده ۳۵ جهانی (۳۲ و ۳۳ اروپا) قرار گرفتند. سایر کشورهای اروپایی در رده «تسلط متوسط» عبارت بودند از مولداوی، آلبانی، روسیه، اوکراین و ارمنستان.

مطابق این فهرست، کشورهایی که ممکن است واقعاً در آنها به لحاظ ارتباط گیری با زبان انگلیسی به مشکل برخورد کنید عبارتند از ترکیه (رتبه ۶۶) و آذربایجان (رتبه ۸۳) که هر دو در رده «تسلط کم» قرار می‌گیرند.

یک نکته قابل توجه در رده‌بندی این است که هرچند اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در رتبه‌های پایین‌تری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی قرار دارند، با این حال میزان تسلط به زبان انگلیسی در پایتخت آنها بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top