راه‌های کسب درآمد غیرفعال در کانادا

راه‌های کسب درآمد غیرفعال در کانادا

راه‌های کسب درآمد غیرفعال در کانادا: اگر می‌خواهید  از آزادی مالی بیشتری برخوردار باشید و تعادل بین کار و زندگی خود ایجاد کنید، داشتن منابع غیرفعال درآمد می‌تواند راه‌ حلی برای شما باشد.

 

خدمات برای تازه‌واردان به کانادا

 

یکی از راه‌های ایجاد ثروت، داشتن چندین منبع درآمدی است. به گفته نویسنده و حسابدار برجسته تام کرلی، شصت و پنج درصد از میلیونرها حداقل سه منبع درآمد دارند.

 

درآمد غیرفعال نوعی درآمد است که برای حفظ آن به حداقل تلاش مداوم نیاز است. درآمد غیرفعال اغلب به عنوان راهی برای دستیابی به آزادی مالی بیشتر در نظر گرفته می‌شود، زیرا می تواند یک جریان ثابت درآمد را بدون نیاز به کار مداوم یا مشارکت مستقیم فراهم کند. از جمله راه های کسب درآمد غیر فعال در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

▪️سهامی که سود سهام ارائه می‌دهند: وقتی در dividend stocks سرمایه گذاری کنید، سهام شرکت‌هایی را خریداری می‌کنید که بخشی از درآمد خود را به سهامداران پرداخت می‌کنند. سود سهام معمولاً به صورت سه ماهه پرداخت می‌شود و جریان مالی خوب و ثابتی ارائه می‌دهد.

▪️صندوق‌های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (Real Estate Investment Trusts): صندوق‌های سرمایه گذاری در املاک به شما این امکان را می‌دهد که در املاک دارای بازدهی درآمد، بدون نیاز به مدیریت آنها، سرمایه گذاری کنید.

▪️اوراق قرضه و سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت: این سرمایه‌گذاری‌ها، مانند اوراق قرضه دولتی یا شرکتی و گواهی‌های سرمایه‌گذاری تضمینی (Guaranteed Investment Certificates)، به طور منظم به شما سود می‌دهند و پس از سررسید، اصل سرمایه‌تان را برمی‌گردانند.

▪️املاک اجاره‌ای: وقتی املاک اجاره‌ای می‌خرید، با اجاره دادن آنها به مستاجران  درآمد کسب می‌کنید. شما یک جریان ثابت از درآمد غیرفعال از طریق اجاره به دست خواهید آورد و حتی ممکن است ارزش ملک شما افزایش یابد که خود نیز یک سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

▪️حساب‌های پس‌انداز با سود بالا (high-interest savings accounts): این حساب‌ها که توسط بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری ارائه می‌شوند، نسبت به حساب‌های پس‌انداز معمولی، نرخ‌های سود بیشتری به شما می‌پردازند.

▪️کسب و کارهای آنلاین: این مقوله بسیار متنوع شامل سرمایه گذاری‌هایی مانند ایجاد فروشگاه‌های تجارت الکترونیک و وب سایت‌های بازاریابی وابسته است. هنگامی که کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کردید، می‌توانید از طریق فروش، تبلیغات یا کمیسیون درآمد غیرفعال کسب کنید.

▪️بلاگری: وقتی صفحه‌ای را راه‌اندازی می‌کنید، درباره موضوعی که دوست دارید می‌نویسید و دانش خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید. همانطور که بلاگ شما مورد توجه قرار می‌گیرد، می‌توانید از طریق تبلیغات، پروموت کردن محتواهای دیگر یا بازاریابی وابسته از آن کسب درآمد کنید.

▪️صندوق‌های قابل معامله (ETFها): صندوق‌های قابل معامله، صندوق‌های سرمایه گذاری هستند که ترکیبی از سهام، اوراق قرضه یا سایر دارایی ها را در اختیار دارند. آنها در بورس اوراق بهادار مانند سهام عادی معامله می‌شوند. با سرمایه گذاری در ETF‌ها، می‌توانید به راحتی سبد خود را متنوع کنید و از طریق سود سهام و افزایش سرمایه بالقوه، درآمد غیرفعال کسب کنید.

▪️دستگاه‌های فروش خودکار (wending machines): اگر ماشین‌های فروش خودکار داشته باشید می‌تواند درآمد غیرفعال داشته باشد. همانطور که مردم اقلامی را از این دستگاهها خریداری می‌کنند، شما درآمد غیرفعالی از فروش به دست خواهید آورد.

▪️کانال یوتیوب: راه اندازی یک کانال یوتیوب به معنای ایجاد و به اشتراک گذاری ویدیو در مورد موضوعی است که به آن علاقه دارید. همانطور که کانال شما بینندگان و اعضا را جذب می‌کند، می‌توانید از طریق تبلیغات، حمایت مالی یا حتی بازاریابی وابسته از آن کسب درآمد کنید.

▪️عکاسی و فیلمبرداری برای استاک‌های عکس و فیلم: اگر استعداد عکاسی یا فیلم‌برداری دارید، می‌توانید تصاویر یا فیلم‌های خود را در پلتفرم‌های استاک عکس و ویدیو بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top