گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران

گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران

اگر شما برنامه دارید به کشور آلمان سفر کنید، باید برای اخذ ویزای لازم به گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران مراجعه کنید. برای این کار، شما نیاز به گرفتن وقت قبلی دارید. در اینجا، ما به شما نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران را توضیح می دهیم.

 

گرفتن وقت سفارت آلمان از ویزامتریک

به طور کلی شرکت ویزامتریک انجام امور دیپلماتیک آلمان در کشورهای دیگر و همچنین ارائه برخی از خدمات مربوط به درخواست ویزا و روادید و دیگر خدمات کنسولی آلمان در آن کشور را برعهده دارد. از این رو، شعبه ویزامتریک در ایران هم، خدمات درخواست ویزای شینگن آلمان را به نمایندگی از سفارت آلمان بر عهده دارد تا مراجعین به سفارت آلمان، برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای شینگن آلمان، از طریق دفتر این شرکت با سفارت آلمان در ارتباط باشند.

 

درخواست ویزای نوع D و اقامت بلند مدت بیش از ۹۰ روز در آلمان (به عنوان مثال برای تحصیلات دانشگاهی، کار و یا پیوست به خانواده) همچنان می‌بایست منحصراً نزد سفارت آلمان ارائه شود.

 

در روند دریافت ویزا و اقامت در آلمان باید چند هزینه ضروری را پرداخت کرد. اولین بخش از هزینه دریافت ویزامتریک آلمان، هزینه ای است که متقاضیان باید برای رزرو وقت از سفارت آلمان بپردازند. این هزینه برای هر فرد 600 یا 900 هزار تومان می باشد که می بایست به حساب شرکت واریز گردد. البته این نکته را باید در نظر داشت که این هزینه قابلیت استرداد به متقاضی دارد.

 

هنگام رزرو نوبت سفارت، متقاضیان علاوه بر به همراه داشتن مدارک لازم می بایست یک فرم بازگشت مبلغ را نیز تکمیل نمایند. این مدارک در هنگام مراجعه به ویزامتریک آلمان تحویل داده شده و بر طبق قوانین گفته شده در نهایت پس از حدود 5 روز کاری مبلغ پرداخت شده می بایست به حساب متقاضی بازگردانده شود.

 

بخش دوم هزینه دریافت ویزامتریک آلمان، مرتبط با هزینه بررسی مدارک و درخواست فرد می شود که به اختصار به آن هزینه ویزامتریک نیز گفته می شود. مبلغ ویزامتریک با توجه به سنین افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.

 

متقاضیان باید دقت داشته باشند که هنگام مراجعه به ویزامتریک این هزینه باید از قبل به صورت نقدی و با واحد یورو آماده شده باشد، زیرا پرداخت از طریق کارت بانکی امکان پذیر نیست. جدول زیر جزئیات هزینه ویزامتریک برای سنین مختلف را نشان می دهد.

 

شما میتوانید دریافت وقت فوری و عادی سفارت دیگر کشورها به این صفحه مراجعه کنید.

 

مراحل گرفتن وقت سفارت آلمان از سایت سفارت

1- ورود به سایت وزارت خارجه آلمان: ابتدا باید به سایت وزارت خارجه آلمان به آدرس www.auswaertiges-amt.de مراجعه کنید.

2- انتخاب بخش کشور: در بخش “خدمات برای ایرانیان” روی لینک “سفارت آلمان در تهران” کلیک کنید.

3- گزینه “خدمات کنسولی” را انتخاب کنید.

4- گرفتن وقت: در این قسمت، شما می توانید وقت ملاقات خود را با کارشناس سفارت آلمان در تهران انتخاب کنید. برای این کار، باید تاریخ و ساعت مناسب را انتخاب کنید و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.

5- پرداخت هزینه: پس از انتخاب وقت ملاقات، شما باید هزینه مربوط به گرفتن ویزا را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه، شما می توانید از کارت اعتباری استفاده کنید.

6- دریافت تأییدیه: پس از پرداخت هزینه، شما باید تأییدیه را چاپ کنید. این تأییدیه حاوی اطلاعات مربوط به وقت ملاقات شما است.

7- مراجعه به سفارت آلمان: در روز ملاقات، شما باید به سفارت آلمان در تهران مراجعه کنید. برای این کار، باید تأییدیه را به همراه اسناد مورد نیاز دیگر خود به سفارت آلمان ببرید.

 

نکات مهم:

– قبل از رفتن به سفارت آلمان در تهران، باید تمام اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.

– برای گرفتن وقت ملاقات، بهتر است با توجه به زمان سفر خود به آلمان، به موقع وقت ملاقات خود را رزرو کنید.

– حتماً باید هزینه مربوط به ویزا را پرداخت کنید تا بتوانید وقت ملاقات خود را تأیید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top