گرفتن وقت سفارت آمریكا از ایران: راهنمای کامل

• اصل پاسپورت و همچنین کپی آن • فایل DS-160 که پر کرده‌اید • رسید هزینه ویزا • یک عکس از شما که استاندارد سفارت

اگر می‌خواهید وقت سفارت آمریكا در ایران را بگیرید، می‌توانید یک اپوینتمنت در سایت مربوطه تهیه کنید. در این مقاله، شما را گام به گام از مراحل و روش های ثبت نام تا راهنمایی برای مصاحبه های ویزا همراهی می‌کنیم.

 

به دلیل شرایط سیاسی بین ایران و ایالات متحده آمریکا، سفارت آمریکا در تهران هم اکنون بسته است و ایرانیان نمیتوانند وقت با آن دریافت کنند. ایرانیان میتوانید برای دریافت ویزای آمریکا به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور های دیگر مانند ترکیه ، امارات، ارمنستان و .. بروند و از آنجا ویزا درخواست کنند. لطفا قبل از مراجعه به سفارت آمریکا در کشور هدف، صفحه وب سایت سفارت را چک کنید تا بفهمید که آیا میتوانید ویزای مورد نظر را دریافت کنید یا خیر چرا که هر کشور میتواند الزامات ویزای خود را داشته باشد.

 

وقت سفارت آمریکا در ترکیه
وقت سفارت آمریکا در ابوظبی
وقت سفارت آمریکا در ایروان

 

مرحله 1: ایجاد پروفایل DS160

این مرحله برای هر شخصی که می‌خواهد ویزای ایالات متحده را بگیرد لازم است. شما باید پروفایلی به نام DS160 را در سایت سفارت آمریكا تهیه کنید.

ابتدا، از طریق این لینک به صفحه DS160 سفارت آمریكا در ایران مراجعه کنید: https://ceac.state.gov/CEAC/.

بعد از ورود به صفحه مربوطه، گزینه “Start an Application” را انتخاب کنید و سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از این مرحله، شما به فرم DS160 هدایت می‌شوید که باید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را وارد کنید. ارائه اطلاعات دقیق و صحیح بسیار مهم است تا نرخ تأییدات بیشتر شود.

وقتی با تمام موارد این فرم اطلاعات درخواستی خود را تکمیل کردید، یک صفحه با کلید “Submit” نمایش داده می‌شود. با کلیک روی آن، اطلاعات شما به سیستم سفارت آمریكا منتقل شده و یک شماره پرونده به شما داده می‌شود.

در ضمن، حتماً شماره پرونده خود را به یادداشت بردارید، زیرا برای آینده نوبت گیری به آن نیاز خواهید داشت.

 

مرحله 2: پرداخت هزینه ویزا

پس از این که پروفایل DS160 را داشتید، شما باید هزینه ویزای خود را پرداخت کنید. هزینه ویزا برای هر نفر متفاوت است و باید به نوع ویزای درخواستی، مدت اقامت، زمان ورود و مسافرت و سایر عوامل وابسته به مسافرت شما بستگی دارد.

شما می‌توانید با نرخ فعلی هزینه ویزای خود را در سایت سفارت آمریكا در ایران پرداخت کنید. پرداخت هزینه ویزا می‌تواند به یکی از روش‌های Mullti-Currency Cash Passport، Online Bill Payment، Visa or Mastercard Credit and Debit Cards یا شماره شبای درصورت عدم دسترسی به این روش‌ها، انجام شود.

 

مرحله 3: رزرو نوبت

بعد از پرداخت هزینه ویزا، شما می توانید به صفحه ثبت نام برای نوبت گرفتن بروید. در این پلت فرم، تاریخ وارد شده برای ویزای شما و نوع ویزای درخواستی شما تعیین می‌شود.

شما می‌توانید انتخاب کنید که ویزای شما به صورت پیش فرض از سفارتی در خواست شود یا از سفارتی درخواست شود که توسط شما انتخاب شده است. برای انتخاب دومی، باید اطلاعات مورد نیاز در بخش خودآگاهی درج شده باشد.

 

مرحله 4: تهیه اسناد مورد نیاز

معمولا، شما باید اسنادی را برای نمایش به مأمور ویزا به سفارت آمریکا تهیه کنید. این مستندات شامل اسناد زیر می‌شوند:

• اصل پاسپورت و همچنین کپی آن

• فایل DS-160 که پر کرده‌اید

• رسید هزینه ویزا

• یک عکس از شما که استاندارد سفارت

 

همچنین شما میتوانید فرایند دریافت وقت فوری و عادی سفارت آمریکا برای ویزاهای تحصیلی، توریستی، کاری و.. را به موسسه ویزاشی بسپارید. شما میتوانید در این لینک وقت های موجود را مشاهده نمایید و درخواست خود را ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top