کشورها و مناطقی در دنیا که برای مهاجرت به آنجا در سال 2022  به شما پول می دهند

نه، ما این را نمی‌سازیم – واقعاً ایالت‌ها، شهرها و کل کشورها وجود دارند که برای نقل مکان به شما پول می‌دهند. در برخی موارد، آنها به مهاجران و عشایر دیجیتال کمک هزینه راه اندازی کسب و کار ارائه می دهند تا کارآفرینان بیشتری را برای مهاجرت به این منطقه تشویق کنند. دیگران مشوق های مالی مختلفی ارائه می دهند اگر بتوانید ملکی را باسازی کنید یا به سادگی متعهد شوید که چند سال در آنجا زندگی کنید.

 

چه یک مهاجر باتجربه باشید یا یکی از بسیاری از افرادی باشید که اکنون پدیده کار از راه دور پس از همه گیری را به عنوان یک هنجار جدید پذیرفته اند، چند مکان وجود دارد که می تواند قدم بعدی ایده آل برای شما و خانواده شما باشد. اما داشتن گزینه زندگی در هر نقطه از جهان می تواند دلهره آور باشد. به همین دلیل است که ما برخی از بهترین مکان‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تا در سال 2022 به آنجا بروید تا تصمیم بگیرید که چالش بزرگ بعدی خود را کجا پیدا کنید.

 

در این مقاله:

“شهرهای زوم” چیست؟

ایالت های ایالات متحده که برای مهاجرت به آنجا به شما پول می دهند

کشورهای دیگر به شما پول می دهند تا به آنجا بروید

کشورهایی که برای کارآفرینان و استارت آپ ها هزینه می کنند

مکان هایی که برای بازسازی خانه به شما پول می دهند

“شهرهای زوم” چیست؟

اصطلاح « zoom towns» در سال‌های اخیر ابداع شده است، این به جوامعی اطلاق می‌شود که به دلیل هجوم کارگران از راه دور که به منطقه می‌آیند، قیمت خانه‌ها به طور ناگهانی افزایش یافته است. بخش «« zoom»  شهرهای زوم ، البته به نرم‌افزار کنفرانس ویدیویی محبوبی اشاره دارد که در چند سال اخیر رونق بسیاری یافته است. پس جای تعجب نیست که از زمان همه‌گیری کووید-19، افزایش قابل توجهی در این نوع مهاجرت وجود داشته است، با توجه به اینکه تعداد زیادی از کارفرمایان اکنون کار از راه دور را عادی می‌کنند و در مزایای کارکنان خود تجدید نظر می‌کنند. حتی اگر در خارج از کشور بازنشسته می شوید، می توانید حقوق بازنشستگی بگیرید.

 

بخش بزرگی از مهاجران از رفتن به مقاصد تعطیلات معمولی که مناظر باورنکردنی یا گزینه ای برای لذت بردن منظم از سرگرمی های مورد علاقه خود را ارائه می دهند، لذت برده اند. این می تواند به معنای حرکت به هر جایی از استراحتگاه های اسکی گرفته تا جزایر دورافتاده باشد که بهترین سواحل موج سواری را ارائه می دهند. با این حال، یک روند رو به افزایش در مقامات محلی (و حتی کل کشورها) وجود دارد که مهاجران را برای مهاجرت به منطقه تشویق می کنند.

 

چرا بعضی جاها به شما پول می دهند تا به آنجا بروید؟

هر شهر، ایالت یا کشور برنامه خاص خود را برای جذب ساکنان جدید دارد، اما برخی از رایج ترین دلایل عبارتند از:

جمعیت کم

اقتصاد رو به زوال

املاک فرسوده

 

دلایل هر چه باشد، هرگز زمان بهتری برای استفاده از شهر زوم و شروع یک چالش یا ماجراجویی جدید برای خودتان وجود نداشته است.

 

ایالاتی در آمریکا که در سال 2022 به شما برای نقل مکان به آنجا پول می دهند

انواع سبک های زندگی در ایالات متحده وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید. با افزایش کار از راه دور (و قرار است در سال 2022 افزایش یابد)، در حال حاضر انگیزه های مختلفی برای دعوت از کارگران راه دور و مهاجران برای زندگی در یک ایالت جدید وجود دارد. در اینجا برخی از انتخاب های برتر ما در مورد بهترین ایالت های ایالات متحده وجود دارد که برای مهاجرت به آنجا در سال 2022 به شما پول می دهند:

 

اوکلاهاما – کمک مالی تا سقف 10000 دلار دریافت کنید

مینه سوتا – 2500 دلار برای هزینه های جابجایی، فضای کار رایگان و موارد دیگر

آلاسکا – 1600 دلار و بدون مالیات بر درآمد

ورمونت – کمک هزینه 10000 دلاری طی دو سال

کانزاس – تا 15000 دلار اگر بخشی از طرح انتخاب توپکا باشد

آیووا – 10000 دلار و بسته خوش آمدگویی برای خرید خانه خود در آنجا

تنسی – بسته های مختلف پشتیبانی جابجایی (فقط برای برنامه نویسان)

 

1/ اوکلاهاما

ایالت جنوبی اوکلاهاما (در شمال تگزاس) برخی از بهترین زیبایی های طبیعی آمریکا را دارد و همچنین خانه بسیاری از مشاغل مبتکرانه است. اگر می خواهید این چیزها را تجربه کنید، می توانید برای لذت بردن پول دریافت کنید. با تبدیل شدن به یک کارگر از راه دور در دومین شهر اوکلاهاما، تولسا، می توانید کمک هزینه ای تا سقف 10000 دلار دریافت کنید.

 

Tulsa Remote  در جستجوی عشایر دیجیتالی است که واجد شرایط هستند تا کارهای از راه دور خود را به شهر بیاورند. در ازای آن، آنها فضای رایگان روی میز، رویدادهای شبکه و – مهمتر از همه – 10000 دلار را به عنوان یک مبلغ نقدی برای یک خانه جدید یا به عنوان کمک هزینه ماهانه برای کمک به شما در هنگام راه اندازی کار خود ارائه می دهند.

 

2/ مینه سوتا

تا به حال در مورد شهر Bemidji چیزی شنیده اید؟ نه؟ خوب، با جمعیت فقط 14000 نفر، ما به سختی می توانیم شما را راضی کنیم. اما باز هم، دقیقاً به همین دلیل است که شهر مشتاق جذب عشایر دیجیتال است.

 

این شهر  بسته 218 Relocate را به ساکنان احتمالی ارائه می دهند. این شامل حداکثر 2500 دلار برای پوشش هزینه های جابجایی، یک فضای کار مشترک رایگان و دسترسی به برنامه Community Concierge  است تا به شما در راه اندازی و رشد کسب و کارتان کمک کند.

 

ظاهرا، Bemidji برخی از سریع‌ترین سرعت‌های اینترنت را در آمریکا دارد، که آن را به مکانی ایده‌آل برای راه‌اندازی یک تجارت از راه دور تبدیل می‌کند.

 

3/ آلاسکا

اگر شما و خانواده‌تان همیشه شیوۀ زندگی سخت و پیچیده ای داشته‌اید، آلاسکا می‌تواند مکانی برای شما باشد.

 

اگر مناظر خیره کننده و حیات وحش آلاسکا برای جذب شما به آنجا کافی نبود، اگر در سال 2022 به آنجا نقل مکان کنید، می توانید از کمک هزینه نقدی سالانه به عنوان انگیزه بهره مند شوید.

 

آیا آلاسکا واقعاً برای نقل مکان به آنجا به شما پول می دهد؟ آره! سود سهام دائمی صندوق در سال 1976 به عنوان راهی برای تقسیم سود نفت ایالت با مردم محلی آلاسکا تأسیس شد.

 

آلاسکا برای زندگی در آنجا در سال 2022 چقدر به شما می پردازد؟ اگر برای یک سال کامل در ایالت زندگی می کنید و واجد شرایط دریافت کمک هزینه هستید، می توانید حدود 1600 دلار به خانه ببرید.

 

4/ورمونت

ورمونت به خاطر زیبایی طبیعی دست نخورده و زمستان های سختش مشهور است. شاید تعجب کنید که بدانید این شهر کوچک دارای جمعیت بالایی است (با جمعیتی حدود 625000 نفر). این شهر طرح کمک هزینه کارگر از راه دور 10000 دلار (در طی دو سال) ارائه می دهد.

 

5/ کانزاس

توپکا (پایتخت کانزاس) با کمک هزینه ای تا سقف 15000 دلار به دنبال جذب متخصصان جوان با استعداد بیشتری به این منطقه است! از طرف دیگر، کارگران از راه دور می توانند بیش از 5000 دلار آمریکا دریافت کنند.

 

درخواست برای این مشوق ها ساده است – همه این کارها از طریق یک فرم آنلاین انجام می شود و برخی از الزامات کلیدی عبارتند از:

 

تایید کنید که شهر محل اقامت اصلی شما خواهد بود

سند اجاره یا خرید ملک جدید شما

از کارفرمای خود تأییدیه دارید (در صورت نیاز)

توپکا دارای فضایی خانوادگی دوستانه است و تعادل خوبی بین زندگی شهری و طبیعت دارد (به عنوان مثال دارای مکان های زیادی برای ماهیگیری یا باغ های گیاه شناسی زیبا…).

 

6/ آیووا

نیوتن، آیووا از سال 2014 برای مسکن با کیفیت بهتر تلاش کرده است. آنها سخت تلاش کرده اند تا شرایط زندگی را بهبود بخشند تا جامعه خود را رشد دهند. به عنوان بخشی از این انگیزه، آن‌ها به هر کسی که خانه‌ای (190000 دلار یا بیشتر) می‌خرد، بسته «به نیوتن خوش آمدید» و همچنین 10000 دلار پول نقد پیشنهاد می‌کنند. در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

7/ تنسی

Chattanooga در تنسی در حال اجرای یک برنامه GeekMove است (بله، واقعا). این فقط شماره 7 در لیست ما است زیرا فقط برای برنامه نویسان کامپیوتر و/یا توسعه دهندگان در دسترس است. این طرح بسته‌های دقیقی را مشخص نمی‌کند، اما این فرصت را دارد که برای پشتیبانی جابجایی به طرق مختلف رقابت کند. برای واجد شرایط بودن، کارفرمایی که برای کار درخواست می کنید باید در این طرح ثبت نام کرده باشد و شما در حال حاضر حداقل 50 مایل دورتر از چاتانوگا زندگی می کنید. در وب سایت The Gig City بیشتر بیاموزید.

شهرها و کشورهای دیگری که برای مهاجرت به آنجا به شما پول می دهند

کدام کشورها برای مهاجرت به شما پول می دهند؟ البته، ایالات متحده ایالت های زیادی برای انتخاب دارد، اما کشورهای فوق العاده دیگری که برای مهاجرت در سال 2022 به شما پول می دهند عبارتند از:

 

اسپانیا

سوئیس

ایتالیا

ایرلند

شیلی

موریس

یونان

کرواسی

 

ما این بخش ها را تقسیم کرده ایم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

 

اسپانیا

اسپانیا کشوری متنوع و زیباست که هر منطقه ای طعم و فرهنگ محلی خود را دارد.

 

تبدیل سریع اسپانیا از یک جامعه کشاورزی به یک جامعه شهری در اواخر قرن بیستم باعث شد بسیاری از مردم املاک خود را در روستاهای سنتی (پوبلوها) به نفع شهرهای بزرگ رها کنند.

 

امروز، خانه‌ها و مشاغلی که آنها پشت سر گذاشته‌اند همچنان پابرجا هستند و به  نوسازی نیاز دارند – به همین دلیل است که بسیاری از شوراهای محلی این وظیفه را بر عهده گرفته‌اند که با تشویق افراد ماهر برای نقل مکان به شهر‌هایشان را احیا کنند.

 

یکی از این مکان‌ها شهر پونگا در آستوریاس است که به خانواده‌ها 3000 یورو برای کمک به اقامت در آن به علاوه 3000 یورو اضافی برای هر نوزاد متولد شده در شهر دریافت خواهند کرد.

 

دیگری روبیا در کوه های گالیسیا است. این شهرستان درآمد شما را با 100-150 یورو اضافی در ماه تکمیل می کند.

 

شما حتی می توانید کل دهکده خود را در اسپانیا با قیمتی کمتر از قیمت یک خانه شهری در یکی از شهرهای بزرگ خریداری کنید – اما فقط در صورتی که مایل باشید پول خود را برای زنده کردن یک روستا سرمایه گذاری کنید.

 

سوئیس – آلبینن

اگر قرار گرفتن در لیست ما برای 5 مکان برتر برای نقل مکان در سال 2022 کافی نبود، مهاجران زیر 45 سال ممکن است با پیشنهاد دریافت 25200 دلار برای نقل مکان به روستای دورافتاده آلبینن وسوسه شوند.

 

برای افزایش جمعیت شهر، شورای آلبینن به بزرگسالان مشوق های نقدی زیادی برای نقل مکان به آنجا ارائه می‌کند، در حالی که کودکان نیز می‌توانند در صف دریافت 10000 دلار درآمد بادآورده باشند.

 

پس مشکل چیست؟

شما باید متعهد شوید که حداقل 10 سال بمانید. علاوه بر این، فقط ساکنان سوئیس می توانند پاداش دریافت کنند. این بدان معناست که شما باید در کل 12 سال در سوئیس زندگی کرده باشید (یا 5 سال با مجوز نوع B)، یا با یک فرد سوئیسی ازدواج کرده باشید و درخواست شهروندی خود را قبل از پایان 10 سال تکمیل کرده باشید.

 

اما اجازه ندهید که شما را نگران کند. با هوای تازه و آلپاین و پتانسیل برخورداری از یکی از بالاترین حقوق مهاجران در جهان، شاید زندگی در آلبینن همان چیزی باشد که شما و خانواده تان به دنبال آن هستید.

 

ایتالیا

ایتالیا به خاطر مناظر متحرک، غذاهای فوق‌العاده و آب و هوای فوق‌العاده‌اش مشهور است. چیزی که برخی از مردم نمی دانند این است که ایتالیا در مدیریت جمعیت خود در مناطق خاصی با مشکل مواجه است. بیشتر نسل‌های جوان برای یافتن کار، تحصیل یا فقط برای یک شب/زندگی اجتماعی نشاط‌آورتر از روستاهای آرام مهاجرت کرده‌اند.

 

کدام روستاها و مناطق ایتالیایی به شما برای مهاجرت به آنجا پول می دهند؟

 

کاندلا

روستای قرون وسطایی جالب Candela که در منطقه باشکوه آپولیا ایتالیا واقع شده است، به دلیل زیبایی خیره کننده و شیوه زندگی آسان، لقب «ناپل کوچک» را به خود اختصاص داد. متأسفانه، این شیوه زندگی در طول قرن بیستم رو به زوال رفت و شهردار را مجبور کرد تا یک طرح تشویقی برای بازگرداندن جمعیت – و فرهنگ – این شهرک شبه ناپولیتی اجرا کند.

 

به عنوان ساکن کاندلا، می توانید در یکی از امن ترین شهرهای ایتالیا زندگی کنید و در تمام فعالیت های محلی مانند اسب سواری در دره های زیبای محلی شرکت کنید.

 

بهتر از این، می توانید طیف وسیعی از مشوق های نقدی را انتخاب کنید. مجردها 800 یورو و زوج ها 1200 یورو دریافت می کنند، در حالی که خانواده ها می توانند تا 2000 یورو برای نقل مکان به کاندلا دریافت کنند. اعتبارات مالیاتی نیز برای کمک به پوشش هزینه خدماتی مانند دفع زباله در دسترس است.

 

تنها شرط این است که شما باید برای اقامت رسمی در کاندلا درخواست دهید و حداقل 7500 یورو حقوق داشته باشید.

 

سانتو استفانو دی سسانیو

اگر این انگیزه برای شما کافی نیست، دیگر شهرهای ایتالیا شروع به پیروی از این روش می کنند. سانتو استفانو دی سسانیو در منطقه آبروزو اخیراً شروع به ارائه کمک های مالی تا سقف 44000 یورو برای تشویق ساکنان جدید 18 تا 40 ساله برای زندگی در خیابان های سنگ فرش شده آن کرده است.

 

این طرح برای ساکنان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا با کارت اقامت ایتالیا باز است و از ساکنان جدید انتظار می رود که یک کسب و کار باز کنند و حداقل به مدت 5 سال بمانند.

 

کالابریا

کالابریا که اخیراً به این لیست پیوسته است. منطقه کالابریا “انگشت” شکل چکمه ایتالیایی را تشکیل می دهد. چندین روستا شاهد کاهش شدید جمعیت بوده اند (بعضی از آنها کمتر از 2000 نفر ساکن هستند).

 

متقاضیان برای درخواست باید کمتر از 40 سال داشته باشند، اما برای دو تا سه سال حق دریافت 1000 تا 800 یورو را دارند. این معادل 28000 یورو (یا 33000 دلار) است!

کشورهایی که برای شروع یک کسب و کار به شما پول می دهند تا به آنجا مهاجرت کنید

 

ایرلند

جزیره زمردی فریاد می‌زند که کارآفرینان باهوشی بیایند و کسب‌وکارهای جدیدی را راه‌اندازی کنند – به طوری که آنها یک صندوق سرمایه‌گذاری راه‌اندازی کرده‌اند تا جوانان باهوش را جذب کنند.

 

درست است – می توانید سرمایه اولیه خود را مستقیماً از دولت ایرلند دریافت کنید! این طرح، Enterprise Ireland، برای حمایت از ایجاد شغل و درآمد صادراتی از ایرلند طراحی شده است. برای درخواست، لازم نیست ایرلندی باشید، اما باید شرکت خود را در ایرلند ثبت کنید.

 

همچنین باید نشان دهید که شرکت شما قادر به ایجاد حداقل 10 شغل و فروش 1 میلیون یورو در 3 سال اول است (لیست کامل معیارها را ببینید).

 

سال گذشته، این طرح بیش از 120 میلیون یورو به کسب و کارهای نوپا اعطا کرد. این شامل مجموعه ای از بسته های محرک برای حمایت از این سازمان های نوپا از طریق COVID-19 بود.

 

گذشته از کمک های مالی ارائه شده، ایرلند همچنین به دلیل مالیات کم شرکت و روابط مستمر بین بریتانیا و اتحادیه اروپا، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای شروع یک تجارت، شهرت زیادی پیدا کرده است.

 

شیلی

آیا کوه های نفس گیر، شهرهای ساحلی عجیب و غریب و نوشیدنی های خوب جذاب هستند؟ پس چرا شیلی را خانه خود نمی کنید؟

 

اگر یک ایده کارآفرینی پیشرفته دارید، می‌توانید تا سقف 300000 دلار بودجه CLP، مشوق‌ها و برنامه‌های شتاب ارائه شده توسط استارت‌آپ شیلی درخواست دهید.

 

این طرح که توسط آژانس توسعه اقتصادی شیلی اجرا می‌شود، درست مانند طرح سنتی صندوق استارت‌آپ شما عمل می‌کند و برنامه‌های سالانه آن توسط گروهی از سرمایه‌گذاران تامین می‌شود.

 

این طرح وعده تقسیم جنسیتی یکنواخت را می دهد، بنابراین 50 درصد از همه درخواست های تایید شده برای سازمان های تحت رهبری زنان خواهد بود.

 

موریس

این جزیره زیبا (درست در شرق ماداگاسکار) 20000 روپیه موریس به هر کسب و کار نوپایی که به آنجا نقل مکان می کنند ارائه می دهد. این بهشت ​​کوچک با حیات وحش دریایی زیبا و آب و هوای غبطه‌انگیز است. برای واجد شرایط بودن برای این کمک هزینه، شما فقط باید یک ایده تجاری منحصر به فرد و سودآور را به یک کمیته نشان دهید.

 

همچنین مشوق های بالقوه دیگری نیز در دسترس است. به عنوان مثال، اگر بتوانید فارغ التحصیلی را استخدام کنید که در طرح SME در موریس ثبت نام کرده است – کل دستمزد آنها می تواند برای یک سال تامین شود (تا 14000 روپیه موریس).

مکان هایی که اگر ملکی را بازسازی کنید، برای نقل مکان به شما پول می دهند

چه یک حرفه ای باشید یا یک تاجر حرفه ای، اگر به دنبال خانه ای در خارج از کشور هستید، این مکان ها هزینه مسکن/زمین را به شما پرداخت می کنند یا به طور قابل توجهی به قیمت ملک کمک مالی می کنند.

 

خانه های 1 یورویی ایتالیا

ایتالیا قبلاً فهرست کشورهایی را که برای نقل مکان به شما پول می‌دهند (برای ارائه مزایای نقدی برای کسانی که نقل مکان می‌کنند) ساخته است، با این حال، در سال‌های اخیر آنها همچنین برای فروش خانه‌های زیبا (هرچند ویران) تنها به قیمت 1 یورو خبرساز شده‌اند. ! در حالی که این به طور صریح پرداختی برای نقل مکان به منطقه نیست، اما معمولاً برای کسانی که امیدوار بودند به هر حال به کشور نقل مکان کنند، پس انداز قابل توجهی است.

 

البته، به عنوان بخشی از پروژه، از صاحبان خانه جدید انتظار می رود که ملک خود را در یک بازه زمانی معقول (معمولاً حدود 3 سال یا بیشتر) بازسازی کنند. ایتالیا این طرح خانه 1 یورویی را راه اندازی کرده است تا خون جوان را به برخی از مناطق سالخورده خود هدایت کند و اقتصاد آنها را تقویت کند. مکان های محبوب شرکت کننده در این پروژه عبارتند از:

سیسیل

ساردینیا

آبروزو

میلانو

 

مشکل چیست؟ از آنجایی که انگیزه برای تشویق توسعه ملک وجود دارد، معمولاً بندهایی وجود دارد که اطمینان حاصل شود که پروژه خود را زودتر شروع می کنید. برخی از نمونه ها عبارتند از:

 

سپرده 5000 یورویی

جریمه در صورت عدم ارائه برنامه در مدت 6 ماه (در برخی موارد 10000 یورو)

اگر کار روی ملک در سال اول شروع نشود جریمه می شود

 

با این حال، هر منطقه رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و اگر به طور قانونی قصد انجام کار را دارید، می‌توانید پس انداز بزرگی داشته باشید!

 

آنتی کیترا، یونان

جزیره Antikythera در دریای اژه شاید بیشتر به دلیل نامگذاری خود به یکی از مشهورترین اکتشافات باستان شناسی از دوران باستان شناخته شده است: اولین “رایانه آنالوگ”، معروف به مکانیسم Antikythera.

 

با این حال، خود جزیره چندان مشهور نیست. از آنجایی که تنها حدود 70 نفر در آن زندگی می‌کنند، و به شدت فاقد زیرساخت‌های اولیه بود.

 

اما این سرنوشت اکنون شروع به تغییر کرده است. امروزه، این جزیره محل استقرار PANGEA، یک مرکز تحقیقاتی تغییرات آب و هوایی است و به آرامی شروع به بازسازی جمعیت خانواده های جوان خود می کند.

 

بسیاری از این افراد برای مهاجرت از سرزمین اصلی یونان تشویق شدند. خانواده های جدید در صف دریافت مسکن رایگان و یک قطعه زمین برای ساخت و ساز به اضافه کمک هزینه ماهیانه 500 یورو به مدت 3 سال هستند.

 

لگراد، کرواسی

لگراد زمانی مرکز فعالیت و دومین روستای پرجمعیت کرواسی بود. اما در طول قرن گذشته شاهد کاهش شدید جمعیت بوده است و اکنون با فروختن خانه‌های خود به قیمت 1 کونا (حدود 16 سنت آمریکا) ساکنان جدید را جذب کرده است.

 

اکثر آنها به کار قابل توجهی نیاز دارند، اما ایالت همچنین مایل است بیش از 4000 دلار برای بازسازی نیز هزینه کند! با این حال، باید از نظر مالی ثبات داشته باشید، زیر 40 سال، و مایل به ماندن بیش از 15 سال باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top