گزارش جدید رویال بانک کانادا (RBC): کانادا به دو برابر مهاجر بیشتر نیاز دارد

گزارش جدید رویال بانک کانادا (RBC): کانادا به دو برابر مهاجر بیشتر نیاز دارد

گزارش جدید رویال بانک کانادا (RBC) نشان می‌دهد که کشور به مهاجران بسیار بیشتری نیاز دارد و این رقم در دراز مدت حدودا دو برابر نرخ فعلی خواهد بود. بر این اساس گفته می‌شود با توجه به ادامه بحران مسکن، توقف در افزایش جذب مهاجر در مقطع فعلی، منطقی است اما در بلندمدت، برای تثبیت ساختار سنی کشور و رشد اقتصادی، به  مهاجران بیشتری نیاز خواهد بود.

 

ادای سوگند شهروندی کانادا با یک کلیک

 

طبق این گزارش، حتی میزان پذیرش سالانه ۱/۳ درصدی جمعیت سالانه برای تثبیت ساختار سنی فعلی، کافی نیست و کانادا برای بهبود شرایط به پذیرش حدود ۲/۱ درصد مهاجر نیاز دارد.

 

اهداف جدید مهاجرت در آخرین چشم‌انداز سه ساله دولت فدرال بدون تغییر باقی می‌مانند. کانادا قصد دارد در سال آینده ۴۸۵ هزار نفر مهاجر جذب کند که این رقم در سال ۲۰۲۵ به ۵۰۰ هزار و در سال ۲۰۲۶ نیز همین تعداد خواهد بود.

 

سیستم مهاجرت کانادا قصد دارد هر سال به ازای هر هزار نفر جمعیت کشور، به ۱۳ نفر اقامت دائم جدید اعطا کند.

 

با توجه به گزارش رویال بانک کانادا، سیاست کلی دولت نسبت به جذب مهاجر نمره قبولی می‌گیرد اما نشان می‌دهد در دراز مدت، برای ثابت نگه داشتن ساختار سنی کانادا، روند جذب مهاجر با تعداد مشابهی از افراد جوان، میانسال و مسن، باید افزایش یابد و برای تحقق این امر به ازای هر هزار نفر به ۲۱ تازه‌وارد نیاز است.

 

در ضمن، پرداختن به شرایط افراد دارای اقامت موقت نامحدود ضروری است زیرا ممکن است حمایت از ساکنان دائم را که در درازمدت به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند، کاهش دهد.

 

علاوه بر این، کانادا باید در انتخاب مهاجران و ساکنان موقت که اغلب مهاجران آینده خواهند بود، به‌طور‌استراتژیک‌ از یک سیاست مبتنی بر چشم‌انداز اقتصادی بلندمدت استفاده کند. با این اقدام کانادا بیشتر مزایای سطوح مهاجرتی بالا را حفظ می‌کند تا هزینه‌های کوتاه‌مدت را جبران کند یا کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top