کمبود نیروی کار در انگلیس باعث هدررفت موادغذایی می‌شود/ صدور ۳۸ هزار ویزا را برای کارگران فصلی

گزارش اتحادیه کشاورزان نشان می دهد حداقل ۲۲ میلیون پوند میوه و سبزیجات در سال جاری تاکنون هدر رفته است و همچنین ۶۰ میلیون پوند (۹۹.۲ میلیون دلار سنگاپور) غذا در مزارع به دلیل کمبود نیروی کار هدر رفته است.

 

تام برادشاو، معاون رئیس اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس گفت: این که غذای باکیفیت و مغذی در زمانی که خانواده‌ها در سرتاسر کشور به دلیل هزینه‌های سرسام‌آور زندگی با مشکل روبه‌رو می‌شوند، هدر می‌رود، بسیار مهم است.

 

بر اساس یک مطالعه اتحادیه بر روی کشاورزان، ۴۰ درصد شکایت داشتند که به دلیل کمبود جمع‌کننده خسارت دیده‌اند و تنها ۲۲ میلیون پوند میوه و سبزیجات از ژانویه تا ژوئن از دست داده‌اند.

 

اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس گفت که ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی از اعضای آن گفتند که در نتیجه کمبود نیروی کار متحمل ضرر و زیان شده‌اند. این مشکلات به دلیل عدم حضور برخی از کارکنان در محل کار یا ترک زودهنگام بدتر شد. از آنجایی که نظرسنجی آن تنها یک سوم از بخش باغبانی بریتانیا را نشان می‌دهد، ممکن است ۶۰ میلیون پوند غذا هدر رفته باشد.

 

برگزیت با دشوارتر کردن کار مزارع برای استخدام کارگران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کمبود کمک کرده است و آزادی رفت‌وآمد پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه به پایان رسید. اوکراینی‌ها به طور موقت تا حدودی این شکاف را پر کرده بودند، اما از زمان حمله روسیه به کشورشان در فوریه، بسیاری از آنها در سرزمین خود گیر افتاده‌اند.

 

برای غلبه بر کمبودها، بریتانیا مجبور شده است از کشورهایی مانند اندونزی، فیلیپین و ازبکستان و همچنین آفریقای جنوبی نیرو جذب کند. برادشاو گفت: آب وهوای خشک طولانی‌مدت و دمای بی‌سابقه، یک محیط رشد بسیار چالش برانگیز برای میوه‌ها و سبزی ما ایجاد کرده است.

 

بر اساس خبرگزاری فرانسه، این اتحادیه می‌گوید که گسترش طرح کارگران فصلی بریتانیا برای اطمینان از تکرار آنچه برادشاو امسال «سطح ویرانگر ضایعات موادغذایی در سال آینده» نامید، حیاتی است.

 

بریتانیا امسال حدود ۳۸ هزار ویزا را برای کارگران فصلی ارائه کرد اما این بخش می‌گوید که نیاز به دو برابر بیشتر از ۷۰هزار ویزا دارد.

برادشاو گفت: این نظرسنجی نشان داده است که دسترسی به نیروی کار مورد نیازشان چقدر برای پرورش‌دهندگان میوه و سبزی ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top