کلاس تجربه کانادا (Canadian Experience Class) چیست؟

کارگران ماهر و دانشجویان خارجی کانادا ممکن است واجد شرایط یک مسیر سریع برای اقامت دائم باشند – کلاس تجربه کانادایی (CEC).

از سال 2008، این برنامه (بخشی از سیستم اکسپرس انتری) به کارگران ماهر خارجی و دانشجویان بین المللی که از موسسه ای در کانادا فارغ التحصیل شده اند، این فرصت را می دهد که اقامت دائم و در نهایت شهروند شوند.

 

فرصت های شغلی کانادا همچنان در حال افزایش است/ مشاغل مورد نیاز
چگونه از ایران به کانادا مهاجرت کنیم: بهترین روش های مهاجرتی برای ایرانیان

 

چه کسانی واجد شرایط CEC هستند؟
برای واجد شرایط بودن برای CEC باید معیارهای سه دسته را داشته باشید:

سطوح زبان مورد نیاز برای شغل خود را برای هر توانایی زبانی برآورده کنید. نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن. آزمون های زبان تا دو سال پس از شرکت در برنامه های CEC معتبر هستند و باید در روز ارسال معتبر باشند.

حداقل یک سال تجربه کاری ماهر در کانادا در سه سال گذشته قبل از درخواست داشته باشید. این نیاز را می توان با موارد زیر برآورده کرد: شغل تمام وقت: سی ساعت در هفته به مدت دوازده ماه (1560 ساعت کاری). یا مدت زمان مساوی در یک موقعیت کاری پاره وقت (شخص می تواند به تعداد مشاغل پاره وقت که برای برآورده کردن این نیاز لازم است کار کند) یا کار تمام وقت در بیش از یک شغل (سی ساعت در هفته در بیش از یک شغل. شغل معادل 1560 ساعت کار).

تجربه کاری خود را با کار در کانادا در شرایط اقامت موقت با مجوز کار به دست آورده اید.

توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن برای CEC، طبقه بندی خاصی تحت رده شغلی ملی (NOC) مورد نیاز است. سیستم NOC این است که چگونه دولت مشاغل را بر اساس وظایف شغلی و کاری که یک فرد انجام می دهد طبقه بندی می کند. برای واجد شرایط بودن برای CEC باید شغلی در NOC 0، A یا B داشته باشید.

 

دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی اختصاصی کانادا (DLI) فارغ التحصیل می شوند، می توانند پس از یک سال کار مجاز تحت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) درخواست دهند. این نیز راهی برای بهبود رتبه شما در استخر اکسپرس اینتری است.

 

دانشجویان خارجی می‌توانند برای مقاصد مهاجرتی از یک مؤسسه تعیین‌شده، یک «ارزیابی اعتبار آموزشی» (ECA) را تکمیل کنند تا تعیین کنند که چگونه تحصیلات آنها معادل یک گواهی، مدرک، یا دیپلم کامل شده از یک مؤسسه متوسطه یا بعد از متوسطه کانادا است.

 

چه کسانی واجد شرایط CEC نیستند؟
داوطلبان، کارآموزان بدون حقوق و افراد خوداشتغال واجد شرایط این برنامه نیستند. ساعات کاری که به عنوان یک دانشجوی تمام وقت به دست می آید نیز معیاری برای واجد شرایط بودن نیست (حتی اگر این ساعات کار تعاونی باشد).

 

علاوه بر این، ساعات کاری بیش از 30 در هفته محاسبه نمی شود، به این معنی که تجربه کاری باید در طول 52 هفته جمع آوری شود.

 

علاوه بر این، نمی توانید برای زندگی در کبک برنامه ریزی کنید. این استان سیستم مهاجرتی خود را دارد و کارگران ماهر خود را تحت برنامه هایی مانند برنامه کارگران ماهر منظم کبک (QSWP) و برنامه تجربه کبک (PEQ) انتخاب می کند.

 

در نهایت، شما باید گواهینامه های پزشکی و امنیتی را بگذرانید تا نشان دهید که در کانادا قابل پذیرش هستید. کاندیداهای دارای سوابق کیفری ممکن است اجازه مهاجرت به کانادا را نداشته باشند، اما گزینه هایی برای غلبه بر عدم پذیرش کیفری وجود دارد.

 

مراحل بعدی برای درخواست چیست؟
هنگامی که واجد شرایط بودن خود را برای درخواست CEC مشخص کردید، باید:

اسناد را برای نمایه خود آماده کنید. از جمله گذرنامه/سند مسافرتی. نتایج آزمون زبان؛ مدرک تحصیلی/گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی کانادا؛ نامزدی استانی (در صورت واجد شرایط بودن)؛ پیشنهاد شغلی کتبی (در صورت دریافت) / گواهی تجربه کار / گواهی صلاحیت در یک شغل تجاری توسط یک قلمرو استانی کانادا (در صورت دریافت)؛ و اثبات وجوه

اگر یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت کردید، باید برای درخواست اقامت دائم پاسخ دهید.
کلاس تجربه کانادا مسیر سریعی را برای اقامت دائم برای کسانی که تجربه کار کانادایی دارند فراهم می کند و یکی از اصلی ترین راه ها برای مهاجرت افراد به کانادا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top